Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2024 > 11:59 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2024, ora 11:59

Subiect vot: Vot final - PL-x 384/2021 - Vot final adoptare
Adoptare PL 384/2021 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.57/2021 pentru stabilirea unor măsuri privind finanțarea cheltuielilor aferente proiectelor de investiții din cadrul Fondului de Dezvoltare și Investiții
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:256 93 57 29 25 14 15 23
- voturi pentru (DA):207 93 57 - 25 14 15 3
- voturi împotrivă (NU):32 - - 29 - - - 3
- abțineri:16 - - - - - - 16
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR NU
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR NU
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR NU
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR NU
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR NU
33. Bode Lucian Nicolae PNL DA
34. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
35. Borta Raluca-Maria - Abținere
36. Bota Călin-Ioan PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin USR NU
38. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
39. Budacă Vasile PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
42. Bulai Oana-Gianina PSD DA
43. Burciu Cristina PNL DA
44. Calotă Florică Ică AUR DA
45. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
46. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
47. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
48. Chelaru Mircia AUR DA
49. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
50. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
51. Chira Claudiu-Martin - Abținere
52. Chirilă Virgil Alin PSD DA
53. Ciofu Cătălina PNL DA
54. Ciornei Radu Tudor USR NU
55. Ciubuc Ciprian - Abținere
56. Cîtea Vasile PSD DA
57. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
58. Constantin Daniel PNL DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR NU
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Csép Éva-Andrea UDMR DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Dancă Ionel - -
66. Dehelean Silviu USR NU
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drulă Cătălin USR NU
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Enachi Raisa - Abținere
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
77. Feodor Silviu Minoritati DA
78. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
79. Florea Daniel AUR DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Flucuș Dumitru AUR DA
82. Furtună Mirela PSD DA
83. Gál Károly UDMR DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilă Anamaria - DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
89. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
90. Gheorghiu Bogdan PNL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Giugea Nicolae PNL DA
93. Giurgiu Adrian USR NU
94. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
95. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
96. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
97. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel - NU
99. Gudu Michael PNL DA
100. Hajdu Gábor UDMR DA
101. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
102. Hărătău Elena PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
105. Huțu Alexandra PSD DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Ichim Cristian-Paul - Abținere
109. Ilie Victor USR NU
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
112. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
113. Kelemen Attila UDMR DA
114. Kiss János PNL DA
115. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
116. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
117. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
118. Lasca Mihai Ioan - Abținere
119. Lazăr Ion-Marian USR NU
120. Lazăr Teodor USR NU
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
123. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
124. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
125. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
128. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
129. Mang Ioan PSD DA
130. Manta Claudiu PSD DA
131. Mareș Mara PNL DA
132. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
133. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
134. Mărculescu Dumitru PNL DA
135. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
136. Meclea Alina PNL DA
137. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
138. Miftode Marius-Andrei USR NU
139. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
140. Miklós Zoltán UDMR DA
141. Mina Marian PSD DA
142. Mircea Florin PSD DA
143. Miruță Radu-Dinel USR NU
144. Mitrea Dumitrina AUR DA
145. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
146. Moisin Radu-Marin PNL DA
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Molnar Ervin PNL DA
149. Molnar Radu-Iulian USR NU
150. Morar Olivia-Diana PNL DA
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
152. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
153. Munteanu Remus PSD DA
154. Murariu Oana USR NU
155. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
156. Mușoiu Ștefan PSD DA
157. Nacov Gheorghe Minoritati DA
158. Nagy Szabolcs UDMR DA
159. Nassar Rodica PSD DA
160. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
161. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
162. Neață Eugen PSD DA
163. Nechita Aurel PSD DA
164. Niță Nicu PSD DA
165. Orban Ludovic - Abținere
166. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
167. Oteșanu Daniela PSD DA
168. Özmen Oana-Marciana PNL DA
169. Paladi George-Adrian PNL DA
170. Pambuccian Varujan Minoritati DA
171. Paraschiv Rodica PSD DA
172. Pavelescu Nicolae PSD DA
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Piper-Savu Florin PSD DA
176. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
177. Polak Tudor PNL DA
178. Polițeanu Mihai-Laurențiu - NU
179. Pop Darius AUR DA
180. Pop Rareș Tudor USR NU
181. Popa Alexandru PNL DA
182. Popa Radu Mihai PSD DA
183. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
184. Popescu Dan-Cristian PSD DA
185. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
186. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
187. Popica Eduard-Andrei PSD DA
188. Predescu Ana-Loredana AUR DA
189. Presură Alexandra PSD DA
190. Prună Cristina-Mădălina USR NU
191. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
192. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
193. Rizea Cristina Camelia PSD DA
194. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
195. Roman Nicolae - Abținere
196. Rujan Dumitru PNL DA
197. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
198. Salan Viorel PSD DA
199. Sandu Viorica PSD DA
200. Scripnic Lilian AUR DA
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Simion George-Nicolae AUR DA
203. Simonis Alfred - Robert PSD DA
204. Solomon Adrian PSD DA
205. Stancu Ionel Minoritati DA
206. Stancu Paul PSD DA
207. Stativă Irinel Ioan PSD DA
208. Stângă George-Cătălin PNL DA
209. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
210. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
211. Stoica Diana USR NU
212. Stoica Elena PSD DA
213. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
214. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
215. Szabó Ödön UDMR DA
216. Șandru Cosmin PNL DA
217. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
218. Șerban Gianina AUR DA
219. Șimon Gheorghe PSD DA
220. Șișcu George PNL DA
221. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
222. Șoptică Costel PNL DA
223. Tanasă Dan AUR DA
224. Tănase Antonel - Abținere
225. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
226. Tătaru Nelu PNL DA
227. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
228. Terente Eugen USR NU
229. Thellmann Christine PNL DA
230. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
231. Toda Daniel-Liviu - Abținere
232. Todosiu Beniamin PSD DA
233. Toma Ilie PSD DA
234. Toma Vasilică PSD DA
235. Trăilă Cristina PNL DA
236. Tudorache Daniel PSD DA
237. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
238. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
239. Turcan Raluca PNL DA
240. Tuță George-Cristian PNL DA
241. Țachianu Marian PSD DA
242. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
243. Țoiu Oana-Silvia USR NU
244. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
245. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
246. Varga Glad-Aurel PNL DA
247. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
248. Vexler Silviu Minoritati DA
249. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
250. Vîlceanu Dan - DA
251. Volosatîi Boris AUR DA
252. Vulpescu Ioan PSD DA
253. Weber Mihai PSD DA
254. Zakarias Zoltán UDMR DA
255. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 21 mai 2024, 10:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro