Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.04.2024 > 12:46 Versiunea pentru printare
Marți, 9 aprilie 2024, ora 12:46

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 523/2023 privind stabilirea cadrului instituțional și a unor măsuri pentru punerea în aplicare a managementului gazelor fluorurate cu efect de seră
- lege organică
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:239 91 45 31 23 12 16 21
- voturi pentru (DA):208 91 45 31 1 12 16 12
- voturi împotrivă (NU):26 - - - 22 - - 4
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR NU
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR NU
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad - DA
27. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
28. Bîrcă Constantin PSD DA
29. Blaga Daniel-Codruț USR DA
30. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
31. Borta Raluca-Maria - Abținere
32. Bota Călin-Ioan PNL DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Calista Mara-Daniela PNL DA
41. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
43. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
44. Chelaru Mircia AUR NU
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
46. Chirilă Virgil Alin PSD DA
47. Ciofu Cătălina PNL DA
48. Ciornei Radu Tudor USR DA
49. Ciubuc Ciprian - NU
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Coarnă Dumitru - NU
52. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
53. Cozma Adrian-Felician PNL DA
54. Cristea Andi-Lucian PSD DA
55. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
56. Cristian Brian USR DA
57. Crîstici Ognean Minoritati DA
58. Crușoveanu Marian PNL DA
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Damian Romulus-Marius PSD DA
63. Dehelean Silviu USR DA
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Drancă Andrei-Iulian USR DA
66. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
67. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
68. Dumitru Florian-Emil PNL DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Enachi Raisa - NU
71. Farago Petru UDMR DA
72. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
73. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
74. Florea Daniel AUR NU
75. Florea Oana-Consuela PSD DA
76. Floroiu Ionel PSD DA
77. Flucuș Dumitru AUR NU
78. Focșa Dumitru-Viorel - NU
79. Folescu Cornel-Vasile AUR DA
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Gál Károly UDMR DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Gavrilă Anamaria - DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
88. Giugea Nicolae PNL DA
89. Giurgiu Adrian USR DA
90. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
91. Gliga Dumitrița PSD DA
92. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
93. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
94. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
95. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
96. Gudu Michael PNL DA
97. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
98. Havârneanu Filip USR DA
99. Hărătău Elena PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
102. Iancu Marius-Ionel PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Ichim Cristian-Paul - DA
105. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
106. Ilie Victor USR DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ionescu George - DA
110. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
111. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
112. Kelemen Attila UDMR DA
113. Kiss János PNL DA
114. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
115. Könczei Csaba UDMR DA
116. Lazăr Ion-Marian USR DA
117. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
118. Longher Ghervazen Minoritati DA
119. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
120. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
121. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
122. Macovei Silviu Nicu PSD DA
123. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
124. Mang Ioan PSD DA
125. Manole Petre-Florin PSD DA
126. Manta Claudiu PSD DA
127. Mareș Mara PNL DA
128. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
129. Mărculescu Dumitru PNL DA
130. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
131. Meclea Alina PNL DA
132. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
133. Miftode Marius-Andrei USR DA
134. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
135. Miklós Zoltán UDMR DA
136. Mina Marian PSD DA
137. Mircea Florin PSD DA
138. Miruță Radu-Dinel USR DA
139. Mitrea Dumitrina AUR NU
140. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
141. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
142. Molnar Ervin PNL DA
143. Molnar Radu-Iulian USR DA
144. Morar Olivia-Diana PNL DA
145. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
146. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
147. Munteanu Remus PSD DA
148. Murariu Oana USR DA
149. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nacov Gheorghe Minoritati DA
152. Nagy Szabolcs UDMR DA
153. Nassar Rodica PSD DA
154. Năcuță Sorin PNL DA
155. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
156. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
157. Neagu Denisa-Elena USR DA
158. Neață Eugen PSD DA
159. Nechita Aurel PSD DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Oteșanu Daniela PSD DA
162. Paladi George-Adrian PNL DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Panait Radu USR DA
165. Paraschiv Rodica PSD DA
166. Pavelescu Nicolae PSD DA
167. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
168. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
169. Piper-Savu Florin PSD DA
170. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
171. Plăiașu Gabriel - -
172. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
173. Pop Rareș Tudor USR DA
174. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
175. Popescu Dan-Cristian PSD DA
176. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
177. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
178. Popica Eduard-Andrei PSD DA
179. Predescu Ana-Loredana AUR NU
180. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
181. Prună Cristina-Mădălina USR DA
182. Prunean Alin-Costel - DA
183. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
184. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
185. Rizea Cristina Camelia PSD DA
186. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
187. Roman Florin-Claudiu PNL DA
188. Roman Nicolae - DA
189. Rujan Dumitru PNL DA
190. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
191. Salan Viorel PSD DA
192. Sandu Viorica PSD DA
193. Scripnic Lilian AUR NU
194. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
195. Seres Dénes UDMR DA
196. Simion George-Nicolae AUR NU
197. Simonis Alfred - Robert PSD DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Stancu Ionel Minoritati DA
200. Stancu Paul PSD DA
201. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
202. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
203. Stoica Diana USR DA
204. Stoica Elena PSD DA
205. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
206. Șandru Cosmin PNL DA
207. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
208. Șerban Gianina AUR NU
209. Șimon Gheorghe PSD DA
210. Șișcu George PNL DA
211. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
212. Șoptică Costel PNL DA
213. Tanasă Dan AUR NU
214. Tănase Antonel - Abținere
215. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
216. Terente Eugen USR DA
217. Thellmann Christine PNL DA
218. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
219. Toda Daniel-Liviu - DA
220. Todosiu Beniamin PSD DA
221. Toma Ilie PSD DA
222. Toma Vasilică PSD DA
223. Trăilă Cristina PNL DA
224. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
225. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
226. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
227. Tușa Adriana Diana PSD DA
228. Țachianu Marian PSD DA
229. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
230. Țoiu Oana-Silvia USR DA
231. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
232. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
233. Vexler Silviu Minoritati DA
234. Vîlceanu Dan - DA
235. Volosatîi Boris AUR NU
236. Vulpescu Ioan PSD DA
237. Weber Mihai PSD DA
238. Zakarias Zoltán UDMR DA
239. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 21 mai 2024, 10:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro