Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.04.2024 > 12:30 Versiunea pentru printare
Marți, 9 aprilie 2024, ora 12:30

Poziție pe
ordinea de zi:
1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 700/2023 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.82/2023 privind modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.77/2009 privind organizarea și exploatarea jocurilor de noroc, precum și pentru modificarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.20/2013 privind înființarea, organizarea și funcționarea Oficiului Național pentru Jocuri de Noroc și pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.77/2009
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:249 94 47 29 25 14 16 24
- voturi pentru (DA):243 94 47 29 25 14 16 18
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:2 - - - - - - 2

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR DA
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR DA
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barna Ilie Dan USR DA
22. Bălășoiu Aurel PSD DA
23. Băltărețu Viorel USR DA
24. Bejinariu Eugen PSD DA
25. Benedek Zacharie UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad - DA
27. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
32. Borta Raluca-Maria - Abținere
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR DA
35. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
36. Budăi Marius-Constantin PSD DA
37. Buican Cristian PNL DA
38. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Calista Mara-Daniela PNL DA
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
44. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
45. Chelaru Mircia AUR DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula - DA
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciornei Radu Tudor USR DA
51. Ciubuc Ciprian - DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coarnă Dumitru - DA
54. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
55. Cozma Adrian-Felician PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR DA
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dancă Ionel - DA
66. Dehelean Silviu USR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Enachi Raisa - DA
74. Farago Petru UDMR DA
75. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
76. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
77. Florea Daniel AUR DA
78. Florea Oana-Consuela PSD DA
79. Floroiu Ionel PSD DA
80. Flucuș Dumitru AUR DA
81. Focșa Dumitru-Viorel - DA
82. Folescu Cornel-Vasile AUR DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Gál Károly UDMR DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilă Anamaria - DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Giurgiu Adrian USR DA
93. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
94. Gliga Dumitrița PSD DA
95. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
96. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
97. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
98. Grosaru Andi-Gabriel - DA
99. Gudu Michael PNL DA
100. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
101. Havârneanu Filip USR DA
102. Hărătău Elena PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
105. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
106. Iancu Marius-Ionel PSD DA
107. Ibram Iusein Minoritati DA
108. Ichim Cristian-Paul - DA
109. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
110. Ilie Victor USR DA
111. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ionescu George - DA
114. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
115. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
116. Kelemen Attila UDMR DA
117. Kiss János PNL DA
118. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
119. Könczei Csaba UDMR DA
120. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
121. Lasca Mihai Ioan - Abținere
122. Lazăr Ion-Marian USR DA
123. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
124. Longher Ghervazen Minoritati DA
125. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
126. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
127. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
128. Macovei Silviu Nicu PSD DA
129. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
130. Mang Ioan PSD DA
131. Manole Petre-Florin PSD DA
132. Manta Claudiu PSD DA
133. Mareș Mara PNL DA
134. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
135. Mărculescu Dumitru PNL DA
136. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
137. Meclea Alina PNL DA
138. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
139. Miftode Marius-Andrei USR DA
140. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
141. Miklós Zoltán UDMR DA
142. Mina Marian PSD DA
143. Mircea Florin PSD DA
144. Miruță Radu-Dinel USR DA
145. Mitrea Dumitrina AUR DA
146. Miuțescu Gheorghe Adrian - -
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Molnar Ervin PNL DA
149. Molnar Radu-Iulian USR DA
150. Morar Olivia-Diana PNL DA
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
152. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
153. Munteanu Remus PSD DA
154. Murariu Oana USR DA
155. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
156. Mușoiu Ștefan PSD DA
157. Nacov Gheorghe Minoritati DA
158. Nagy Szabolcs UDMR DA
159. Nassar Rodica PSD DA
160. Năcuță Sorin PNL DA
161. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
162. Neață Eugen PSD DA
163. Nechita Aurel PSD DA
164. Niță Nicu PSD DA
165. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Paladi George-Adrian PNL DA
168. Pambuccian Varujan Minoritati DA
169. Panait Radu USR DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pavelescu Nicolae PSD DA
172. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
173. Pecingină Gheorghe - DA
174. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
175. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
176. Piper-Savu Florin PSD DA
177. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
178. Plăiașu Gabriel - -
179. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
180. Pop Rareș Tudor USR DA
181. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
182. Popescu Dan-Cristian PSD DA
183. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
184. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
185. Popica Eduard-Andrei PSD DA
186. Predescu Ana-Loredana AUR DA
187. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
188. Prună Cristina-Mădălina USR DA
189. Prunean Alin-Costel - DA
190. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
191. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
192. Rizea Cristina Camelia PSD DA
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
194. Roman Florin-Claudiu PNL DA
195. Roman Nicolae - DA
196. Rujan Dumitru PNL DA
197. Salan Viorel PSD DA
198. Sandu Viorica PSD DA
199. Scripnic Lilian AUR DA
200. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
201. Seres Dénes UDMR DA
202. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
203. Simion George-Nicolae AUR DA
204. Simonis Alfred - Robert PSD DA
205. Solomon Adrian PSD DA
206. Stancu Ionel Minoritati DA
207. Stancu Paul PSD DA
208. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
209. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
210. Stoica Diana USR DA
211. Stoica Elena PSD DA
212. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
213. Șandru Cosmin PNL DA
214. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
215. Șerban Gianina AUR DA
216. Șimon Gheorghe PSD DA
217. Șișcu George PNL DA
218. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
219. Șoldan Gheorghe PSD DA
220. Șoptică Costel PNL DA
221. Tanasă Dan AUR DA
222. Tănase Antonel - Abținere
223. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
224. Terente Eugen USR DA
225. Thellmann Christine PNL DA
226. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
227. Toda Daniel-Liviu - DA
228. Todosiu Beniamin PSD DA
229. Toma Ilie PSD DA
230. Toma Vasilică PSD DA
231. Trăilă Cristina PNL DA
232. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
233. Tudorache Daniel PSD DA
234. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
235. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
236. Tușa Adriana Diana PSD DA
237. Țachianu Marian PSD DA
238. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
239. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
240. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
241. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
242. Vexler Silviu Minoritati DA
243. Vîlceanu Dan - DA
244. Volosatîi Boris AUR DA
245. Vulpescu Ioan PSD DA
246. Weber Mihai PSD DA
247. Zakarias Zoltán UDMR DA
248. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
249. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 mai 2024, 21:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro