Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2024 > 12:13 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2024, ora 12:13

Subiect vot: Vot final - PL-x 96/2022 - Vot final adoptare
Adoptare PL 96/2022 aprobarea Ordonanței Guvernului nr.3/2022 pentru modificarea și completarea Legii nr.265/2008 privind gestionarea siguranței circulației pe infrastructura rutieră
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:264 96 59 31 25 14 15 24
- voturi pentru (DA):223 96 59 - 25 14 15 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:39 - - 31 - - - 8
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - -
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR Abținere
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR Abținere
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
35. Borta Raluca-Maria - DA
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budacă Vasile PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buican Cristian PNL DA
42. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
43. Bulai Oana-Gianina PSD DA
44. Burciu Cristina PNL DA
45. Calotă Florică Ică AUR DA
46. Cambera Oana-Alexandra - DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
49. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
51. Chelaru Mircia AUR DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula - DA
54. Chira Claudiu-Martin - Abținere
55. Chirilă Virgil Alin PSD DA
56. Ciofu Cătălina PNL DA
57. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
58. Ciubuc Ciprian - DA
59. Cîtea Vasile PSD DA
60. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
61. Constantin Daniel PNL DA
62. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
63. Cristian Brian USR Abținere
64. Crîstici Ognean Minoritati DA
65. Csép Éva-Andrea UDMR DA
66. Cupșa Ioan PNL DA
67. Damian Romulus-Marius PSD DA
68. Dancă Ionel - Abținere
69. Dehelean Silviu USR Abținere
70. Dinu Cristina-Elena PSD DA
71. Drulă Cătălin USR Abținere
72. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
73. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
74. Dumitru Florian-Emil PNL DA
75. Dunava Costel Neculai PSD DA
76. Enachi Raisa - DA
77. Farago Petru UDMR DA
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
80. Feodor Silviu Minoritati DA
81. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
82. Florea Daniel AUR DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Flucuș Dumitru AUR DA
85. Furtună Mirela PSD DA
86. Gál Károly UDMR DA
87. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
88. Gavrilă Anamaria - DA
89. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
90. Georgescu Nicolae PSD DA
91. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
92. Gheorghiu Bogdan PNL DA
93. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Giurgiu Adrian USR Abținere
96. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
97. Gliga Dumitrița PSD DA
98. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
99. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
100. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
101. Grosaru Andi-Gabriel - DA
102. Gudu Michael PNL DA
103. Hajdu Gábor UDMR DA
104. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
105. Havârneanu Filip USR Abținere
106. Hărătău Elena PNL DA
107. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
108. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
109. Huțu Alexandra PSD DA
110. Iancu Marius-Ionel PSD DA
111. Ibram Iusein Minoritati DA
112. Ichim Cristian-Paul - DA
113. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
114. Ilie Victor USR Abținere
115. Intotero Natalia-Elena PSD DA
116. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
117. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
118. Kelemen Attila UDMR DA
119. Kiss János PNL DA
120. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
121. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
122. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
123. Lasca Mihai Ioan - DA
124. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
125. Lazăr Teodor USR Abținere
126. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
127. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
128. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
129. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
130. Lupu Andrei-Răzvan - DA
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
133. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
134. Mang Ioan PSD DA
135. Manole Petre-Florin PSD DA
136. Manta Claudiu PSD DA
137. Mareș Mara PNL DA
138. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
139. Mărculescu Dumitru PNL DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Meclea Alina PNL DA
142. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
143. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
144. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
145. Miklós Zoltán UDMR DA
146. Mina Marian PSD DA
147. Mircea Florin PSD DA
148. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
149. Mitrea Dumitrina AUR DA
150. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
151. Moisin Radu-Marin PNL DA
152. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
153. Molnar Ervin PNL DA
154. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
155. Morar Olivia-Diana PNL DA
156. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
157. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
158. Munteanu Remus PSD DA
159. Murariu Oana USR Abținere
160. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
161. Mușoiu Ștefan PSD DA
162. Nacov Gheorghe Minoritati DA
163. Nagy Szabolcs UDMR DA
164. Nassar Rodica PSD DA
165. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
166. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
167. Neață Eugen PSD DA
168. Nechita Aurel PSD DA
169. Niță Nicu PSD DA
170. Orban Ludovic - -
171. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
172. Oteșanu Daniela PSD DA
173. Özmen Oana-Marciana PNL DA
174. Paladi George-Adrian PNL DA
175. Pambuccian Varujan Minoritati DA
176. Paraschiv Rodica PSD DA
177. Pavelescu Nicolae PSD DA
178. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
179. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
180. Piper-Savu Florin PSD DA
181. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
182. Plăiașu Gabriel - Abținere
183. Polak Tudor PNL DA
184. Pop Darius AUR DA
185. Pop Rareș Tudor USR Abținere
186. Popa Alexandru PNL DA
187. Popa Radu Mihai PSD DA
188. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
189. Popescu Dan-Cristian PSD DA
190. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
191. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
192. Popica Eduard-Andrei PSD DA
193. Predescu Ana-Loredana AUR DA
194. Presură Alexandra PSD DA
195. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
196. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
197. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
198. Rizea Cristina Camelia PSD DA
199. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
200. Roman Florin-Claudiu PNL DA
201. Roman Nicolae - DA
202. Rujan Dumitru PNL DA
203. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
204. Salan Viorel PSD DA
205. Sandu Viorica PSD DA
206. Scripnic Lilian AUR DA
207. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
208. Seres Dénes UDMR DA
209. Simion George-Nicolae AUR DA
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Solomon Adrian PSD DA
212. Stancu Ionel Minoritati DA
213. Stancu Paul PSD DA
214. Stativă Irinel Ioan PSD DA
215. Stănescu Vetuța PNL DA
216. Stângă George-Cătălin PNL DA
217. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
218. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
219. Stoica Diana USR Abținere
220. Stoica Elena PSD DA
221. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
222. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
223. Szabó Ödön UDMR DA
224. Șandru Cosmin PNL DA
225. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
226. Șerban Gianina AUR DA
227. Șimon Gheorghe PSD DA
228. Șișcu George PNL DA
229. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
230. Șoldan Gheorghe PSD DA
231. Șoptică Costel PNL DA
232. Tanasă Dan AUR DA
233. Tănase Antonel - Abținere
234. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
235. Tătaru Nelu PNL DA
236. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
237. Terente Eugen USR Abținere
238. Thellmann Christine PNL DA
239. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
240. Toda Daniel-Liviu - DA
241. Toma Ilie PSD DA
242. Toma Vasilică PSD DA
243. Trăilă Cristina PNL DA
244. Tudorache Daniel PSD DA
245. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
246. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
247. Turcan Raluca PNL DA
248. Tuță George-Cristian PNL DA
249. Țachianu Marian PSD DA
250. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
251. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
252. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
253. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
254. Varga Glad-Aurel PNL DA
255. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
256. Vexler Silviu Minoritati DA
257. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
258. Vîlceanu Dan - DA
259. Volosatîi Boris AUR DA
260. Vulpescu Ioan PSD DA
261. Weber Mihai PSD DA
262. Zakarias Zoltán UDMR DA
263. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
264. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 mai 2024, 2:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro