Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.04.2024 > 11:52 Versiunea pentru printare
Marți, 30 aprilie 2024, ora 11:52

Subiect vot: Vot final - PL-x 592/2018 - Vot final adoptare
Adoptare PL 592/2018 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.18/2018 privind reglementarea unor măsuri în domeniul inspecției economico-financiare efectuate de Ministerul Finanțelor Publice și pentru completarea unor acte normative
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:237 94 57 27 17 13 13 16
- voturi pentru (DA):167 94 57 - - 2 13 1
- voturi împotrivă (NU):64 - - 27 17 11 - 9
- abțineri:5 - - - - - - 5
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR NU
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR NU
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR NU
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR NU
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Bende Sándor UDMR NU
30. Benedek Zacharie UDMR NU
31. Berescu Monica-Elena USR NU
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR NU
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Borta Raluca-Maria - NU
37. Bota Călin-Ioan PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin USR NU
39. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
40. Budacă Vasile PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin PSD DA
42. Buican Cristian PNL DA
43. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda USR NU
46. Calista Mara-Daniela PNL DA
47. Cambera Oana-Alexandra - NU
48. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR NU
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula - NU
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciubuc Ciprian - NU
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Constantin Daniel PNL DA
59. Cozma Adrian-Felician PNL DA
60. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
61. Cristea Andi-Lucian PSD DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR NU
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Damian Romulus-Marius PSD DA
68. Dămureanu Ringo AUR NU
69. Dehelean Silviu USR NU
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Drancă Andrei-Iulian USR NU
72. Drulă Cătălin USR NU
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dumitru Florian-Emil PNL DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Enachi Raisa - Abținere
77. Farago Petru UDMR NU
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
80. Fălcoi Nicu USR NU
81. Feodor Silviu Minoritati DA
82. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Flucuș Dumitru AUR NU
86. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
87. Furtună Mirela PSD DA
88. Gál Károly UDMR NU
89. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
96. Gliga Dumitrița PSD DA
97. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
98. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
99. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
100. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel - -
102. Hajdu Gábor UDMR NU
103. Hărătău Elena PNL DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
106. Huțu Alexandra PSD DA
107. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
111. Ilie Victor USR NU
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ionescu George - NU
114. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
115. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
116. Kelemen Attila UDMR NU
117. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
118. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR NU
119. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
120. Lazăr Ion-Marian USR NU
121. Lazăr Teodor USR NU
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Longher Ghervazen Minoritati DA
124. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
125. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
126. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
127. Lupu Andrei-Răzvan - NU
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Magyar Loránd-Bálint UDMR NU
130. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
131. Mang Ioan PSD DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Manta Claudiu PSD DA
134. Mareș Mara PNL DA
135. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
136. Mărculescu Dumitru PNL DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Meclea Alina PNL DA
139. Miftode Marius-Andrei USR NU
140. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
141. Miklós Zoltán UDMR NU
142. Mina Marian PSD DA
143. Mircea Florin PSD DA
144. Mitrea Dumitrina AUR NU
145. Moisin Radu-Marin PNL DA
146. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
147. Molnar Ervin PNL DA
148. Molnar Radu-Iulian USR NU
149. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
150. Munteanu Remus PSD DA
151. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
152. Mușoiu Ștefan PSD DA
153. Nacov Gheorghe Minoritati DA
154. Nagy Szabolcs UDMR NU
155. Nassar Rodica PSD DA
156. Năcuță Sorin PNL DA
157. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
158. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
159. Neagu Denisa-Elena USR NU
160. Neață Eugen PSD DA
161. Nechita Aurel PSD DA
162. Niță Nicu PSD DA
163. Orban Ludovic - NU
164. Oteșanu Daniela PSD DA
165. Özmen Oana-Marciana PNL DA
166. Paladi George-Adrian PNL DA
167. Pambuccian Varujan Minoritati DA
168. Paraschiv Rodica PSD DA
169. Pavelescu Nicolae PSD DA
170. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
171. Pecingină Gheorghe - Abținere
172. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
173. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
174. Piper-Savu Florin PSD DA
175. Polak Tudor PNL DA
176. Pop Rareș Tudor USR NU
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
178. Popescu Dan-Cristian PSD DA
179. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
180. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
181. Popica Eduard-Andrei PSD DA
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prună Cristina-Mădălina USR NU
184. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
185. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
186. Rizea Cristina Camelia PSD DA
187. Roman Florin-Claudiu PNL DA
188. Roman Nicolae - Abținere
189. Salan Viorel PSD DA
190. Sandu Viorica PSD DA
191. Scripnic Lilian AUR NU
192. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
193. Simonis Alfred - Robert PSD DA
194. Stancu Ionel Minoritati DA
195. Stancu Paul PSD DA
196. Stativă Irinel Ioan PSD DA
197. Stănescu Vetuța PNL DA
198. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
199. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
200. Stoica Diana USR NU
201. Stoica Elena PSD DA
202. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
203. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
204. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
205. Șandru Cosmin PNL DA
206. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
207. Șimon Gheorghe PSD DA
208. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
209. Șoptică Costel PNL DA
210. Tănase Antonel - DA
211. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
212. Tătaru Nelu PNL DA
213. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
214. Terente Eugen USR NU
215. Thellmann Christine PNL DA
216. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
217. Toda Daniel-Liviu - NU
218. Todosiu Beniamin PSD DA
219. Toma Ilie PSD DA
220. Toma Vasilică PSD DA
221. Trăilă Cristina PNL DA
222. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
223. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - NU
224. Turcan Raluca PNL DA
225. Tuță George-Cristian PNL DA
226. Țachianu Marian PSD DA
227. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
228. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
229. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
230. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
231. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
232. Volosatîi Boris AUR NU
233. Vulpescu Ioan PSD DA
234. Weber Mihai PSD DA
235. Zakarias Zoltán UDMR DA
236. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
237. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 14 iulie 2024, 8:04
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro