Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 16.04.2024 > 11:27 Versiunea pentru printare
Marți, 16 aprilie 2024, ora 11:27

Subiect vot: Propunere 2
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:206 83 37 19 21 8 14 24
- voturi pentru (DA):170 83 36 1 21 8 14 7
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:35 - - 18 - - - 17
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR Abținere
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Bejinariu Eugen PSD DA
24. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
29. Bode Lucian Nicolae PNL DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - DA
31. Borta Raluca-Maria - Abținere
32. Bota Călin-Ioan PNL DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
37. Bulai Oana-Gianina PSD DA
38. Burciu Cristina PNL DA
39. Calotă Florică Ică AUR DA
40. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
41. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
42. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
43. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
44. Chichirău Cosette-Paula - DA
45. Chira Claudiu-Martin - Abținere
46. Chirilă Virgil Alin PSD DA
47. Ciofu Cătălina PNL DA
48. Ciornei Radu Tudor USR DA
49. Ciubuc Ciprian - Abținere
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
52. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
53. Cristian Brian USR Abținere
54. Crîstici Ognean Minoritati DA
55. Cupșa Ioan PNL DA
56. Damian Romulus-Marius PSD DA
57. Dancă Ionel - Abținere
58. Dehelean Silviu USR Abținere
59. Dinu Cristina-Elena PSD DA
60. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
61. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
62. Dumitru Florian-Emil PNL DA
63. Enachi Raisa - DA
64. Fădor Angelica PNL DA
65. Feodor Silviu Minoritati DA
66. Florea Daniel AUR DA
67. Furtună Mirela PSD DA
68. Gál Károly UDMR DA
69. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
70. Gavrilă Anamaria - Abținere
71. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
72. Georgescu Nicolae PSD DA
73. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
74. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
75. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
76. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
77. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
78. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
79. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
80. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
81. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
82. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
83. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
84. Huțu Alexandra PSD DA
85. Iancu Marius-Ionel PSD DA
86. Ibram Iusein Minoritati DA
87. Ichim Cristian-Paul - Abținere
88. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
89. Intotero Natalia-Elena PSD DA
90. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
91. Kiss János PNL DA
92. Kocsis-Cristea Alexandru - Abținere
93. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
94. Könczei Csaba UDMR DA
95. Lasca Mihai Ioan - Abținere
96. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
97. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
98. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
99. Macovei Silviu Nicu PSD DA
100. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
101. Manole Petre-Florin PSD DA
102. Manta Claudiu PSD DA
103. Mareș Mara PNL DA
104. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
105. Mărculescu Dumitru PNL DA
106. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
107. Meclea Alina PNL DA
108. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
109. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
110. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
111. Mircea Florin PSD DA
112. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
113. Mitrea Dumitrina AUR DA
114. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
115. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
116. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
117. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
118. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
119. Munteanu Remus PSD DA
120. Murariu Oana USR Abținere
121. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
122. Mușoiu Ștefan PSD DA
123. Nacov Gheorghe Minoritati DA
124. Nagy Szabolcs UDMR DA
125. Nassar Rodica PSD DA
126. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
127. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
128. Neață Eugen PSD DA
129. Niță Nicu PSD DA
130. Orban Ludovic - Abținere
131. Oteșanu Daniela PSD DA
132. Özmen Oana-Marciana PNL DA
133. Pambuccian Varujan Minoritati DA
134. Paraschiv Rodica PSD DA
135. Pavelescu Nicolae PSD DA
136. Pecingină Gheorghe - DA
137. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
138. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
139. Piper-Savu Florin PSD DA
140. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
141. Pop Darius AUR DA
142. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
143. Popescu Dan-Cristian PSD DA
144. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
145. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
146. Popica Eduard-Andrei PSD DA
147. Predescu Ana-Loredana AUR DA
148. Presură Alexandra PSD DA
149. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
150. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
151. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
152. Rizea Cristina Camelia PSD DA
153. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
154. Roman Nicolae - DA
155. Rujan Dumitru PNL DA
156. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
157. Salan Viorel PSD DA
158. Sandu Viorica PSD DA
159. Scripnic Lilian AUR DA
160. Seres Dénes UDMR DA
161. Simion George-Nicolae AUR DA
162. Simonis Alfred - Robert PSD DA
163. Solomon Adrian PSD DA
164. Stancu Ionel Minoritati DA
165. Stancu Paul PSD DA
166. Stativă Irinel Ioan PSD DA
167. Stănescu Vetuța PNL DA
168. Stângă George-Cătălin PNL DA
169. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
170. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
171. Stoica Elena PSD DA
172. Stoica Ștefan-Bucur PNL -
173. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
174. Șandru Cosmin PNL DA
175. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
176. Șerban Gianina AUR DA
177. Șimon Gheorghe PSD DA
178. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
179. Șoptică Costel PNL DA
180. Tanasă Dan AUR DA
181. Tănase Antonel - Abținere
182. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
183. Tătaru Nelu PNL DA
184. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
185. Terente Eugen USR Abținere
186. Thellmann Christine PNL DA
187. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
188. Toda Daniel-Liviu - Abținere
189. Todosiu Beniamin PSD DA
190. Toma Ilie PSD DA
191. Toma Vasilică PSD DA
192. Tudorache Daniel PSD DA
193. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
194. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
195. Turcan Raluca PNL DA
196. Tuță George-Cristian PNL DA
197. Țachianu Marian PSD DA
198. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
199. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
200. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
201. Vexler Silviu Minoritati DA
202. Vîlceanu Dan - DA
203. Volosatîi Boris AUR DA
204. Vulpescu Ioan PSD DA
205. Zakarias Zoltán UDMR DA
206. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 26 mai 2024, 9:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro