Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2024 > 11:56 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2024, ora 11:56

Subiect vot: PL-x 338/2023 - Vot final adoptare
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:253 91 57 29 24 14 15 23
- voturi pentru (DA):224 90 57 29 - 14 15 19
- voturi împotrivă (NU):4 - - - - - - 4
- abțineri:24 - - - 24 - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR Abținere
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR Abținere
5. Albișteanu Mihail AUR Abținere
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR Abținere
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR Abținere
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Balan Ioan PNL DA
21. Balint Liviu-Ioan PNL DA
22. Banias Mircea Marius PNL DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR DA
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - DA
33. Borta Raluca-Maria - NU
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budacă Vasile PSD DA
38. Budăi Marius-Constantin PSD -
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Calotă Florică Ică AUR Abținere
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
44. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
45. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula - DA
48. Chira Claudiu-Martin - DA
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciornei Radu Tudor USR DA
52. Ciubuc Ciprian - NU
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Coleșa Ilie-Alin AUR Abținere
55. Constantin Daniel PNL DA
56. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
57. Cristian Brian USR DA
58. Crîstici Ognean Minoritati DA
59. Crușoveanu Marian PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Damian Romulus-Marius PSD DA
63. Dancă Ionel - DA
64. Dehelean Silviu USR DA
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Drulă Cătălin USR DA
67. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
68. Dumitru Florian-Emil PNL DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Farago Petru UDMR DA
71. Fădor Angelica PNL DA
72. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
73. Feodor Silviu Minoritati DA
74. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
75. Florea Daniel AUR Abținere
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Flucuș Dumitru AUR Abținere
78. Furtună Mirela PSD DA
79. Gál Károly UDMR DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilă Anamaria - NU
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gheba Daniel-Sorin AUR Abținere
85. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
86. Gheorghiu Bogdan PNL DA
87. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
88. Giugea Nicolae PNL DA
89. Giurgiu Adrian USR DA
90. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
91. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR Abținere
92. Grosaru Andi-Gabriel - DA
93. Hajdu Gábor UDMR DA
94. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
95. Hărătău Elena PNL DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
98. Huțu Alexandra PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Ichim Cristian-Paul - DA
102. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
103. Ilie Victor USR DA
104. Intotero Natalia-Elena PSD DA
105. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
106. Ivănuță Cristian-Daniel AUR Abținere
107. Kelemen Attila UDMR DA
108. Kiss János PNL DA
109. Kocsis-Cristea Alexandru - DA
110. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
111. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
112. Lasca Mihai Ioan - NU
113. Lazăr Ion-Marian USR DA
114. Lazăr Teodor USR DA
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
116. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
117. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
118. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
119. Lupu Andrei-Răzvan - DA
120. Macovei Silviu Nicu PSD DA
121. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
122. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
123. Mang Ioan PSD DA
124. Manole Petre-Florin PSD DA
125. Manta Claudiu PSD DA
126. Mareș Mara PNL DA
127. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
128. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
129. Mărculescu Dumitru PNL DA
130. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
131. Meclea Alina PNL DA
132. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
133. Miftode Marius-Andrei USR DA
134. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
135. Miklós Zoltán UDMR DA
136. Mina Marian PSD DA
137. Mircea Florin PSD DA
138. Miruță Radu-Dinel USR DA
139. Mitrea Dumitrina AUR Abținere
140. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
141. Moisin Radu-Marin PNL DA
142. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
143. Molnar Ervin PNL DA
144. Molnar Radu-Iulian USR DA
145. Morar Olivia-Diana PNL DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
147. Muncaciu Sorin-Titus AUR Abținere
148. Munteanu Remus PSD DA
149. Murariu Oana USR DA
150. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nacov Gheorghe Minoritati DA
153. Nagy Szabolcs UDMR DA
154. Nassar Rodica PSD DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
156. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nechita Aurel PSD DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Orban Ludovic - DA
161. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR Abținere
162. Oteșanu Daniela PSD DA
163. Özmen Oana-Marciana PNL DA
164. Paladi George-Adrian PNL DA
165. Pambuccian Varujan Minoritati DA
166. Paraschiv Rodica PSD DA
167. Pavelescu Nicolae PSD DA
168. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
170. Piper-Savu Florin PSD DA
171. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
172. Polak Tudor PNL DA
173. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
174. Pop Darius AUR Abținere
175. Pop Rareș Tudor USR DA
176. Popa Alexandru PNL DA
177. Popa Radu Mihai PSD DA
178. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
179. Popescu Dan-Cristian PSD DA
180. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
181. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
182. Popica Eduard-Andrei PSD DA
183. Predescu Ana-Loredana AUR Abținere
184. Presură Alexandra PSD DA
185. Prună Cristina-Mădălina USR DA
186. Pușcașu Lucian-Florin AUR Abținere
187. Rizea Cristina Camelia PSD DA
188. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
189. Roman Nicolae - DA
190. Rujan Dumitru PNL DA
191. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
192. Salan Viorel PSD DA
193. Sandu Viorica PSD DA
194. Sas Lóránt-Zoltan - DA
195. Scripnic Lilian AUR Abținere
196. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
197. Seres Dénes UDMR DA
198. Simion George-Nicolae AUR Abținere
199. Simonis Alfred - Robert PSD DA
200. Solomon Adrian PSD DA
201. Stancu Ionel Minoritati DA
202. Stancu Paul PSD DA
203. Stativă Irinel Ioan PSD DA
204. Stănescu Vetuța PNL DA
205. Stângă George-Cătălin PNL DA
206. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
207. Stoica Ciprian-Titi AUR Abținere
208. Stoica Diana USR DA
209. Stoica Elena PSD DA
210. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
211. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
212. Szabó Ödön UDMR DA
213. Șandru Cosmin PNL DA
214. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
215. Șerban Gianina AUR Abținere
216. Șimon Gheorghe PSD DA
217. Șișcu George PNL DA
218. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
219. Șoldan Gheorghe PSD DA
220. Șoptică Costel PNL DA
221. Tanasă Dan AUR Abținere
222. Tănase Antonel - DA
223. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
224. Tătaru Nelu PNL DA
225. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
226. Terente Eugen USR DA
227. Thellmann Christine PNL DA
228. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
229. Toda Daniel-Liviu - DA
230. Toma Ilie PSD DA
231. Toma Vasilică PSD DA
232. Trăilă Cristina PNL DA
233. Tudorache Daniel PSD DA
234. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
235. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
236. Turcan Raluca PNL DA
237. Tuță George-Cristian PNL DA
238. Țachianu Marian PSD DA
239. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
240. Țoiu Oana-Silvia USR DA
241. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
242. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
243. Varga Glad-Aurel PNL DA
244. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
245. Vexler Silviu Minoritati DA
246. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
247. Vîlceanu Dan - DA
248. Volosatîi Boris AUR Abținere
249. Vulpescu Ioan PSD DA
250. Weber Mihai PSD DA
251. Zakarias Zoltán UDMR DA
252. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
253. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 mai 2024, 21:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro