Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 22.04.2024 > 14:08 Versiunea pentru printare
Luni, 22 aprilie 2024, ora 14:08

Subiect vot: Programul de lucru
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:210 71 36 16 11 7 9 7 24 9 11 4 2 3
- voturi pentru (DA):208 71 36 16 11 7 9 7 23 9 11 4 2 2
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
4. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
5. Alda Adrian deputat PSD DA
6. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
9. Antal István-Loránt senator UDMR DA
10. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
11. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
12. Barbu Costel deputat PNL DA
13. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
14. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
15. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
16. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
17. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
18. Benchescu-Pecingină Claudia deputat PNL DA
19. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
20. Bica Dănuț senator PNL DA
21. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
22. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
23. Bodea Marius senator USR DA
24. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
25. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
26. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
27. Budacă Vasile deputat PSD DA
28. Buican Cristian deputat PNL DA
29. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
30. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
31. Burciu Cristina deputat PNL DA
32. Cambera Oana-Alexandra deputat - DA
33. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
34. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
35. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
36. Chelaru Mircia deputat AUR DA
37. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
38. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
39. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
40. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
41. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
42. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
43. Cîtea Vasile deputat PSD DA
44. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
45. Constantin Daniel deputat PNL DA
46. Crețu Gabriela senator PSD DA
47. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
48. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
49. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
50. Cupșa Ioan deputat PNL DA
51. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
52. Dăneasă Mircea senator AUR DA
53. Deneș Ioan senator PSD -
54. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
55. Dogariu Eugen senator PSD DA
56. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
57. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
58. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
59. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
60. Enachi Raisa deputat - DA
61. Farago Petru deputat UDMR DA
62. Fălcoi Nicu deputat USR DA
63. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
64. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
65. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
66. Floroiu Ionel deputat PSD DA
67. Flucuș Dumitru deputat AUR DA
68. Furtună Mirela deputat PSD DA
69. Gál Károly deputat UDMR DA
70. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
71. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
72. Genoiu Mihail senator PSD DA
73. Georgescu Laura senator PSD DA
74. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
75. Gheba Daniel-Sorin deputat AUR DA
76. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
77. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
78. Ghica Cristian senator USR DA
79. Ghiță Daniel-Florin deputat PSD DA
80. Giugea Nicolae deputat PNL DA
81. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
82. Guran Virgil senator PNL DA
83. Hatos Adrian senator PNL DA
84. Hărătău Elena deputat PNL DA
85. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
86. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
87. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
88. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
89. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
90. Ilie Victor deputat USR DA
91. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
92. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
93. Kelemen Hunor deputat UDMR DA
94. Kiss János deputat PNL DA
95. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
96. Könczei Csaba deputat UDMR DA
97. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
98. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
99. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
100. Lupu Andrei-Răzvan deputat - DA
101. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
102. Mang Ioan deputat PSD DA
103. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
104. Manta Claudiu deputat PSD DA
105. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
106. Mateescu Sorin-Cristian senator AUR DA
107. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
108. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
109. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
110. Meclea Alina deputat PNL DA
111. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
112. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
113. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
114. Mina Marian deputat PSD DA
115. Mircea Florin deputat PSD DA
116. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
117. Mirea Siminica senator PSD DA
118. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
119. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
120. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
121. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
122. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
123. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
124. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
125. Munteanu Remus deputat PSD DA
126. Mureșan Claudiu-Marinel senator PSD DA
127. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
128. Mutu Gabriel senator PSD DA
129. Nazare Alexandru senator PNL DA
130. Năcuță Sorin deputat PNL DA
131. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
132. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
133. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
134. Neață Eugen deputat PSD DA
135. Nechita Aurel deputat PSD DA
136. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
137. Niță Nicu deputat PSD DA
138. Novak Levente senator UDMR DA
139. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
140. Panait Radu deputat USR DA
141. Pandea Ciprian senator PNL DA
142. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
143. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
144. Pălărie Ștefan senator USR DA
145. Pecingină Gheorghe deputat - DA
146. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
147. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
148. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
149. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
150. Postică Andrei senator - DA
151. Potecă Vasilica senator AUR DA
152. Poteraș Cosmin-Marian senator - DA
153. Prioteasa Ion senator PSD DA
154. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
155. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
156. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
157. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
158. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
159. Rizea Cristina Camelia deputat PSD DA
160. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
161. Roman Nicolae deputat - DA
162. Rotaru Ion senator PSD DA
163. Rujan Dumitru deputat PNL DA
164. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
165. Salan Viorel deputat PSD DA
166. Sandu Viorica deputat PSD DA
167. Săniuță Adina senator USR DA
168. Scripnic Lilian deputat AUR DA
169. Seres Dénes deputat UDMR DA
170. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
171. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
172. Stan Ioan senator PSD DA
173. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
174. Stancu Paul deputat PSD DA
175. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
176. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
177. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
178. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
179. Stroe Felix senator PSD DA
180. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
181. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
182. Șerban Gianina deputat AUR DA
183. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
184. Șișcu George deputat PNL DA
185. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
186. Șoptică Costel deputat PNL DA
187. Tănase Antonel deputat - DA
188. Tătaru Nelu deputat PNL DA
189. Terente Eugen deputat USR DA
190. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
191. Toda Daniel-Liviu deputat - DA
192. Toma Ilie deputat PSD DA
193. Toma Vasilică deputat PSD DA
194. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
195. Trăilă Cristina deputat PNL DA
196. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
197. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
198. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
199. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
200. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
201. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
202. Vela Ion-Marcel senator PNL DA
203. Vicol Costel senator USR DA
204. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
205. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
206. Vlașin Sorin senator PSD DA
207. Volosatîi Boris deputat AUR DA
208. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
209. Weber Mihai deputat PSD DA
210. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 17 iunie 2024, 0:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro