Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.04.2024 > 12:04 Versiunea pentru printare
Marți, 30 aprilie 2024, ora 12:04

Subiect vot: Vot final - PL-x 640/2023 - Vot final adoptare
Adoptare PL 640/2023 privind aprobarea Ordonanței Guvernului nr.24/2023 pentru completarea art.42 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.109/2011 privind guvernanța corporativă a întreprinderilor publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:238 91 56 27 18 13 14 19
- voturi pentru (DA):179 91 56 - - 13 14 5
- voturi împotrivă (NU):54 - - 27 18 - - 9
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - NU
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR NU
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR NU
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR NU
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR NU
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Berescu Monica-Elena USR NU
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bola Bogdan-Alexandru - NU
36. Borta Raluca-Maria - NU
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budacă Vasile PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR NU
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR NU
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciornei Radu Tudor USR NU
56. Ciubuc Ciprian - NU
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR NU
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Crușoveanu Marian PNL DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dămureanu Ringo AUR NU
70. Dehelean Silviu USR NU
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Drancă Andrei-Iulian USR NU
73. Drulă Cătălin USR NU
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
76. Dumitru Florian-Emil PNL DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Enachi Raisa - Abținere
79. Farago Petru UDMR DA
80. Fădor Angelica PNL DA
81. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
82. Fălcoi Nicu USR NU
83. Feodor Silviu Minoritati DA
84. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
85. Florea Oana-Consuela PSD DA
86. Floroiu Ionel PSD DA
87. Flucuș Dumitru AUR NU
88. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Gál Károly UDMR DA
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Georgescu Nicolae PSD DA
93. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
97. Gliga Dumitrița PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
100. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel - -
103. Gudu Michael PNL DA
104. Hajdu Gábor UDMR DA
105. Hărătău Elena PNL DA
106. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
107. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
108. Huțu Alexandra PSD DA
109. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Ichim Cristian-Paul - DA
113. Ilie Victor USR NU
114. Intotero Natalia-Elena PSD DA
115. Ionescu George - NU
116. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
117. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
118. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
119. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
120. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
121. Lazăr Ion-Marian USR NU
122. Lazăr Teodor USR NU
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
124. Longher Ghervazen Minoritati DA
125. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
126. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
127. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
128. Lupu Andrei-Răzvan - DA
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
131. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
132. Mang Ioan PSD DA
133. Manole Petre-Florin PSD DA
134. Manta Claudiu PSD DA
135. Mareș Mara PNL DA
136. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
137. Mărculescu Dumitru PNL DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Meclea Alina PNL DA
140. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
141. Miftode Marius-Andrei USR NU
142. Miklós Zoltán UDMR DA
143. Mina Marian PSD DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Mitrea Dumitrina AUR NU
146. Moisin Radu-Marin PNL DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Molnar Ervin PNL DA
149. Molnar Radu-Iulian USR NU
150. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
151. Munteanu Remus PSD DA
152. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
153. Mușoiu Ștefan PSD DA
154. Nacov Gheorghe Minoritati DA
155. Nagy Szabolcs UDMR DA
156. Nagy Vasile - NU
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Năcuță Sorin PNL DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
160. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
161. Neagu Denisa-Elena USR NU
162. Neață Eugen PSD DA
163. Nechita Aurel PSD DA
164. Niță Nicu PSD DA
165. Orban Ludovic - NU
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Özmen Oana-Marciana PNL DA
168. Paladi George-Adrian PNL DA
169. Pambuccian Varujan Minoritati DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pavelescu Nicolae PSD DA
172. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
173. Pecingină Gheorghe - Abținere
174. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Piper-Savu Florin PSD DA
177. Polak Tudor PNL DA
178. Pop Rareș Tudor USR NU
179. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
180. Popescu Dan-Cristian PSD DA
181. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
182. Popica Eduard-Andrei PSD DA
183. Presură Alexandra PSD DA
184. Prună Cristina-Mădălina USR NU
185. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
186. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
187. Rizea Cristina Camelia PSD DA
188. Roman Florin-Claudiu PNL DA
189. Roman Nicolae - Abținere
190. Salan Viorel PSD DA
191. Sandu Viorica PSD DA
192. Scripnic Lilian AUR NU
193. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Simonis Alfred - Robert PSD DA
196. Stancu Ionel Minoritati DA
197. Stancu Paul PSD DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Vetuța PNL DA
200. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
201. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
202. Stoica Diana USR NU
203. Stoica Elena PSD DA
204. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
205. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
206. Șandru Cosmin PNL DA
207. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
210. Șoptică Costel PNL DA
211. Tănase Antonel - NU
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
213. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
214. Terente Eugen USR NU
215. Thellmann Christine PNL DA
216. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
217. Toda Daniel-Liviu - DA
218. Todosiu Beniamin PSD DA
219. Toma Ilie PSD DA
220. Toma Vasilică PSD DA
221. Trăilă Cristina PNL DA
222. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
223. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
224. Turcan Raluca PNL DA
225. Tuță George-Cristian PNL DA
226. Țachianu Marian PSD DA
227. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
228. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
229. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
230. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
231. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
232. Vîlceanu Dan - Abținere
233. Volosatîi Boris AUR NU
234. Vulpescu Ioan PSD DA
235. Weber Mihai PSD DA
236. Zakarias Zoltán UDMR DA
237. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
238. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 22 iunie 2024, 18:47
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro