Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2024 > 16:20 Versiunea pentru printare
Luni, 22 aprilie 2024, ora 16:20

Subiect vot: PL-x 66/2024 - Timpi dezbatere
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:182 69 42 24 15 9 5 18
- voturi pentru (DA):172 69 42 21 14 9 5 12
- voturi împotrivă (NU):5 - - 3 1 - - 1
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apjok Norbert - Abținere
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Balan Ioan PNL DA
16. Banias Mircea Marius PNL DA
17. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
20. Bălășoiu Aurel PSD DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
23. Bîrcă Constantin PSD DA
24. Blaga Daniel-Codruț USR DA
25. Bode Lucian Nicolae PNL DA
26. Bola Bogdan-Alexandru - DA
27. Bota Călin-Ioan PNL DA
28. Botez Mihai-Cătălin USR DA
29. Budacă Vasile PSD DA
30. Budăi Marius-Constantin PSD DA
31. Buican Cristian PNL DA
32. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
33. Bulai Iulian USR DA
34. Bulai Oana-Gianina PSD DA
35. Burciu Cristina PNL DA
36. Calista Mara-Daniela PNL DA
37. Cambera Oana-Alexandra - DA
38. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
39. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
40. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
41. Chichirău Cosette-Paula - DA
42. Chirilă Virgil Alin PSD DA
43. Ciofu Cătălina PNL DA
44. Ciornei Radu Tudor USR NU
45. Ciubuc Ciprian - DA
46. Cîtea Vasile PSD DA
47. Coarnă Dumitru - DA
48. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
49. Cristian Brian USR NU
50. Crușoveanu Marian PNL DA
51. Csép Éva-Andrea UDMR DA
52. Csoma Botond UDMR DA
53. Cupșa Ioan PNL DA
54. Dămureanu Ringo AUR DA
55. Dinu Cristina-Elena PSD DA
56. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
57. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
58. Dumitru Florian-Emil PNL DA
59. Enachi Raisa - DA
60. Fălcoi Nicu USR NU
61. Florea Oana-Consuela PSD DA
62. Floroiu Ionel PSD DA
63. Flucuș Dumitru AUR DA
64. Focșa Dumitru-Viorel - DA
65. Furtună Mirela PSD DA
66. Gál Károly UDMR DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
68. Gavrilă Anamaria - -
69. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
70. Georgescu Nicolae PSD DA
71. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
72. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
73. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
74. Giugea Nicolae PNL DA
75. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
76. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
77. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
78. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
79. Gudu Michael PNL DA
80. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
81. Havârneanu Filip USR DA
82. Hărătău Elena PNL DA
83. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
84. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
85. Huțu Alexandra PSD DA
86. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
87. Ichim Cristian-Paul - DA
88. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
89. Ilie Victor USR DA
90. Kelemen Attila UDMR DA
91. Kiss János PNL DA
92. Könczei Csaba UDMR DA
93. Lazăr Ion-Marian USR DA
94. Lazăr Teodor USR DA
95. Longher Ghervazen Minoritati DA
96. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
97. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
98. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
99. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
100. Mang Ioan PSD DA
101. Manole Petre-Florin PSD DA
102. Manta Claudiu PSD DA
103. Mareș Mara PNL DA
104. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
105. Mărculescu Dumitru PNL DA
106. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
107. Meclea Alina PNL DA
108. Miftode Marius-Andrei USR DA
109. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
110. Mina Marian PSD DA
111. Mircea Florin PSD DA
112. Miruță Radu-Dinel USR DA
113. Mitrea Dumitrina AUR DA
114. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
115. Molnar Radu-Iulian USR DA
116. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
117. Munteanu Remus PSD DA
118. Mușoiu Ștefan PSD DA
119. Nagy Szabolcs UDMR DA
120. Nassar Rodica PSD DA
121. Năcuță Sorin PNL DA
122. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
123. Neagu Denisa-Elena USR DA
124. Neață Eugen PSD DA
125. Niță Nicu PSD DA
126. Oteșanu Daniela PSD DA
127. Özmen Oana-Marciana PNL DA
128. Panait Radu USR DA
129. Pavelescu Nicolae PSD DA
130. Plăiașu Gabriel - -
131. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
132. Presură Alexandra PSD DA
133. Prună Cristina-Mădălina USR DA
134. Rizea Cristina Camelia PSD DA
135. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
136. Roman Florin-Claudiu PNL DA
137. Roman Nicolae - NU
138. Salan Viorel PSD DA
139. Sandu Viorica PSD DA
140. Scripnic Lilian AUR DA
141. Seres Dénes UDMR DA
142. Solomon Adrian PSD DA
143. Stancu Ionel Minoritati DA
144. Stativă Irinel Ioan PSD DA
145. Stănescu Vetuța PNL DA
146. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
147. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
148. Stoica Diana USR DA
149. Stoica Elena PSD DA
150. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
151. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
152. Șandru Cosmin PNL DA
153. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
154. Șerban Gianina AUR DA
155. Șișcu George PNL DA
156. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
157. Șoldan Gheorghe PSD DA
158. Șoptică Costel PNL DA
159. Tanasă Dan AUR DA
160. Tănase Antonel - Abținere
161. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
162. Tătaru Nelu PNL DA
163. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
164. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
165. Thellmann Christine PNL DA
166. Toda Daniel-Liviu - DA
167. Todosiu Beniamin PSD DA
168. Toma Ilie PSD DA
169. Toma Vasilică PSD DA
170. Trăilă Cristina PNL DA
171. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
172. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
173. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
174. Tuță George-Cristian PNL DA
175. Țachianu Marian PSD DA
176. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
177. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
178. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
179. Vîlceanu Dan - DA
180. Volosatîi Boris AUR DA
181. Vulpescu Ioan PSD DA
182. Zakarias Zoltán UDMR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 25 iunie 2024, 20:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro