Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.04.2024 > 12:40 Versiunea pentru printare
Marți, 9 aprilie 2024, ora 12:40

Poziție pe
ordinea de zi:
3
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 12/2024 pentru modificarea Legii nr.287/2009 privind Codul civil
- lege organică - nu a fost întrunită majoritatea calificată
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:242 92 47 30 24 12 15 22
- voturi pentru (DA):164 92 47 - 1 9 14 1
- voturi împotrivă (NU):60 - - 30 23 - 1 6
- abțineri:18 - - - - 3 - 15
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR NU
5. Albișteanu Mihail AUR NU
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR NU
14. Apostol Alin-Gabriel USR NU
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR NU
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR NU
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR NU
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR NU
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad - NU
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR NU
31. Bola Bogdan-Alexandru - NU
32. Borta Raluca-Maria - NU
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
44. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
45. Chelaru Mircia AUR NU
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chirilă Virgil Alin PSD DA
48. Ciofu Cătălina PNL DA
49. Ciornei Radu Tudor USR NU
50. Ciubuc Ciprian - Abținere
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Coarnă Dumitru - Abținere
53. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
54. Cozma Adrian-Felician PNL DA
55. Cristea Andi-Lucian PSD DA
56. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
57. Cristian Brian USR NU
58. Crîstici Ognean Minoritati DA
59. Crușoveanu Marian PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR Abținere
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Damian Romulus-Marius PSD DA
64. Dehelean Silviu USR NU
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Drancă Andrei-Iulian USR NU
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
69. Dumitru Florian-Emil PNL DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Enachi Raisa - Abținere
72. Farago Petru UDMR Abținere
73. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
74. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
75. Florea Daniel AUR NU
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Flucuș Dumitru AUR NU
79. Focșa Dumitru-Viorel - NU
80. Folescu Cornel-Vasile AUR DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Gál Károly UDMR DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati NU
84. Gavrilă Anamaria - Abținere
85. Georgescu Nicolae PSD DA
86. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
87. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Giugea Nicolae PNL DA
90. Giurgiu Adrian USR NU
91. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
92. Gliga Dumitrița PSD DA
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
95. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel - DA
97. Gudu Michael PNL DA
98. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
99. Havârneanu Filip USR NU
100. Hărătău Elena PNL DA
101. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
102. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Ichim Cristian-Paul - Abținere
106. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
107. Ilie Victor USR NU
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Intotero Natalia-Elena PSD DA
110. Ionescu George - Abținere
111. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
112. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
113. Kelemen Attila UDMR DA
114. Kiss János PNL DA
115. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR Abținere
116. Könczei Csaba UDMR DA
117. Lazăr Ion-Marian USR NU
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
121. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
122. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
123. Macovei Silviu Nicu PSD DA
124. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
125. Mang Ioan PSD DA
126. Manole Petre-Florin PSD DA
127. Manta Claudiu PSD DA
128. Mareș Mara PNL DA
129. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
130. Mărculescu Dumitru PNL DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Meclea Alina PNL DA
133. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
134. Miftode Marius-Andrei USR NU
135. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
136. Miklós Zoltán UDMR DA
137. Mina Marian PSD DA
138. Mircea Florin PSD DA
139. Miruță Radu-Dinel USR NU
140. Mitrea Dumitrina AUR NU
141. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
142. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
143. Molnar Ervin PNL DA
144. Molnar Radu-Iulian USR NU
145. Morar Olivia-Diana PNL DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
147. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
148. Munteanu Remus PSD DA
149. Murariu Oana USR NU
150. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nacov Gheorghe Minoritati DA
153. Nagy Szabolcs UDMR DA
154. Nassar Rodica PSD DA
155. Năcuță Sorin PNL DA
156. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
157. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
158. Neagu Denisa-Elena USR NU
159. Neață Eugen PSD DA
160. Nechita Aurel PSD DA
161. Niță Nicu PSD DA
162. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR NU
163. Oteșanu Daniela PSD DA
164. Paladi George-Adrian PNL DA
165. Pambuccian Varujan Minoritati DA
166. Panait Radu USR NU
167. Paraschiv Rodica PSD DA
168. Pavelescu Nicolae PSD DA
169. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
170. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
171. Piper-Savu Florin PSD DA
172. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
173. Plăiașu Gabriel - Abținere
174. Polițeanu Mihai-Laurențiu - NU
175. Pop Rareș Tudor USR NU
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Dan-Cristian PSD DA
178. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
179. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
180. Popica Eduard-Andrei PSD DA
181. Predescu Ana-Loredana AUR NU
182. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
183. Prună Cristina-Mădălina USR NU
184. Prunean Alin-Costel - Abținere
185. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
186. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
187. Rizea Cristina Camelia PSD DA
188. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
189. Roman Florin-Claudiu PNL DA
190. Roman Nicolae - Abținere
191. Rujan Dumitru PNL DA
192. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
193. Salan Viorel PSD DA
194. Sandu Viorica PSD DA
195. Scripnic Lilian AUR NU
196. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
197. Seres Dénes UDMR DA
198. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
199. Simion George-Nicolae AUR NU
200. Simonis Alfred - Robert PSD DA
201. Solomon Adrian PSD DA
202. Stancu Ionel Minoritati DA
203. Stancu Paul PSD DA
204. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
205. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
206. Stoica Diana USR NU
207. Stoica Elena PSD DA
208. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
209. Șandru Cosmin PNL DA
210. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
211. Șerban Gianina AUR NU
212. Șimon Gheorghe PSD DA
213. Șișcu George PNL DA
214. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
215. Șoldan Gheorghe PSD DA
216. Șoptică Costel PNL DA
217. Tanasă Dan AUR NU
218. Tănase Antonel - Abținere
219. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
220. Thellmann Christine PNL DA
221. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
222. Toda Daniel-Liviu - Abținere
223. Todosiu Beniamin PSD DA
224. Toma Ilie PSD DA
225. Toma Vasilică PSD DA
226. Trăilă Cristina PNL DA
227. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
228. Tudorache Daniel PSD DA
229. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
230. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
231. Tușa Adriana Diana PSD DA
232. Țachianu Marian PSD DA
233. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
234. Țoiu Oana-Silvia USR NU
235. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
236. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
237. Vîlceanu Dan - NU
238. Volosatîi Boris AUR NU
239. Vulpescu Ioan PSD DA
240. Weber Mihai PSD DA
241. Zakarias Zoltán UDMR DA
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 26 mai 2024, 21:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro