Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 30.04.2024 > 11:34 Versiunea pentru printare
Marți, 30 aprilie 2024, ora 11:34

Subiect vot: PL-x 76/2024 - Vot final adoptare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:228 93 50 25 18 12 11 19
- voturi pentru (DA):194 93 50 - 18 12 11 10
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:33 - - 25 - - - 8
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
9. Andronache Gabriel PNL DA
10. Andrușceac Antonio AUR DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
12. Ardelean Ben-Oni PNL DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
17. Balan Ioan PNL DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR Abținere
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Berescu Monica-Elena USR Abținere
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
34. Borta Raluca-Maria - Abținere
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
44. Calista Mara-Daniela PNL DA
45. Cambera Oana-Alexandra - DA
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR DA
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula - DA
52. Chirilă Virgil Alin PSD DA
53. Ciofu Cătălina PNL DA
54. Ciolacu Ion-Marcel PSD DA
55. Ciubuc Ciprian - Abținere
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
58. Cristea Andi-Lucian PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR Abținere
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dămureanu Ringo AUR DA
66. Dehelean Silviu USR Abținere
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Enachi Raisa - DA
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
77. Fălcoi Nicu USR Abținere
78. Feodor Silviu Minoritati DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Flucuș Dumitru AUR DA
83. Folescu Cornel-Vasile PNL DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Gál Károly UDMR DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
90. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
91. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
94. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
95. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
96. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
97. Grindeanu Sorin Mihai PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel - -
99. Hărătău Elena PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Huțu Alexandra PSD DA
102. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Ichim Cristian-Paul - DA
106. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
107. Ilie Victor USR Abținere
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ionescu George - Abținere
110. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
111. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
112. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
113. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
114. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
115. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
116. Lazăr Teodor USR Abținere
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
118. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
119. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
120. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
121. Macovei Silviu Nicu PSD DA
122. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
123. Mang Ioan PSD DA
124. Manole Petre-Florin PSD DA
125. Manta Claudiu PSD DA
126. Mareș Mara PNL DA
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
128. Mărculescu Dumitru PNL DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Meclea Alina PNL DA
131. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
132. Miklós Zoltán UDMR DA
133. Mina Marian PSD DA
134. Mircea Florin PSD DA
135. Mitrea Dumitrina AUR DA
136. Moisin Radu-Marin PNL DA
137. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
138. Molnar Ervin PNL DA
139. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
140. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
141. Munteanu Remus PSD DA
142. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
143. Mușoiu Ștefan PSD DA
144. Nacov Gheorghe Minoritati DA
145. Nagy Szabolcs UDMR DA
146. Nagy Vasile - Abținere
147. Nassar Rodica PSD DA
148. Năcuță Sorin PNL DA
149. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
150. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
151. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
152. Neață Eugen PSD DA
153. Nechita Aurel PSD DA
154. Niță Nicu PSD DA
155. Orban Ludovic - DA
156. Oteșanu Daniela PSD DA
157. Özmen Oana-Marciana PNL DA
158. Paladi George-Adrian PNL DA
159. Pambuccian Varujan Minoritati DA
160. Paraschiv Rodica PSD DA
161. Pavelescu Nicolae PSD DA
162. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
163. Pecingină Gheorghe - DA
164. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
165. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
166. Piper-Savu Florin PSD DA
167. Pop Rareș Tudor USR Abținere
168. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
169. Popescu Dan-Cristian PSD DA
170. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
171. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
172. Popica Eduard-Andrei PSD DA
173. Presură Alexandra PSD DA
174. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
175. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
176. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
177. Rizea Cristina Camelia PSD DA
178. Roman Nicolae - DA
179. Salan Viorel PSD DA
180. Sandu Viorica PSD DA
181. Scripnic Lilian AUR DA
182. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
183. Seres Dénes UDMR DA
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Stancu Ionel Minoritati DA
186. Stancu Paul PSD DA
187. Stativă Irinel Ioan PSD DA
188. Stănescu Vetuța PNL DA
189. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
190. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
191. Stoica Diana USR Abținere
192. Stoica Elena PSD DA
193. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
194. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
195. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
196. Șandru Cosmin PNL DA
197. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
198. Șimon Gheorghe PSD DA
199. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
200. Șoptică Costel PNL DA
201. Tănase Antonel - Abținere
202. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
203. Tătaru Nelu PNL DA
204. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
205. Terente Eugen USR Abținere
206. Thellmann Christine PNL DA
207. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
208. Toda Daniel-Liviu - DA
209. Todosiu Beniamin PSD DA
210. Toma Ilie PSD DA
211. Toma Vasilică PSD DA
212. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
213. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
214. Turcan Raluca PNL DA
215. Tuță George-Cristian PNL DA
216. Țachianu Marian PSD DA
217. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
218. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
219. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
220. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
221. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
222. Vîlceanu Dan - DA
223. Volosatîi Boris AUR DA
224. Vulpescu Ioan PSD DA
225. Weber Mihai PSD DA
226. Zakarias Zoltán UDMR DA
227. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
228. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 25 iunie 2024, 20:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro