Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.04.2024 > 11:34 Versiunea pentru printare
Marți, 30 aprilie 2024, ora 11:34

Subiect vot: Vot final - PL-x 66/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 66/2024 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.127/2023 pentru modificarea și completarea unor acte normative, prorogarea unor termene, precum și unele măsuri bugetare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:227 91 49 26 18 13 12 18
- voturi pentru (DA):161 91 49 1 - 8 11 1
- voturi împotrivă (NU):53 - - 25 18 - - 10
- abțineri:12 - - - - 5 - 7
- nu au votat:1 - - - - - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR NU
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - NU
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR NU
11. Apostol Alin-Gabriel USR NU
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR NU
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
20. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR NU
22. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
26. Bende Sándor UDMR DA
27. Benedek Zacharie UDMR Abținere
28. Berescu Monica-Elena USR NU
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - NU
34. Borta Raluca-Maria - NU
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR NU
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR NU
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
52. Chirilă Virgil Alin PSD DA
53. Ciofu Cătălina PNL DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubuc Ciprian - NU
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
58. Cristea Andi-Lucian PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR NU
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dămureanu Ringo AUR NU
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR NU
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitru Florian-Emil PNL DA
71. Dunava Costel Neculai PSD DA
72. Enachi Raisa - Abținere
73. Farago Petru UDMR DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
76. Fălcoi Nicu USR NU
77. Feodor Silviu Minoritati DA
78. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Flucuș Dumitru AUR NU
82. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Gál Károly UDMR DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
95. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
96. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
97. Grosaru Andi-Gabriel - NU
98. Hajdu Gábor UDMR Abținere
99. Hărătău Elena PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
102. Huțu Alexandra PSD DA
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Ilie Victor USR NU
107. Intotero Natalia-Elena PSD DA
108. Ionescu George - NU
109. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
110. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
111. Kelemen Attila UDMR DA
112. Kocsis-Cristea Alexandru - NU
113. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
114. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
115. Lazăr Ion-Marian USR NU
116. Lazăr Teodor USR NU
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
118. Longher Ghervazen Minoritati DA
119. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
120. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
121. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Mang Ioan PSD DA
124. Manole Petre-Florin PSD DA
125. Manta Claudiu PSD DA
126. Mareș Mara PNL DA
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
128. Mărculescu Dumitru PNL DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Meclea Alina PNL DA
131. Miftode Marius-Andrei USR NU
132. Miklós Zoltán UDMR Abținere
133. Mina Marian PSD DA
134. Mircea Florin PSD DA
135. Mitrea Dumitrina AUR NU
136. Moisin Radu-Marin PNL DA
137. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
138. Molnar Ervin PNL DA
139. Molnar Radu-Iulian USR NU
140. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
141. Munteanu Remus PSD DA
142. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
143. Mușoiu Ștefan PSD DA
144. Nacov Gheorghe Minoritati DA
145. Nagy Vasile - NU
146. Nassar Rodica PSD DA
147. Năcuță Sorin PNL DA
148. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
149. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
150. Neagu Denisa-Elena USR NU
151. Neață Eugen PSD DA
152. Nechita Aurel PSD DA
153. Niță Nicu PSD DA
154. Orban Ludovic - NU
155. Oteșanu Daniela PSD DA
156. Özmen Oana-Marciana PNL DA
157. Paladi George-Adrian PNL DA
158. Pambuccian Varujan Minoritati DA
159. Paraschiv Rodica PSD DA
160. Pavelescu Nicolae PSD DA
161. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
162. Pecingină Gheorghe - Abținere
163. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
164. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
165. Piper-Savu Florin PSD DA
166. Pop Rareș Tudor USR NU
167. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
168. Popescu Dan-Cristian PSD DA
169. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
170. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
171. Popica Eduard-Andrei PSD DA
172. Presură Alexandra PSD DA
173. Prună Cristina-Mădălina USR NU
174. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
175. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
176. Rizea Cristina Camelia PSD DA
177. Roman Florin-Claudiu PNL DA
178. Roman Nicolae - Abținere
179. Salan Viorel PSD DA
180. Sandu Viorica PSD DA
181. Scripnic Lilian AUR NU
182. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
183. Seres Dénes UDMR Abținere
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Stancu Ionel Minoritati DA
186. Stancu Paul PSD DA
187. Stativă Irinel Ioan PSD DA
188. Stănescu Vetuța PNL DA
189. Stoica Bogdan-Alin Minoritati -
190. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
191. Stoica Diana USR NU
192. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
193. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
194. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
195. Șandru Cosmin PNL DA
196. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
197. Șimon Gheorghe PSD DA
198. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
199. Șoptică Costel PNL DA
200. Tănase Antonel - NU
201. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
202. Tătaru Nelu PNL DA
203. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
204. Terente Eugen USR NU
205. Thellmann Christine PNL DA
206. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
207. Toda Daniel-Liviu - Abținere
208. Todosiu Beniamin PSD DA
209. Toma Ilie PSD DA
210. Toma Vasilică PSD DA
211. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
212. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
213. Turcan Raluca PNL DA
214. Tuță George-Cristian PNL DA
215. Țachianu Marian PSD DA
216. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
217. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
218. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
219. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
220. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
221. Vîlceanu Dan - DA
222. Volosatîi Boris AUR NU
223. Vulpescu Ioan PSD DA
224. Weber Mihai PSD DA
225. Zakarias Zoltán UDMR Abținere
226. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
227. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 25 iunie 2024, 22:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro