Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2024 > 15:00 Versiunea pentru printare
Luni, 22 aprilie 2024, ora 15:00

Subiect vot: Suspendarea sedintei si reluarea maine, la ora 11.30.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:213 83 46 - 1 11 10 10 30 13 - 1 6 2
- voturi pentru (DA):198 82 46 - - 11 10 2 28 13 - - 6 -
- voturi împotrivă (NU):12 - - - 1 - - 7 2 - - 1 - 1
- abțineri:2 - - - - - - 1 - - - - - 1
- nu au votat:1 1 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
4. Alda Adrian deputat PSD DA
5. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Amet Varol deputat Minoritati DA
8. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
9. Andronache Gabriel deputat PNL DA
10. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
11. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
12. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
13. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
14. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
15. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
16. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
17. Benchescu-Pecingină Claudia deputat PNL DA
18. Bende Sándor deputat UDMR DA
19. Bica Dănuț senator PNL DA
20. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
21. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
22. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
23. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
24. Budacă Vasile deputat PSD DA
25. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
26. Buican Cristian deputat PNL DA
27. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
28. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
29. Burciu Cristina deputat PNL DA
30. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
31. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
32. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
33. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
34. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
35. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
36. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
37. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
38. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
39. Ciubuc Ciprian deputat - NU
40. Cîtea Vasile deputat PSD DA
41. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
42. Constantin Daniel deputat PNL DA
43. Crețu Gabriela senator PSD DA
44. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
45. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
46. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
47. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
48. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
49. Csoma Botond deputat UDMR DA
50. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
51. Cupșa Ioan deputat PNL DA
52. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
53. Dăneasă Mircea senator AUR NU
54. Deneș Ioan senator PSD DA
55. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
56. Dogariu Eugen senator PSD DA
57. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
58. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
59. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
60. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
61. Enachi Raisa deputat - NU
62. Farago Petru deputat UDMR DA
63. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
64. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
65. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
66. Floroiu Ionel deputat PSD DA
67. Folescu Cornel-Vasile deputat PNL DA
68. Furtună Mirela deputat PSD DA
69. Gál Károly deputat UDMR DA
70. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
71. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
72. Genoiu Mihail senator PSD NU
73. Georgescu Laura senator PSD DA
74. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
75. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
76. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
77. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
78. Giugea Nicolae deputat PNL DA
79. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
80. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
81. Gudu Michael deputat PNL DA
82. Guran Virgil senator PNL DA
83. Hatos Adrian senator PNL DA
84. Hărătău Elena deputat PNL DA
85. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
86. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
87. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
88. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
89. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
90. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
91. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
92. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
93. Kelemen Attila deputat UDMR DA
94. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
95. Kiss János deputat PNL DA
96. Könczei Csaba deputat UDMR DA
97. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
98. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
99. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
100. László Attila senator UDMR DA
101. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
102. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
103. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
104. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
105. Mang Ioan deputat PSD DA
106. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
107. Manta Claudiu deputat PSD DA
108. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
109. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
110. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
111. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
112. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
113. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
114. Meclea Alina deputat PNL DA
115. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
116. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
117. Mina Marian deputat PSD DA
118. Mircea Florin deputat PSD DA
119. Mirea Siminica senator PSD DA
120. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
121. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
122. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
123. Molnar Ervin deputat PNL DA
124. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
125. Munteanu Remus deputat PSD DA
126. Mureșan Claudiu-Marinel senator PSD DA
127. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
128. Mutu Gabriel senator PSD DA
129. Nazare Alexandru senator PNL DA
130. Năcuță Sorin deputat PNL DA
131. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
132. Neagu Nicolae senator PNL DA
133. Neață Eugen deputat PSD DA
134. Nechita Aurel deputat PSD DA
135. Niță Nicu deputat PSD DA
136. Novak Levente senator UDMR DA
137. Oprea Stefan-Radu senator PSD DA
138. Orban Ludovic deputat - NU
139. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
140. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
141. Pandea Ciprian senator PNL DA
142. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
143. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
144. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
145. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
146. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
147. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
148. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
149. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
150. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
151. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
152. Postică Andrei senator - Abținere
153. Prioteasa Ion senator PSD NU
154. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
155. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
156. Puiu Ovidiu senator PSD DA
157. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
158. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
159. Rizea Cristina Camelia deputat PSD DA
160. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
161. Roman Nicolae deputat - NU
162. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
163. Salan Viorel deputat PSD DA
164. Sandu Viorica deputat PSD DA
165. Scarlat George senator PNL DA
166. Seres Dénes deputat UDMR DA
167. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
168. Solomon Adrian deputat PSD DA
169. Stan Ioan senator PSD DA
170. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
171. Stancu Paul deputat PSD DA
172. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
173. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
174. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
175. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
176. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
177. Stoica Elena deputat PSD -
178. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
179. Stroe Felix senator PSD DA
180. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
181. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
182. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
183. Șișcu George deputat PNL DA
184. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
185. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
186. Șoptică Costel deputat PNL DA
187. Tánczos Barna senator UDMR DA
188. Tănase Antonel deputat - Abținere
189. Tătaru Nelu deputat PNL DA
190. Thellmann Christine deputat PNL DA
191. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
192. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
193. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
194. Todosiu Beniamin deputat PSD DA
195. Toma Ilie deputat PSD DA
196. Toma Vasilică deputat PSD DA
197. Trăilă Cristina deputat PNL DA
198. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
199. Trufin Lucian senator PSD DA
200. Turos Lóránd senator UDMR DA
201. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
202. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
203. Țachianu Marian deputat PSD DA
204. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
205. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
206. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
207. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
208. Vîlceanu Dan deputat - DA
209. Vlașin Sorin senator PSD DA
210. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
211. Weber Mihai deputat PSD DA
212. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
213. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 21 iunie 2024, 23:17
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro