Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.04.2024 > 12:07 Versiunea pentru printare
Marți, 30 aprilie 2024, ora 12:07

Subiect vot: Vot final - PL-x 193/2023 - Vot final adoptare
Adoptare PL 193/2023 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.5/2023 pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.20/2014 privind stabilirea unor măsuri de eficientizare a activității de privatizare pentru dezvoltarea în condiții de profitabilitate a activității operatorilor economici cu capital de stat, pentru exercitarea drepturilor și îndeplinirea obligațiilor ce decurg din calitatea de acționar a statului la anumiți operatori economici, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:243 94 56 29 17 14 14 19
- voturi pentru (DA):198 94 56 - 17 14 14 3
- voturi împotrivă (NU):37 - - 29 - - - 8
- abțineri:7 - - - - - - 7
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - NU
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR NU
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR NU
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Berescu Monica-Elena USR NU
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR NU
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - NU
37. Borta Raluca-Maria - NU
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR NU
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budacă Vasile PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR NU
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
49. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
50. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
51. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
52. Chelaru Mircia AUR DA
53. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
54. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciornei Radu Tudor USR NU
58. Ciubuc Ciprian - Abținere
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
66. Cristian Brian USR NU
67. Crîstici Ognean Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian PNL DA
69. Csép Éva-Andrea UDMR DA
70. Damian Romulus-Marius PSD DA
71. Dămureanu Ringo AUR DA
72. Dehelean Silviu USR NU
73. Dinu Cristina-Elena PSD DA
74. Drancă Andrei-Iulian USR NU
75. Drulă Cătălin USR NU
76. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
77. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
78. Dumitru Florian-Emil PNL DA
79. Dunava Costel Neculai PSD DA
80. Enachi Raisa - Abținere
81. Farago Petru UDMR DA
82. Fădor Angelica PNL DA
83. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
84. Fălcoi Nicu USR NU
85. Feodor Silviu Minoritati DA
86. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
87. Florea Oana-Consuela PSD DA
88. Floroiu Ionel PSD DA
89. Flucuș Dumitru AUR DA
90. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
91. Furtună Mirela PSD DA
92. Gál Károly UDMR DA
93. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
94. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
95. Georgescu Nicolae PSD DA
96. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
99. Giugea Nicolae PNL DA
100. Giurgiu Adrian USR NU
101. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
102. Gliga Dumitrița PSD DA
103. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
104. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
105. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
106. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
107. Grosaru Andi-Gabriel - -
108. Hajdu Gábor UDMR DA
109. Hărătău Elena PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
112. Huțu Alexandra PSD DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
117. Ilie Victor USR NU
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ionescu George - NU
120. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
121. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
122. Kelemen Attila UDMR DA
123. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
124. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
125. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
126. Lazăr Ion-Marian USR NU
127. Lazăr Teodor USR NU
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
129. Longher Ghervazen Minoritati DA
130. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
131. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
132. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
133. Macovei Silviu Nicu PSD DA
134. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
135. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
136. Mang Ioan PSD DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Manta Claudiu PSD DA
139. Mareș Mara PNL DA
140. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
141. Mărculescu Dumitru PNL DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meclea Alina PNL DA
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Miftode Marius-Andrei USR NU
146. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
147. Miklós Zoltán UDMR DA
148. Mina Marian PSD DA
149. Mircea Florin PSD DA
150. Mitrea Dumitrina AUR DA
151. Moisin Radu-Marin PNL DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
153. Molnar Ervin PNL DA
154. Molnar Radu-Iulian USR NU
155. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
156. Munteanu Remus PSD DA
157. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
158. Mușoiu Ștefan PSD DA
159. Nacov Gheorghe Minoritati DA
160. Nagy Szabolcs UDMR DA
161. Nagy Vasile - NU
162. Nassar Rodica PSD DA
163. Năcuță Sorin PNL DA
164. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
165. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
166. Neagu Denisa-Elena USR NU
167. Neață Eugen PSD DA
168. Nechita Aurel PSD DA
169. Niță Nicu PSD DA
170. Orban Ludovic - NU
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Özmen Oana-Marciana PNL DA
173. Paladi George-Adrian PNL DA
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pavelescu Nicolae PSD DA
177. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
178. Pecingină Gheorghe - DA
179. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
180. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
181. Piper-Savu Florin PSD DA
182. Polak Tudor PNL DA
183. Pop Rareș Tudor USR NU
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
185. Popescu Dan-Cristian PSD DA
186. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
187. Popica Eduard-Andrei PSD DA
188. Presură Alexandra PSD DA
189. Prună Cristina-Mădălina USR NU
190. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
191. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
192. Rizea Cristina Camelia PSD DA
193. Roman Nicolae - DA
194. Salan Viorel PSD DA
195. Sandu Viorica PSD DA
196. Scripnic Lilian AUR DA
197. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
198. Seres Dénes UDMR DA
199. Simonis Alfred - Robert PSD DA
200. Stancu Ionel Minoritati DA
201. Stancu Paul PSD DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stănescu Vetuța PNL DA
204. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
205. Stoica Diana USR NU
206. Stoica Elena PSD DA
207. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
208. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
209. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
210. Șandru Cosmin PNL DA
211. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
212. Șimon Gheorghe PSD DA
213. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
214. Șoptică Costel PNL DA
215. Tănase Antonel - NU
216. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
217. Tătaru Nelu PNL DA
218. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
219. Terente Eugen USR NU
220. Thellmann Christine PNL DA
221. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
222. Toda Daniel-Liviu - Abținere
223. Todosiu Beniamin PSD DA
224. Toma Ilie PSD DA
225. Toma Vasilică PSD DA
226. Trăilă Cristina PNL DA
227. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
228. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
229. Turcan Raluca PNL DA
230. Tuță George-Cristian PNL DA
231. Țachianu Marian PSD DA
232. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
233. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
234. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
235. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
236. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
237. Vîlceanu Dan - DA
238. Volosatîi Boris AUR DA
239. Vulpescu Ioan PSD DA
240. Weber Mihai PSD DA
241. Zakarias Zoltán UDMR DA
242. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
243. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 19 iunie 2024, 6:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro