Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.04.2024 > 11:39 Versiunea pentru printare
Marți, 30 aprilie 2024, ora 11:39

Subiect vot: Vot final - Pl-x 358/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 358/2022 pentru modificarea art.17 alin.(4) din Legea nr.160/1998 pentru organizarea și exercitarea profesiunii de medic veterinar
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:236 96 52 26 18 14 12 18
- voturi pentru (DA):209 95 52 26 - 14 12 10
- voturi împotrivă (NU):1 1 - - - - - -
- abțineri:26 - - - 18 - - 8
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR Abținere
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR Abținere
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
26. Bălășoiu Aurel PSD DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Bende Sándor UDMR DA
30. Benedek Zacharie UDMR DA
31. Berescu Monica-Elena USR DA
32. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
33. Bîrcă Constantin PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț USR DA
35. Bode Lucian Nicolae PNL DA
36. Bola Bogdan-Alexandru - DA
37. Borta Raluca-Maria - Abținere
38. Bota Călin-Ioan PNL DA
39. Botez Mihai-Cătălin USR DA
40. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
41. Budacă Vasile PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin PSD DA
43. Buican Cristian PNL DA
44. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
45. Burciu Cristina PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda USR DA
47. Calista Mara-Daniela PNL DA
48. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR Abținere
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
54. Chirilă Virgil Alin PSD DA
55. Ciofu Cătălina PNL DA
56. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
59. Cristea Andi-Lucian PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Cristian Brian USR DA
62. Crîstici Ognean Minoritati DA
63. Crușoveanu Marian PNL DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Damian Romulus-Marius PSD DA
66. Dămureanu Ringo AUR Abținere
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drancă Andrei-Iulian USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
72. Dumitru Florian-Emil PNL DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Enachi Raisa - DA
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
78. Fălcoi Nicu USR DA
79. Feodor Silviu Minoritati DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Flucuș Dumitru AUR Abținere
84. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Gál Károly UDMR DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
93. Giugea Nicolae PNL DA
94. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
95. Gliga Dumitrița PSD DA
96. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
97. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
98. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
99. Grindeanu Sorin Mihai PSD NU
100. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
101. Hajdu Gábor UDMR DA
102. Hărătău Elena PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
105. Huțu Alexandra PSD DA
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ichim Cristian-Paul - Abținere
110. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
111. Ilie Victor USR DA
112. Ionescu George - DA
113. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
114. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
115. Kelemen Attila UDMR DA
116. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
117. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
118. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
119. Lazăr Ion-Marian USR DA
120. Lazăr Teodor USR DA
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Longher Ghervazen Minoritati DA
123. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
124. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
125. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
128. Mang Ioan PSD DA
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Manta Claudiu PSD DA
131. Mareș Mara PNL DA
132. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
133. Mărculescu Dumitru PNL DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Meclea Alina PNL DA
136. Miftode Marius-Andrei USR DA
137. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
138. Miklós Zoltán UDMR DA
139. Mina Marian PSD DA
140. Mircea Florin PSD DA
141. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
142. Moisin Radu-Marin PNL DA
143. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
144. Molnar Ervin PNL DA
145. Molnar Radu-Iulian USR DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
147. Munteanu Remus PSD DA
148. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nacov Gheorghe Minoritati DA
151. Nagy Szabolcs UDMR DA
152. Nagy Vasile - DA
153. Nassar Rodica PSD DA
154. Năcuță Sorin PNL DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
156. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
157. Neagu Denisa-Elena USR DA
158. Neață Eugen PSD DA
159. Nechita Aurel PSD DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Orban Ludovic - DA
162. Oteșanu Daniela PSD DA
163. Özmen Oana-Marciana PNL DA
164. Paladi George-Adrian PNL DA
165. Pambuccian Varujan Minoritati DA
166. Paraschiv Rodica PSD DA
167. Pavelescu Nicolae PSD DA
168. Păunescu Silviu-Titus AUR Abținere
169. Pecingină Gheorghe - DA
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
171. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
172. Piper-Savu Florin PSD DA
173. Polak Tudor PNL DA
174. Pop Rareș Tudor USR DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
176. Popescu Dan-Cristian PSD DA
177. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
178. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
179. Popica Eduard-Andrei PSD DA
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prună Cristina-Mădălina USR DA
182. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
183. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
184. Rizea Cristina Camelia PSD DA
185. Roman Florin-Claudiu PNL DA
186. Roman Nicolae - Abținere
187. Salan Viorel PSD DA
188. Sandu Viorica PSD DA
189. Scripnic Lilian AUR Abținere
190. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
191. Seres Dénes UDMR DA
192. Simonis Alfred - Robert PSD DA
193. Stancu Ionel Minoritati DA
194. Stancu Paul PSD DA
195. Stativă Irinel Ioan PSD DA
196. Stănescu Vetuța PNL DA
197. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
198. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
199. Stoica Diana USR DA
200. Stoica Elena PSD DA
201. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
202. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
203. Șandru Cosmin PNL DA
204. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
205. Șimon Gheorghe PSD DA
206. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
207. Șoptică Costel PNL DA
208. Tănase Antonel - DA
209. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
210. Tătaru Nelu PNL DA
211. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
212. Terente Eugen USR DA
213. Thellmann Christine PNL DA
214. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
215. Toda Daniel-Liviu - Abținere
216. Todosiu Beniamin PSD DA
217. Toma Ilie PSD DA
218. Toma Vasilică PSD DA
219. Trăilă Cristina PNL DA
220. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
221. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
222. Turcan Raluca PNL DA
223. Tuță George-Cristian PNL DA
224. Țachianu Marian PSD DA
225. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
226. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
227. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
228. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
229. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
230. Vîlceanu Dan - DA
231. Volosatîi Boris AUR Abținere
232. Vulpescu Ioan PSD DA
233. Weber Mihai PSD DA
234. Zakarias Zoltán UDMR DA
235. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
236. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 19 iunie 2024, 7:10
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro