Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.04.2024 > 12:05 Versiunea pentru printare
Marți, 30 aprilie 2024, ora 12:05

Subiect vot: Vot final - Pl-x 156/2019 - Vot final adoptare
Adoptare PL 156/2019 Legea pentru utilizarea autovehiculelor școlare destinate transportului elevilor din învățământul preuniversitar de stat
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:240 90 57 29 18 13 14 19
- voturi pentru (DA):239 90 57 29 18 13 14 18
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - DA
37. Borta Raluca-Maria - DA
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budacă Vasile PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Cambera Oana-Alexandra - DA
48. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula - DA
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciornei Radu Tudor USR DA
57. Ciubuc Ciprian - DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
60. Constantin Daniel PNL DA
61. Cozma Adrian-Felician PNL DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristea Andi-Lucian PSD DA
64. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
65. Cristian Brian USR DA
66. Crîstici Ognean Minoritati DA
67. Crușoveanu Marian PNL DA
68. Csép Éva-Andrea UDMR DA
69. Damian Romulus-Marius PSD DA
70. Dămureanu Ringo AUR DA
71. Dehelean Silviu USR DA
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Drancă Andrei-Iulian USR DA
74. Drulă Cătălin USR DA
75. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
76. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
77. Dumitru Florian-Emil PNL DA
78. Dunava Costel Neculai PSD DA
79. Enachi Raisa - DA
80. Farago Petru UDMR DA
81. Fădor Angelica PNL DA
82. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
83. Fălcoi Nicu USR DA
84. Feodor Silviu Minoritati DA
85. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
86. Florea Oana-Consuela PSD DA
87. Floroiu Ionel PSD DA
88. Flucuș Dumitru AUR DA
89. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
90. Furtună Mirela PSD DA
91. Gál Károly UDMR DA
92. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Giurgiu Adrian USR DA
100. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
101. Gliga Dumitrița PSD DA
102. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
103. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
104. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
105. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
106. Grosaru Andi-Gabriel - DA
107. Gudu Michael PNL DA
108. Hajdu Gábor UDMR DA
109. Hărătău Elena PNL DA
110. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
111. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
112. Huțu Alexandra PSD DA
113. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
114. Iancu Marius-Ionel PSD DA
115. Ibram Iusein Minoritati DA
116. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
117. Ilie Victor USR DA
118. Intotero Natalia-Elena PSD DA
119. Ionescu George - DA
120. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
121. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
122. Kelemen Attila UDMR DA
123. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
124. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
125. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
126. Lazăr Ion-Marian USR DA
127. Lazăr Teodor USR DA
128. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
129. Longher Ghervazen Minoritati DA
130. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
131. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
132. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
133. Lupu Andrei-Răzvan - DA
134. Macovei Silviu Nicu PSD DA
135. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
136. Mang Ioan PSD DA
137. Manole Petre-Florin PSD DA
138. Manta Claudiu PSD DA
139. Mareș Mara PNL DA
140. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
141. Mărculescu Dumitru PNL DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meclea Alina PNL DA
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Miftode Marius-Andrei USR DA
146. Miklós Zoltán UDMR DA
147. Mina Marian PSD DA
148. Mircea Florin PSD DA
149. Mitrea Dumitrina AUR DA
150. Moisin Radu-Marin PNL DA
151. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
152. Molnar Ervin PNL DA
153. Molnar Radu-Iulian USR DA
154. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
155. Munteanu Remus PSD DA
156. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nacov Gheorghe Minoritati DA
159. Nagy Szabolcs UDMR DA
160. Nagy Vasile - DA
161. Nassar Rodica PSD DA
162. Năcuță Sorin PNL DA
163. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
164. Neagu Denisa-Elena USR DA
165. Neață Eugen PSD DA
166. Nechita Aurel PSD DA
167. Niță Nicu PSD DA
168. Orban Ludovic - DA
169. Oteșanu Daniela PSD DA
170. Özmen Oana-Marciana PNL DA
171. Paladi George-Adrian PNL DA
172. Pambuccian Varujan Minoritati DA
173. Paraschiv Rodica PSD DA
174. Pavelescu Nicolae PSD DA
175. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
176. Pecingină Gheorghe - DA
177. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Piper-Savu Florin PSD DA
180. Polak Tudor PNL DA
181. Pop Rareș Tudor USR DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Dan-Cristian PSD DA
184. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
185. Popica Eduard-Andrei PSD DA
186. Presură Alexandra PSD DA
187. Prună Cristina-Mădălina USR DA
188. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
189. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
190. Rizea Cristina Camelia PSD DA
191. Roman Florin-Claudiu PNL DA
192. Roman Nicolae - DA
193. Salan Viorel PSD DA
194. Sandu Viorica PSD DA
195. Scripnic Lilian AUR DA
196. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
197. Seres Dénes UDMR DA
198. Simonis Alfred - Robert PSD DA
199. Stancu Ionel Minoritati DA
200. Stancu Paul PSD DA
201. Stativă Irinel Ioan PSD DA
202. Stănescu Vetuța PNL DA
203. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
204. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
205. Stoica Diana USR DA
206. Stoica Elena PSD DA
207. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
208. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
209. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
210. Șandru Cosmin PNL DA
211. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
212. Șimon Gheorghe PSD DA
213. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
214. Șoptică Costel PNL DA
215. Tănase Antonel - DA
216. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
217. Tătaru Nelu PNL DA
218. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
219. Terente Eugen USR DA
220. Thellmann Christine PNL DA
221. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
222. Toda Daniel-Liviu - DA
223. Toma Ilie PSD DA
224. Toma Vasilică PSD DA
225. Trăilă Cristina PNL DA
226. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
227. Turcan Raluca PNL DA
228. Tuță George-Cristian PNL DA
229. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
230. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
231. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
232. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
233. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
234. Vîlceanu Dan - DA
235. Volosatîi Boris AUR DA
236. Vulpescu Ioan PSD DA
237. Weber Mihai PSD DA
238. Zakarias Zoltán UDMR DA
239. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
240. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 19 iunie 2024, 7:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro