Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2024 > 12:14 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2024, ora 12:14

Subiect vot: Vot final - PL-x 624/2020/2021 - Vot final adoptare
Adoptare PL 624/2020 privind respingerea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.166/2020 pentru modificarea Legii nr.173/2020 privind unele măsuri pentru protejarea intereselor naționale în activitatea economică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:266 96 62 31 25 14 15 23
- voturi pentru (DA):196 96 61 - - 14 15 10
- voturi împotrivă (NU):29 - - 2 24 - - 3
- abțineri:37 - - 29 1 - - 7
- nu au votat:4 - 1 - - - - 3

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR NU
13. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR NU
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
19. Balan Ioan PNL DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
23. Barna Ilie Dan USR Abținere
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR Abținere
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
32. Bode Lucian Nicolae PNL DA
33. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
34. Borta Raluca-Maria - DA
35. Bota Călin-Ioan PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
37. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
38. Budacă Vasile PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin PSD DA
40. Buican Cristian PNL DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Calotă Florică Ică AUR NU
45. Cambera Oana-Alexandra - DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
47. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
49. Chelaru Mircia AUR NU
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula - DA
52. Chira Claudiu-Martin - DA
53. Chirilă Virgil Alin PSD DA
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
56. Ciubuc Ciprian - NU
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
59. Constantin Daniel PNL DA
60. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
61. Cristian Brian USR Abținere
62. Crîstici Ognean Minoritati DA
63. Crușoveanu Marian PNL DA
64. Csép Éva-Andrea UDMR DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Damian Romulus-Marius PSD DA
67. Dehelean Silviu USR Abținere
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drulă Cătălin USR Abținere
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
72. Dumitru Florian-Emil PNL DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Enachi Raisa - -
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
78. Feodor Silviu Minoritati DA
79. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
80. Florea Daniel AUR NU
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Flucuș Dumitru AUR NU
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Gál Károly UDMR DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Anamaria - Abținere
87. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL -
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Giugea Nicolae PNL DA
94. Giurgiu Adrian USR Abținere
95. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
96. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
97. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
98. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
99. Grosaru Andi-Gabriel - NU
100. Gudu Michael PNL DA
101. Hajdu Gábor UDMR DA
102. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
103. Havârneanu Filip USR Abținere
104. Hărătău Elena PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
107. Huțu Alexandra PSD DA
108. Iancu Marius-Ionel PSD DA
109. Ibram Iusein Minoritati DA
110. Ichim Cristian-Paul - DA
111. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
112. Ilie Victor USR Abținere
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
115. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
116. Kelemen Attila UDMR DA
117. Kiss János PNL DA
118. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
119. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
120. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
121. Lasca Mihai Ioan - NU
122. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
123. Lazăr Teodor USR Abținere
124. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
125. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
126. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
127. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
128. Lupu Andrei-Răzvan - DA
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
131. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
132. Mang Ioan PSD DA
133. Manole Petre-Florin PSD DA
134. Manta Claudiu PSD DA
135. Mareș Mara PNL DA
136. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
137. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
138. Mărculescu Dumitru PNL DA
139. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
140. Meclea Alina PNL DA
141. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
142. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
143. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
144. Miklós Zoltán UDMR DA
145. Mina Marian PSD DA
146. Mircea Florin PSD DA
147. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
148. Mitrea Dumitrina AUR NU
149. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
150. Moisin Radu-Marin PNL DA
151. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
152. Molnar Ervin PNL DA
153. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
154. Morar Olivia-Diana PNL DA
155. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
156. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
157. Munteanu Remus PSD DA
158. Murariu Oana USR Abținere
159. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
160. Mușoiu Ștefan PSD DA
161. Nacov Gheorghe Minoritati DA
162. Nagy Szabolcs UDMR DA
163. Nassar Rodica PSD DA
164. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
165. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
166. Neață Eugen PSD DA
167. Nechita Aurel PSD DA
168. Niță Nicu PSD DA
169. Orban Ludovic - -
170. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR NU
171. Oteșanu Daniela PSD DA
172. Özmen Oana-Marciana PNL DA
173. Paladi George-Adrian PNL DA
174. Pambuccian Varujan Minoritati DA
175. Paraschiv Rodica PSD DA
176. Pavelescu Nicolae PSD DA
177. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Piper-Savu Florin PSD DA
180. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
181. Plăiașu Gabriel - -
182. Polak Tudor PNL DA
183. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
184. Pop Darius AUR NU
185. Pop Rareș Tudor USR Abținere
186. Popa Alexandru PNL DA
187. Popa Radu Mihai PSD DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
189. Popescu Dan-Cristian PSD DA
190. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
191. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
192. Popica Eduard-Andrei PSD DA
193. Predescu Ana-Loredana AUR NU
194. Presură Alexandra PSD DA
195. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
196. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
197. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
198. Rizea Cristina Camelia PSD DA
199. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
200. Roman Florin-Claudiu PNL DA
201. Roman Nicolae - Abținere
202. Roșca Mircea PNL DA
203. Rujan Dumitru PNL DA
204. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
205. Salan Viorel PSD DA
206. Sandu Viorica PSD DA
207. Scripnic Lilian AUR NU
208. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
209. Seres Dénes UDMR DA
210. Simion George-Nicolae AUR NU
211. Simonis Alfred - Robert PSD DA
212. Solomon Adrian PSD DA
213. Stancu Ionel Minoritati DA
214. Stancu Paul PSD DA
215. Stativă Irinel Ioan PSD DA
216. Stănescu Vetuța PNL DA
217. Stângă George-Cătălin PNL DA
218. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
219. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
220. Stoica Diana USR Abținere
221. Stoica Elena PSD DA
222. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
223. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
224. Szabó Ödön UDMR DA
225. Șandru Cosmin PNL DA
226. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
227. Șerban Gianina AUR NU
228. Șimon Gheorghe PSD DA
229. Șișcu George PNL DA
230. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
231. Șoldan Gheorghe PSD DA
232. Șoptică Costel PNL DA
233. Tanasă Dan AUR NU
234. Tănase Antonel - DA
235. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
236. Tătaru Nelu PNL DA
237. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
238. Terente Eugen USR Abținere
239. Thellmann Christine PNL DA
240. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
241. Toda Daniel-Liviu - DA
242. Todosiu Beniamin PSD DA
243. Toma Ilie PSD DA
244. Toma Vasilică PSD DA
245. Trăilă Cristina PNL DA
246. Tudorache Daniel PSD DA
247. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
248. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
249. Turcan Raluca PNL DA
250. Tuță George-Cristian PNL DA
251. Țachianu Marian PSD DA
252. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
253. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
254. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
255. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
256. Varga Glad-Aurel PNL DA
257. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
258. Vexler Silviu Minoritati DA
259. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
260. Vîlceanu Dan - Abținere
261. Volosatîi Boris AUR NU
262. Vulpescu Ioan PSD DA
263. Weber Mihai PSD DA
264. Zakarias Zoltán UDMR DA
265. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
266. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 26 mai 2024, 22:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro