Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.04.2024 > 12:10 Versiunea pentru printare
Marți, 30 aprilie 2024, ora 12:10

Subiect vot: Vot final - PL-x 106/2023 - Vot final adoptare
Adoptare PL 106/2023 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.190/2022 pentru completarea anexei nr.51 la Ordonanța de urgență a Guvernului nr.57/2019 privind Codul administrativ
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:236 89 58 27 18 13 14 17
- voturi pentru (DA):176 89 58 - - 13 14 2
- voturi împotrivă (NU):49 - - 27 18 - - 4
- abțineri:10 - - - - - - 10
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR NU
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR NU
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR NU
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR NU
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR NU
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Borta Raluca-Maria - Abținere
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budacă Vasile PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR NU
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR NU
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciornei Radu Tudor USR NU
56. Ciubuc Ciprian - NU
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR NU
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Crușoveanu Marian PNL DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Dămureanu Ringo AUR NU
69. Dehelean Silviu USR NU
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Drancă Andrei-Iulian USR NU
72. Drulă Cătălin USR NU
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
75. Dumitru Florian-Emil PNL DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Enachi Raisa - NU
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
81. Fălcoi Nicu USR NU
82. Feodor Silviu Minoritati DA
83. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Flucuș Dumitru AUR NU
87. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Gál Károly UDMR DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Giurgiu Adrian USR NU
97. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
98. Gliga Dumitrița PSD DA
99. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
100. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
101. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
102. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
103. Grosaru Andi-Gabriel - -
104. Gudu Michael PNL DA
105. Hajdu Gábor UDMR DA
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
109. Huțu Alexandra PSD DA
110. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
114. Ilie Victor USR NU
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ionescu George - Abținere
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
119. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
120. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
121. Lazăr Ion-Marian USR NU
122. Lazăr Teodor USR NU
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
124. Longher Ghervazen Minoritati DA
125. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
126. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
127. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
128. Lupu Andrei-Răzvan - DA
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
131. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
132. Mang Ioan PSD DA
133. Manole Petre-Florin PSD DA
134. Mareș Mara PNL DA
135. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
136. Mărculescu Dumitru PNL DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Meclea Alina PNL DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Miftode Marius-Andrei USR NU
141. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
142. Miklós Zoltán UDMR DA
143. Mina Marian PSD DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Mitrea Dumitrina AUR NU
146. Moisin Radu-Marin PNL DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Molnar Ervin PNL DA
149. Molnar Radu-Iulian USR NU
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
151. Munteanu Remus PSD DA
152. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nacov Gheorghe Minoritati DA
155. Nagy Szabolcs UDMR DA
156. Nagy Vasile - Abținere
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Năcuță Sorin PNL DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
160. Neagu Denisa-Elena USR NU
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Orban Ludovic - Abținere
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Özmen Oana-Marciana PNL DA
167. Paladi George-Adrian PNL DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pavelescu Nicolae PSD DA
171. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
172. Pecingină Gheorghe - NU
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Piper-Savu Florin PSD DA
176. Polak Tudor PNL DA
177. Pop Rareș Tudor USR NU
178. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
179. Popescu Dan-Cristian PSD DA
180. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
181. Popica Eduard-Andrei PSD DA
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prună Cristina-Mădălina USR NU
184. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
185. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
186. Rizea Cristina Camelia PSD DA
187. Roman Florin-Claudiu PNL DA
188. Roman Nicolae - Abținere
189. Salan Viorel PSD DA
190. Sandu Viorica PSD DA
191. Scripnic Lilian AUR NU
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Simonis Alfred - Robert PSD DA
194. Stancu Ionel Minoritati DA
195. Stancu Paul PSD DA
196. Stativă Irinel Ioan PSD DA
197. Stănescu Vetuța PNL DA
198. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
199. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
200. Stoica Diana USR NU
201. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
202. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
203. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
204. Șandru Cosmin PNL DA
205. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
206. Șimon Gheorghe PSD DA
207. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
208. Șoptică Costel PNL DA
209. Tănase Antonel - Abținere
210. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
211. Tătaru Nelu PNL DA
212. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
213. Terente Eugen USR NU
214. Thellmann Christine PNL DA
215. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
216. Toda Daniel-Liviu - Abținere
217. Todosiu Beniamin PSD DA
218. Toma Ilie PSD DA
219. Toma Vasilică PSD DA
220. Trăilă Cristina PNL DA
221. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
222. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
223. Turcan Raluca PNL DA
224. Tuță George-Cristian PNL DA
225. Țachianu Marian PSD DA
226. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
227. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
228. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
229. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
230. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
231. Vîlceanu Dan - NU
232. Volosatîi Boris AUR NU
233. Vulpescu Ioan PSD DA
234. Zakarias Zoltán UDMR DA
235. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 15 iunie 2024, 22:44
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro