Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2024 > 16:12 Versiunea pentru printare
Luni, 22 aprilie 2024, ora 16:12

Subiect vot: Comisia juridica, de disciplina si imunitati si Comisia pentru administratie publica si amenajarea teritoriului sa dezbata in paralel cu plenul pentru PL-x 462/2018
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:186 78 37 24 15 9 5 18
- voturi pentru (DA):64 4 3 24 14 7 - 12
- voturi împotrivă (NU):113 74 32 - - 2 5 -
- abțineri:8 - 2 - - - - 6
- nu au votat:1 - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD NU
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD NU
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Alda Adrian PSD NU
5. Alexandru Victoria-Violeta - DA
6. Alexe Florin-Alexandru PNL NU
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL NU
8. Andronache Gabriel PNL NU
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apjok Norbert - Abținere
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Atanasiu Onuț Valeriu PNL Abținere
13. Axinia Adrian-George AUR DA
14. Badea Iulian-Alexandru PSD NU
15. Badea Mihai-Alexandru USR DA
16. Banias Mircea Marius PNL NU
17. Barcari Rodica-Luminița PNL NU
18. Barna Ilie Dan USR DA
19. Băcanu Cristian-Tudor PNL NU
20. Bălășoiu Aurel PSD NU
21. Bejinariu Eugen PSD NU
22. Bîrcă Constantin PSD NU
23. Blaga Daniel-Codruț USR DA
24. Borta Raluca-Maria - DA
25. Bota Călin-Ioan PNL Abținere
26. Botez Mihai-Cătălin USR DA
27. Budacă Vasile PSD NU
28. Budăi Marius-Constantin PSD NU
29. Buican Cristian PNL NU
30. Buicu Corneliu-Florin PSD NU
31. Bulai Iulian USR DA
32. Bulai Oana-Gianina PSD NU
33. Burciu Cristina PNL NU
34. Calista Mara-Daniela PNL NU
35. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL NU
36. Căuș Vasile-Aurel PNL NU
37. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD NU
38. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
39. Chirilă Virgil Alin PSD NU
40. Ciofu Cătălina PNL NU
41. Ciornei Radu Tudor USR DA
42. Cîtea Vasile PSD NU
43. Coarnă Dumitru - Abținere
44. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
45. Cristescu Radu-Mihai PSD NU
46. Cristian Brian USR DA
47. Crușoveanu Marian PNL NU
48. Csép Éva-Andrea UDMR DA
49. Csoma Botond UDMR DA
50. Cupșa Ioan PNL NU
51. Dămureanu Ringo AUR DA
52. Dinu Cristina-Elena PSD NU
53. Drancă Andrei-Iulian USR DA
54. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
55. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD NU
56. Dunava Costel Neculai PSD NU
57. Enachi Raisa - Abținere
58. Farago Petru UDMR DA
59. Fălcoi Nicu USR DA
60. Fifor Mihai-Viorel PSD NU
61. Florea Oana-Consuela PSD NU
62. Floroiu Ionel PSD NU
63. Flucuș Dumitru AUR -
64. Focșa Dumitru-Viorel - DA
65. Furtună Mirela PSD DA
66. Gál Károly UDMR DA
67. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
68. Gavrilă Anamaria - DA
69. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD NU
70. Georgescu Nicolae PSD NU
71. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
72. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati NU
73. Ghiță Daniel-Florin PSD NU
74. Giugea Nicolae PNL NU
75. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD NU
76. Gliga Dumitrița PSD NU
77. Goleac Nicoleta-Matilda PSD NU
78. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
79. Gudu Michael PNL NU
80. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
81. Hărătău Elena PNL NU
82. Holban Georgeta-Carmen PSD NU
83. Hurduzeu Florin-Silviu PSD NU
84. Huțu Alexandra PSD NU
85. Huțucă Bogdan-Iulian PNL NU
86. Ichim Cristian-Paul - DA
87. Ignat Ion-Alin-Dan PNL NU
88. Ilie Victor USR DA
89. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
90. Kelemen Attila UDMR DA
91. Kelemen Hunor UDMR DA
92. Kiss János PNL NU
93. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
94. Lazăr Ion-Marian USR DA
95. Lazăr Teodor USR DA
96. Longher Ghervazen Minoritati NU
97. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
98. Lungoci Dumitru-Lucian PSD NU
99. Lungu Romeo-Daniel PSD NU
100. Macovei Silviu Nicu PSD NU
101. Mang Ioan PSD NU
102. Manole Petre-Florin PSD NU
103. Manta Claudiu PSD NU
104. Mareș Mara PNL NU
105. Marin Laurențiu-Daniel PSD NU
106. Mărculescu Dumitru PNL NU
107. Mărgărit Mitică-Marius PSD NU
108. Meclea Alina PNL NU
109. Miftode Marius-Andrei USR DA
110. Mihalcea Remus-Gabriel PSD NU
111. Mina Marian PSD NU
112. Mircea Florin PSD NU
113. Miruță Radu-Dinel USR DA
114. Mitrea Dumitrina AUR DA
115. Molnar Ervin PNL DA
116. Molnar Radu-Iulian USR DA
117. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
118. Munteanu Remus PSD NU
119. Mușoiu Ștefan PSD NU
120. Nassar Rodica PSD NU
121. Năcuță Sorin PNL DA
122. Neaga Florian-Claudiu PSD NU
123. Neagu Denisa-Elena USR DA
124. Neață Eugen PSD NU
125. Niță Nicu PSD NU
126. Orban Ludovic - DA
127. Oteșanu Daniela PSD NU
128. Özmen Oana-Marciana PNL NU
129. Panait Radu USR DA
130. Paraschiv Rodica PSD NU
131. Pavelescu Nicolae PSD NU
132. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
133. Plăiașu Gabriel - DA
134. Popa Radu Mihai PSD NU
135. Popa Ștefan-Ovidiu PSD NU
136. Presură Alexandra PSD NU
137. Prună Cristina-Mădălina USR DA
138. Rizea Cristina Camelia PSD NU
139. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
140. Roman Florin-Claudiu PNL NU
141. Roman Nicolae - DA
142. Salan Viorel PSD NU
143. Sandu Viorica PSD NU
144. Scripnic Lilian AUR DA
145. Seres Dénes UDMR DA
146. Solomon Adrian PSD NU
147. Stancu Ionel Minoritati NU
148. Stativă Irinel Ioan PSD NU
149. Stănescu Vetuța PNL NU
150. Stoica Bogdan-Alin Minoritati NU
151. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
152. Stoica Diana USR DA
153. Stoica Elena PSD NU
154. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
155. Suciu Vasile-Daniel PSD NU
156. Șandru Cosmin PNL DA
157. Șerban Ciprian-Constantin PSD NU
158. Șerban Gianina AUR DA
159. Șișcu George PNL NU
160. Șlincu Dan-Constantin PSD NU
161. Șoldan Gheorghe PSD NU
162. Șoptică Costel PNL NU
163. Tanasă Dan AUR DA
164. Tănase Antonel - Abținere
165. Tănăsescu Alina-Elena PSD NU
166. Tătaru Nelu PNL NU
167. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
168. Thellmann Christine PNL NU
169. Toader Bogdan-Andrei PSD NU
170. Toda Daniel-Liviu - DA
171. Todosiu Beniamin PSD DA
172. Toma Ilie PSD NU
173. Toma Vasilică PSD NU
174. Trăilă Cristina PNL NU
175. Trif Bogdan Gheorghe PSD NU
176. Tudorache Daniel PSD NU
177. Tuhuț Radu-Marcel PSD NU
178. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
179. Țachianu Marian PSD NU
180. Țuțuianu Marius-Horia PSD NU
181. Vecerdi Cristina-Agnes PNL NU
182. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD NU
183. Vîlceanu Dan - DA
184. Volosatîi Boris AUR DA
185. Vulpescu Ioan PSD NU
186. Zakarias Zoltán UDMR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 19 iunie 2024, 21:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro