Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.04.2024 > 11:36 Versiunea pentru printare
Marți, 30 aprilie 2024, ora 11:36

Subiect vot: Vot final - PL-x 233/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 233/2024 pentru aprobarea Contractului de finanțare - Autostrada A7 România - Cofinanțarea aferentă Mecanismului de redresare și reziliență B - dintre România și Banca Europeană de Investiții, semnat la București la 1 februarie 2024 și la Luxemburg la 5 februarie 2024
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:233 94 50 26 19 14 11 19
- voturi pentru (DA):211 94 50 26 1 14 11 15
- voturi împotrivă (NU):21 - - - 18 - - 3
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR NU
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR NU
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Berescu Monica-Elena USR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - DA
35. Borta Raluca-Maria - NU
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budacă Vasile PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Buzoianu Diana-Anda USR DA
45. Calista Mara-Daniela PNL DA
46. Cambera Oana-Alexandra - DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR NU
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
56. Ciubuc Ciprian - NU
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
59. Cristea Andi-Lucian PSD DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Cristian Brian USR DA
62. Crîstici Ognean Minoritati DA
63. Crușoveanu Marian PNL DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Damian Romulus-Marius PSD DA
66. Dămureanu Ringo AUR NU
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drancă Andrei-Iulian USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
72. Dumitru Florian-Emil PNL DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
77. Fălcoi Nicu USR DA
78. Feodor Silviu Minoritati DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Florea Daniel AUR DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Flucuș Dumitru AUR NU
84. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Gál Károly UDMR DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
93. Giugea Nicolae PNL DA
94. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
95. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
96. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
97. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
98. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
99. Grosaru Andi-Gabriel - DA
100. Hajdu Gábor UDMR DA
101. Hărătău Elena PNL DA
102. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
103. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
104. Huțu Alexandra PSD DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Ichim Cristian-Paul - DA
109. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
110. Ilie Victor USR DA
111. Intotero Natalia-Elena PSD DA
112. Ionescu George - DA
113. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
114. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
115. Kelemen Attila UDMR DA
116. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
117. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
118. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
119. Lasca Mihai Ioan - NU
120. Lazăr Ion-Marian USR DA
121. Lazăr Teodor USR DA
122. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
123. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
124. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
125. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
126. Mang Ioan PSD DA
127. Manole Petre-Florin PSD DA
128. Manta Claudiu PSD DA
129. Mareș Mara PNL DA
130. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
131. Mărculescu Dumitru PNL DA
132. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
133. Meclea Alina PNL DA
134. Miftode Marius-Andrei USR DA
135. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
136. Miklós Zoltán UDMR DA
137. Mina Marian PSD DA
138. Mircea Florin PSD DA
139. Mitrea Dumitrina AUR NU
140. Moisin Radu-Marin PNL DA
141. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
142. Molnar Ervin PNL DA
143. Molnar Radu-Iulian USR DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
145. Munteanu Remus PSD DA
146. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nacov Gheorghe Minoritati DA
149. Nagy Szabolcs UDMR DA
150. Nagy Vasile - DA
151. Nassar Rodica PSD DA
152. Năcuță Sorin PNL DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
154. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
155. Neagu Denisa-Elena USR DA
156. Neață Eugen PSD DA
157. Nechita Aurel PSD DA
158. Niță Nicu PSD DA
159. Orban Ludovic - DA
160. Oteșanu Daniela PSD DA
161. Özmen Oana-Marciana PNL DA
162. Paladi George-Adrian PNL DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Paraschiv Rodica PSD DA
165. Pavelescu Nicolae PSD DA
166. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
167. Pecingină Gheorghe - DA
168. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
170. Piper-Savu Florin PSD DA
171. Pop Rareș Tudor USR DA
172. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
173. Popescu Dan-Cristian PSD DA
174. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
175. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
176. Popica Eduard-Andrei PSD DA
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prună Cristina-Mădălina USR DA
179. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
180. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
181. Rizea Cristina Camelia PSD DA
182. Roman Florin-Claudiu PNL DA
183. Roman Nicolae - Abținere
184. Salan Viorel PSD DA
185. Sandu Viorica PSD DA
186. Scripnic Lilian AUR NU
187. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
188. Seres Dénes UDMR DA
189. Simonis Alfred - Robert PSD DA
190. Stancu Ionel Minoritati DA
191. Stancu Paul PSD DA
192. Stativă Irinel Ioan PSD DA
193. Stănescu Vetuța PNL DA
194. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
195. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
196. Stoica Diana USR DA
197. Stoica Elena PSD DA
198. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
199. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
200. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
201. Șandru Cosmin PNL DA
202. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
203. Șimon Gheorghe PSD DA
204. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
205. Șoptică Costel PNL DA
206. Tănase Antonel - DA
207. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
208. Tătaru Nelu PNL DA
209. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
210. Terente Eugen USR DA
211. Thellmann Christine PNL DA
212. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
213. Toda Daniel-Liviu - DA
214. Todosiu Beniamin PSD DA
215. Toma Ilie PSD DA
216. Toma Vasilică PSD DA
217. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
218. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
219. Turcan Raluca PNL DA
220. Tuță George-Cristian PNL DA
221. Țachianu Marian PSD DA
222. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
223. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
224. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
225. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
226. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
227. Vîlceanu Dan - DA
228. Volosatîi Boris AUR NU
229. Vulpescu Ioan PSD DA
230. Weber Mihai PSD DA
231. Zakarias Zoltán UDMR DA
232. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
233. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 19 iunie 2024, 19:34
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro