Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.04.2024 > 12:11 Versiunea pentru printare
Marți, 30 aprilie 2024, ora 12:11

Subiect vot: Vot final - PL-x 383/2021 - Vot final adoptare
Adoptare PL 383/2021 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.56/2021 pentru modificarea art.3 din Legea nr.61/1993 privind alocația de stat pentru copii
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:237 92 53 28 18 13 14 19
- voturi pentru (DA):175 92 52 - - 13 14 4
- voturi împotrivă (NU):54 - - 28 18 - - 8
- abțineri:6 - - - - - - 6
- nu au votat:2 - 1 - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - NU
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR NU
11. Apostol Alin-Gabriel USR NU
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR NU
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL -
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR NU
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Berescu Monica-Elena USR NU
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR NU
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - NU
35. Borta Raluca-Maria - Abținere
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budacă Vasile PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR NU
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR NU
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciornei Radu Tudor USR NU
56. Ciubuc Ciprian - NU
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR NU
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Dămureanu Ringo AUR NU
68. Dehelean Silviu USR NU
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Drancă Andrei-Iulian USR NU
71. Drulă Cătălin USR NU
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
74. Dumitru Florian-Emil PNL DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Enachi Raisa - DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
80. Fălcoi Nicu USR NU
81. Feodor Silviu Minoritati DA
82. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Flucuș Dumitru AUR NU
86. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Gál Károly UDMR DA
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
97. Gliga Dumitrița PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
100. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel - -
103. Gudu Michael PNL DA
104. Hajdu Gábor UDMR DA
105. Hărătău Elena PNL DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
108. Huțu Alexandra PSD DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
112. Ilie Victor USR NU
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ionescu George - NU
115. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
116. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
117. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
118. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
119. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
120. Lazăr Ion-Marian USR NU
121. Lazăr Teodor USR NU
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
125. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
126. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
127. Lupu Andrei-Răzvan - DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
131. Mang Ioan PSD DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Manta Claudiu PSD DA
134. Mareș Mara PNL DA
135. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
136. Mărculescu Dumitru PNL DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Meclea Alina PNL DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Miftode Marius-Andrei USR NU
141. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
142. Miklós Zoltán UDMR DA
143. Mina Marian PSD DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Mitrea Dumitrina AUR NU
146. Moisin Radu-Marin PNL DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Molnar Ervin PNL DA
149. Molnar Radu-Iulian USR NU
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
151. Munteanu Remus PSD DA
152. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nacov Gheorghe Minoritati DA
155. Nagy Szabolcs UDMR DA
156. Nagy Vasile - NU
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Năcuță Sorin PNL DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
160. Neagu Denisa-Elena USR NU
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Orban Ludovic - NU
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Özmen Oana-Marciana PNL DA
167. Paladi George-Adrian PNL DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pavelescu Nicolae PSD DA
171. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
172. Pecingină Gheorghe - DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Piper-Savu Florin PSD DA
176. Polak Tudor PNL DA
177. Pop Rareș Tudor USR NU
178. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
179. Popescu Dan-Cristian PSD DA
180. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
181. Popica Eduard-Andrei PSD DA
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prună Cristina-Mădălina USR NU
184. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
185. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
186. Rizea Cristina Camelia PSD DA
187. Roman Nicolae - Abținere
188. Salan Viorel PSD DA
189. Sandu Viorica PSD DA
190. Scripnic Lilian AUR NU
191. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Simonis Alfred - Robert PSD DA
194. Stancu Ionel Minoritati DA
195. Stancu Paul PSD DA
196. Stativă Irinel Ioan PSD DA
197. Stănescu Vetuța PNL DA
198. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
199. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
200. Stoica Diana USR NU
201. Stoica Elena PSD DA
202. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
203. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Șandru Cosmin PNL DA
206. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
207. Șimon Gheorghe PSD DA
208. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
209. Șoptică Costel PNL DA
210. Tănase Antonel - NU
211. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
212. Tătaru Nelu PNL DA
213. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
214. Terente Eugen USR NU
215. Thellmann Christine PNL DA
216. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
217. Toda Daniel-Liviu - Abținere
218. Toma Ilie PSD DA
219. Toma Vasilică PSD DA
220. Trăilă Cristina PNL DA
221. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
222. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
223. Turcan Raluca PNL DA
224. Tuță George-Cristian PNL DA
225. Țachianu Marian PSD DA
226. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
227. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
228. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
229. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
230. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
231. Vîlceanu Dan - DA
232. Volosatîi Boris AUR NU
233. Vulpescu Ioan PSD DA
234. Weber Mihai PSD DA
235. Zakarias Zoltán UDMR DA
236. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
237. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 15 iunie 2024, 23:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro