Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2024 > 12:15 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2024, ora 12:15

Subiect vot: Vot final - PL-x 626/2023 - Vot final adoptare
Adoptare PL 626/2023 privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.75/2023 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.166/2022 privind unele măsuri pentru acordarea unui sprijin categoriilor de persoane vulnerabile pentru compensarea prețului la energie, suportat parțial din fonduri externe nerambursabile
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:268 96 62 31 25 14 15 25
- voturi pentru (DA):265 96 62 31 25 14 15 22
- voturi împotrivă (NU):1 - - - - - - 1
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - -
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR DA
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR DA
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - DA
35. Borta Raluca-Maria - DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR DA
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budacă Vasile PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Calotă Florică Ică AUR DA
46. Cambera Oana-Alexandra - DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula - DA
54. Chira Claudiu-Martin - DA
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciornei Radu Tudor USR DA
58. Ciubuc Ciprian - DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR DA
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian PNL DA
66. Csép Éva-Andrea UDMR DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dancă Ionel - DA
70. Dehelean Silviu USR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Drulă Cătălin USR DA
73. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
74. Dumitru Florian-Emil PNL DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Enachi Raisa - DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
80. Feodor Silviu Minoritati DA
81. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
82. Florea Daniel AUR DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Gál Károly UDMR DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Anamaria - DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
92. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Giugea Nicolae PNL DA
96. Giurgiu Adrian USR DA
97. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
98. Gliga Dumitrița PSD DA
99. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
100. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
101. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel - NU
103. Gudu Michael PNL DA
104. Hajdu Gábor UDMR DA
105. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
106. Havârneanu Filip USR DA
107. Hărătău Elena PNL DA
108. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
109. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
110. Huțu Alexandra PSD DA
111. Iancu Marius-Ionel PSD DA
112. Ibram Iusein Minoritati DA
113. Ichim Cristian-Paul - DA
114. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
115. Ilie Victor USR DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
118. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
119. Kelemen Attila UDMR DA
120. Kiss János PNL DA
121. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
122. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
123. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
124. Lasca Mihai Ioan - DA
125. Lazăr Ion-Marian USR DA
126. Lazăr Teodor USR DA
127. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
128. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
129. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
130. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
131. Lupu Andrei-Răzvan - DA
132. Macovei Silviu Nicu PSD DA
133. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
134. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
135. Mang Ioan PSD DA
136. Manole Petre-Florin PSD DA
137. Manta Claudiu PSD DA
138. Mareș Mara PNL DA
139. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
140. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
141. Mărculescu Dumitru PNL DA
142. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
143. Meclea Alina PNL DA
144. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
145. Miftode Marius-Andrei USR DA
146. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
147. Miklós Zoltán UDMR DA
148. Mina Marian PSD DA
149. Mircea Florin PSD DA
150. Miruță Radu-Dinel USR DA
151. Mitrea Dumitrina AUR DA
152. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
153. Moisin Radu-Marin PNL DA
154. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
155. Molnar Ervin PNL DA
156. Molnar Radu-Iulian USR DA
157. Morar Olivia-Diana PNL DA
158. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
159. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
160. Munteanu Remus PSD DA
161. Murariu Oana USR DA
162. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
163. Mușoiu Ștefan PSD DA
164. Nacov Gheorghe Minoritati DA
165. Nagy Szabolcs UDMR DA
166. Nassar Rodica PSD DA
167. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
168. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
169. Neață Eugen PSD DA
170. Nechita Aurel PSD DA
171. Niță Nicu PSD DA
172. Orban Ludovic - -
173. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
174. Oteșanu Daniela PSD DA
175. Özmen Oana-Marciana PNL DA
176. Paladi George-Adrian PNL DA
177. Pambuccian Varujan Minoritati DA
178. Paraschiv Rodica PSD DA
179. Pavelescu Nicolae PSD DA
180. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
181. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
182. Piper-Savu Florin PSD DA
183. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
184. Plăiașu Gabriel - DA
185. Polak Tudor PNL DA
186. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
187. Pop Darius AUR DA
188. Pop Rareș Tudor USR DA
189. Popa Alexandru PNL DA
190. Popa Radu Mihai PSD DA
191. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
192. Popescu Dan-Cristian PSD DA
193. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
194. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
195. Popica Eduard-Andrei PSD DA
196. Predescu Ana-Loredana AUR DA
197. Presură Alexandra PSD DA
198. Prună Cristina-Mădălina USR DA
199. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
200. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
201. Rizea Cristina Camelia PSD DA
202. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
203. Roman Florin-Claudiu PNL DA
204. Roman Nicolae - DA
205. Rujan Dumitru PNL DA
206. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
207. Salan Viorel PSD DA
208. Sandu Viorica PSD DA
209. Scripnic Lilian AUR DA
210. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
211. Seres Dénes UDMR DA
212. Simion George-Nicolae AUR DA
213. Simonis Alfred - Robert PSD DA
214. Solomon Adrian PSD DA
215. Stancu Ionel Minoritati DA
216. Stancu Paul PSD DA
217. Stativă Irinel Ioan PSD DA
218. Stănescu Vetuța PNL DA
219. Stângă George-Cătălin PNL DA
220. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
221. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
222. Stoica Diana USR DA
223. Stoica Elena PSD DA
224. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
225. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
226. Szabó Ödön UDMR DA
227. Șandru Cosmin PNL DA
228. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
229. Șerban Gianina AUR DA
230. Șimon Gheorghe PSD DA
231. Șișcu George PNL DA
232. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
233. Șoldan Gheorghe PSD DA
234. Șoptică Costel PNL DA
235. Tanasă Dan AUR DA
236. Tănase Antonel - DA
237. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
238. Tătaru Nelu PNL DA
239. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
240. Terente Eugen USR DA
241. Thellmann Christine PNL DA
242. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
243. Toda Daniel-Liviu - DA
244. Todosiu Beniamin PSD DA
245. Toma Ilie PSD DA
246. Toma Vasilică PSD DA
247. Trăilă Cristina PNL DA
248. Tudorache Daniel PSD DA
249. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
250. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
251. Turcan Raluca PNL DA
252. Tuță George-Cristian PNL DA
253. Țachianu Marian PSD DA
254. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
255. Țoiu Oana-Silvia USR DA
256. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
257. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
258. Varga Glad-Aurel PNL DA
259. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
260. Vexler Silviu Minoritati DA
261. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
262. Vîlceanu Dan - DA
263. Volosatîi Boris AUR DA
264. Vulpescu Ioan PSD DA
265. Weber Mihai PSD DA
266. Zakarias Zoltán UDMR DA
267. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
268. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 13 iunie 2024, 3:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro