Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2024 > 12:23 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2024, ora 12:23

Subiect vot: Vot final - Pl-x 234/2024 - Vot final adoptare
Adoptare PL 234/2024 pentru modificarea art.17 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.24/2008 privind accesul la propriul dosar și deconspirarea Securității
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:261 96 61 30 24 13 14 23
- voturi pentru (DA):197 96 61 - - 13 14 13
- voturi împotrivă (NU):56 - - 30 23 - - 3
- abțineri:8 - - - 1 - - 7
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR NU
13. Apostol Alin-Gabriel USR NU
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR NU
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR NU
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR NU
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR NU
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR NU
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - DA
34. Borta Raluca-Maria - DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR NU
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Calotă Florică Ică AUR NU
45. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR NU
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula - DA
52. Chira Claudiu-Martin - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciornei Radu Tudor USR NU
56. Ciubuc Ciprian - Abținere
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Cristian Brian USR NU
62. Crîstici Ognean Minoritati DA
63. Crușoveanu Marian PNL DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Damian Romulus-Marius PSD DA
67. Dancă Ionel - DA
68. Dehelean Silviu USR NU
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Drulă Cătălin USR NU
71. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil PNL DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Enachi Raisa - Abținere
76. Farago Petru UDMR DA
77. Fădor Angelica PNL DA
78. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
79. Feodor Silviu Minoritati DA
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Florea Daniel AUR NU
82. Florea Oana-Consuela PSD DA
83. Flucuș Dumitru AUR NU
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Gál Károly UDMR DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilă Anamaria - Abținere
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Giurgiu Adrian USR NU
96. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
97. Gliga Dumitrița PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
100. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel - DA
102. Gudu Michael PNL DA
103. Hajdu Gábor UDMR DA
104. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
105. Havârneanu Filip USR NU
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
109. Huțu Alexandra PSD DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Ichim Cristian-Paul - Abținere
113. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
114. Ilie Victor USR NU
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ionescu George - Abținere
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
122. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
123. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
124. Lasca Mihai Ioan - Abținere
125. Lazăr Ion-Marian USR NU
126. Lazăr Teodor USR NU
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
129. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
130. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
131. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
135. Mang Ioan PSD DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Manta Claudiu PSD DA
138. Mareș Mara PNL DA
139. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
140. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
141. Mărculescu Dumitru PNL DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meclea Alina PNL DA
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Miftode Marius-Andrei USR NU
146. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
147. Miklós Zoltán UDMR DA
148. Mina Marian PSD DA
149. Mircea Florin PSD DA
150. Miruță Radu-Dinel USR NU
151. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
152. Moisin Radu-Marin PNL DA
153. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
154. Molnar Ervin PNL DA
155. Molnar Radu-Iulian USR NU
156. Morar Olivia-Diana PNL DA
157. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
158. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
159. Munteanu Remus PSD DA
160. Murariu Oana USR NU
161. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
162. Mușoiu Ștefan PSD DA
163. Nacov Gheorghe Minoritati DA
164. Nagy Szabolcs UDMR DA
165. Nassar Rodica PSD DA
166. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
167. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
168. Neață Eugen PSD DA
169. Nechita Aurel PSD DA
170. Niță Nicu PSD DA
171. Orban Ludovic - DA
172. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR NU
173. Oteșanu Daniela PSD DA
174. Özmen Oana-Marciana PNL DA
175. Paladi George-Adrian PNL DA
176. Pambuccian Varujan Minoritati DA
177. Paraschiv Rodica PSD DA
178. Pavelescu Nicolae PSD DA
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
180. Plăiașu Gabriel - DA
181. Polak Tudor PNL DA
182. Polițeanu Mihai-Laurențiu - NU
183. Pop Darius AUR NU
184. Pop Rareș Tudor USR NU
185. Popa Alexandru PNL DA
186. Popa Radu Mihai PSD DA
187. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
188. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
189. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
190. Popica Eduard-Andrei PSD DA
191. Predescu Ana-Loredana AUR NU
192. Presură Alexandra PSD DA
193. Prună Cristina-Mădălina USR NU
194. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
195. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
196. Rizea Cristina Camelia PSD DA
197. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
198. Roman Florin-Claudiu PNL DA
199. Roman Nicolae - NU
200. Roșca Mircea PNL DA
201. Rujan Dumitru PNL DA
202. Salan Viorel PSD DA
203. Sandu Viorica PSD DA
204. Scripnic Lilian AUR NU
205. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
206. Simion George-Nicolae AUR NU
207. Simonis Alfred - Robert PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Stancu Ionel Minoritati DA
210. Stancu Paul PSD DA
211. Stativă Irinel Ioan PSD DA
212. Stănescu Vetuța PNL DA
213. Stângă George-Cătălin PNL DA
214. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
215. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
216. Stoica Elena PSD DA
217. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
218. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
219. Szabó Ödön UDMR DA
220. Șandru Cosmin PNL DA
221. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
222. Șerban Gianina AUR NU
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șișcu George PNL DA
225. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
226. Șoldan Gheorghe PSD DA
227. Șoptică Costel PNL DA
228. Tanasă Dan AUR NU
229. Tănase Antonel - DA
230. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
231. Tătaru Nelu PNL DA
232. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
233. Terente Eugen USR NU
234. Thellmann Christine PNL DA
235. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
236. Toda Daniel-Liviu - DA
237. Todosiu Beniamin PSD DA
238. Toma Ilie PSD DA
239. Toma Vasilică PSD DA
240. Trăilă Cristina PNL DA
241. Tudorache Daniel PSD DA
242. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
243. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
244. Turcan Raluca PNL DA
245. Tuță George-Cristian PNL DA
246. Țachianu Marian PSD DA
247. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
248. Țoiu Oana-Silvia USR NU
249. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
250. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
251. Varga Glad-Aurel PNL DA
252. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
253. Vexler Silviu Minoritati DA
254. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
255. Vîlceanu Dan - NU
256. Volosatîi Boris AUR NU
257. Vulpescu Ioan PSD DA
258. Weber Mihai PSD DA
259. Zakarias Zoltán UDMR DA
260. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
261. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 mai 2024, 22:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro