Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.04.2024 > 11:59 Versiunea pentru printare
Marți, 30 aprilie 2024, ora 11:59

Subiect vot: Vot final - PL-x 97/2020 - Vot final adoptare
Adoptare PL 97/2020 Legea privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.7/2020 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.39/2018 privind parteneriatul public-privat și pentru stabilirea unor măsuri privind investițiile publice
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:239 94 54 27 18 14 13 19
- voturi pentru (DA):233 94 54 23 18 14 13 17
- voturi împotrivă (NU):2 - - 2 - - - -
- abțineri:3 - - 2 - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Ardelean Ben-Oni PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
15. Axinia Adrian-George AUR DA
16. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru USR DA
18. Balan Ioan PNL DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR DA
24. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Berescu Monica-Elena USR DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
32. Bîrcă Constantin PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț USR DA
34. Bode Lucian Nicolae PNL DA
35. Bola Bogdan-Alexandru - DA
36. Borta Raluca-Maria - Abținere
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR DA
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budacă Vasile PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR DA
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Cambera Oana-Alexandra - DA
48. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula - DA
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciornei Radu Tudor USR NU
57. Ciubuc Ciprian - DA
58. Cîtea Vasile PSD DA
59. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
60. Constantin Daniel PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR DA
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Crușoveanu Marian PNL DA
67. Csép Éva-Andrea UDMR DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dămureanu Ringo AUR DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Drancă Andrei-Iulian USR DA
73. Drulă Cătălin USR DA
74. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
75. Dumitru Florian-Emil PNL DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Enachi Raisa - DA
78. Farago Petru UDMR DA
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
81. Fălcoi Nicu USR DA
82. Feodor Silviu Minoritati DA
83. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Flucuș Dumitru AUR DA
87. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Gál Károly UDMR DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
97. Gliga Dumitrița PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
100. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
101. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel - -
103. Hajdu Gábor UDMR DA
104. Hărătău Elena PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
107. Huțu Alexandra PSD DA
108. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Ilie Victor USR DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ionescu George - DA
114. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
115. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
116. Kelemen Attila UDMR DA
117. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
118. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
119. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
120. Lazăr Ion-Marian USR DA
121. Lazăr Teodor USR DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
125. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
126. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
127. Lupu Andrei-Răzvan - DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
130. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
131. Mang Ioan PSD DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Manta Claudiu PSD DA
134. Mareș Mara PNL DA
135. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
136. Mărculescu Dumitru PNL DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Meclea Alina PNL DA
139. Miftode Marius-Andrei USR DA
140. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
141. Miklós Zoltán UDMR DA
142. Mina Marian PSD DA
143. Mircea Florin PSD DA
144. Mitrea Dumitrina AUR DA
145. Moisin Radu-Marin PNL DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Molnar Ervin PNL DA
148. Molnar Radu-Iulian USR DA
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
150. Munteanu Remus PSD DA
151. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
152. Mușoiu Ștefan PSD DA
153. Nacov Gheorghe Minoritati DA
154. Nagy Szabolcs UDMR DA
155. Nagy Vasile - DA
156. Nassar Rodica PSD DA
157. Năcuță Sorin PNL DA
158. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
159. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
160. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
161. Neață Eugen PSD DA
162. Nechita Aurel PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Orban Ludovic - DA
165. Oteșanu Daniela PSD DA
166. Özmen Oana-Marciana PNL DA
167. Paladi George-Adrian PNL DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Paraschiv Rodica PSD DA
170. Pavelescu Nicolae PSD DA
171. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
172. Pecingină Gheorghe - DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Piper-Savu Florin PSD DA
176. Polak Tudor PNL DA
177. Pop Rareș Tudor USR DA
178. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
179. Popescu Dan-Cristian PSD DA
180. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
181. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
182. Popica Eduard-Andrei PSD DA
183. Presură Alexandra PSD DA
184. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
185. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
186. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
187. Rizea Cristina Camelia PSD DA
188. Roman Florin-Claudiu PNL DA
189. Roman Nicolae - DA
190. Salan Viorel PSD DA
191. Sandu Viorica PSD DA
192. Scripnic Lilian AUR DA
193. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Simonis Alfred - Robert PSD DA
196. Stancu Ionel Minoritati DA
197. Stancu Paul PSD DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Vetuța PNL DA
200. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
201. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
202. Stoica Elena PSD DA
203. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
204. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
205. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
206. Șandru Cosmin PNL DA
207. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
208. Șimon Gheorghe PSD DA
209. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
210. Șoptică Costel PNL DA
211. Tănase Antonel - DA
212. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
213. Tătaru Nelu PNL DA
214. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
215. Terente Eugen USR DA
216. Thellmann Christine PNL DA
217. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
218. Toda Daniel-Liviu - DA
219. Todosiu Beniamin PSD DA
220. Toma Ilie PSD DA
221. Toma Vasilică PSD DA
222. Trăilă Cristina PNL DA
223. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
224. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
225. Turcan Raluca PNL DA
226. Tuță George-Cristian PNL DA
227. Țachianu Marian PSD DA
228. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
229. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
230. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
231. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
232. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
233. Vîlceanu Dan - DA
234. Volosatîi Boris AUR DA
235. Vulpescu Ioan PSD DA
236. Weber Mihai PSD DA
237. Zakarias Zoltán UDMR DA
238. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 19 iunie 2024, 7:54
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro