Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 09.04.2024 > 12:24 Versiunea pentru printare
Marți, 9 aprilie 2024, ora 12:24

Subiect vot: Vot final
PHC 25/2024 privind adoptarea opiniei referitoare la Comunicarea Comisiei către Parlamentul European, Consiliu, Comitetul Economic și Social European și Comitetul Regiunilor – Un nou plan de creștere pentru Balcanii de vest COM(2023)691
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:251 93 48 31 25 14 16 24
- voturi pentru (DA):247 93 48 31 25 14 16 20
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:4 - - - - - - 4
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Aelenei Dănuț AUR DA
5. Albișteanu Mihail AUR DA
6. Albotă Emil-Florin PSD DA
7. Alda Adrian PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta - DA
9. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
10. Amet Varol Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
12. Andronache Gabriel PNL DA
13. Andrușceac Antonio AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel USR DA
15. Ardelean Ben-Oni PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
17. Axinia Adrian-George AUR DA
18. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru USR DA
20. Balint Liviu-Ioan PNL DA
21. Banias Mircea Marius PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Benga Tudor - Vlad - DA
28. Biró Rozália-Ibolya UDMR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț USR DA
32. Bola Bogdan-Alexandru - DA
33. Borta Raluca-Maria - Abținere
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR DA
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Oana-Gianina PSD DA
41. Burciu Cristina PNL DA
42. Calista Mara-Daniela PNL DA
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
45. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
46. Chelaru Mircia AUR DA
47. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
48. Chichirău Cosette-Paula - DA
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciornei Radu Tudor USR DA
52. Ciubuc Ciprian - DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Coarnă Dumitru - DA
55. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
56. Cozma Adrian-Felician PNL DA
57. Cristea Andi-Lucian PSD DA
58. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
59. Cristian Brian USR DA
60. Crîstici Ognean Minoritati DA
61. Crușoveanu Marian PNL DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Damian Romulus-Marius PSD DA
66. Dancă Ionel - DA
67. Dehelean Silviu USR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drancă Andrei-Iulian USR DA
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
72. Dumitru Florian-Emil PNL DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Enachi Raisa - Abținere
75. Farago Petru UDMR DA
76. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
77. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
78. Florea Daniel AUR DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Flucuș Dumitru AUR DA
82. Focșa Dumitru-Viorel - Abținere
83. Folescu Cornel-Vasile AUR DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Gál Károly UDMR DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilă Anamaria - DA
88. Georgescu Nicolae PSD DA
89. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
90. Gheorghe Andrei Daniel PNL DA
91. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
92. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
93. Giugea Nicolae PNL DA
94. Giurgiu Adrian USR DA
95. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
96. Gliga Dumitrița PSD DA
97. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
98. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
99. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
100. Gudu Michael PNL DA
101. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
102. Havârneanu Filip USR DA
103. Hărătău Elena PNL DA
104. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
105. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ichim Cristian-Paul - DA
110. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
111. Ilie Victor USR DA
112. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
113. Intotero Natalia-Elena PSD DA
114. Ionescu George - DA
115. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
116. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
117. Kelemen Attila UDMR DA
118. Kiss János PNL DA
119. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
120. Könczei Csaba UDMR DA
121. Kulcsár-Terza József-György UDMR DA
122. Lasca Mihai Ioan - Abținere
123. Lazăr Ion-Marian USR DA
124. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
125. Longher Ghervazen Minoritati DA
126. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
127. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
128. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
129. Macovei Silviu Nicu PSD DA
130. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
131. Mang Ioan PSD DA
132. Manole Petre-Florin PSD DA
133. Manta Claudiu PSD DA
134. Mareș Mara PNL DA
135. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
136. Mărculescu Dumitru PNL DA
137. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
138. Meclea Alina PNL DA
139. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
140. Miftode Marius-Andrei USR DA
141. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
142. Miklós Zoltán UDMR DA
143. Mina Marian PSD DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Miruță Radu-Dinel USR DA
146. Mitrea Dumitrina AUR DA
147. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
148. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
149. Molnar Ervin PNL DA
150. Molnar Radu-Iulian USR DA
151. Morar Olivia-Diana PNL DA
152. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
153. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
154. Munteanu Remus PSD DA
155. Murariu Oana USR DA
156. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
157. Mușoiu Ștefan PSD DA
158. Nacov Gheorghe Minoritati DA
159. Nagy Szabolcs UDMR DA
160. Nassar Rodica PSD DA
161. Năcuță Sorin PNL DA
162. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
163. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
164. Neagu Denisa-Elena USR DA
165. Neață Eugen PSD DA
166. Nechita Aurel PSD DA
167. Niță Nicu PSD DA
168. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
169. Oteșanu Daniela PSD DA
170. Paladi George-Adrian PNL DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Panait Radu USR DA
173. Paraschiv Rodica PSD DA
174. Pavelescu Nicolae PSD DA
175. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
176. Pecingină Gheorghe - DA
177. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
178. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
179. Piper-Savu Florin PSD DA
180. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
181. Plăiașu Gabriel - DA
182. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
183. Pop Rareș Tudor USR DA
184. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
185. Popescu Dan-Cristian PSD DA
186. Popescu Virgil-Daniel PNL DA
187. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
188. Popica Eduard-Andrei PSD DA
189. Predescu Ana-Loredana AUR DA
190. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
191. Prună Cristina-Mădălina USR DA
192. Prunean Alin-Costel - DA
193. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
194. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
195. Rizea Cristina Camelia PSD DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Nicolae - DA
199. Rujan Dumitru PNL DA
200. Salan Viorel PSD DA
201. Sandu Viorica PSD DA
202. Scripnic Lilian AUR DA
203. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
206. Simion George-Nicolae AUR DA
207. Simonis Alfred - Robert PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Stancu Ionel Minoritati DA
210. Stancu Paul PSD DA
211. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
212. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
213. Stoica Elena PSD DA
214. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
215. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
216. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
217. Șerban Gianina AUR DA
218. Șimon Gheorghe PSD DA
219. Șișcu George PNL DA
220. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
221. Șoptică Costel PNL DA
222. Tanasă Dan AUR DA
223. Tănase Antonel - DA
224. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
225. Terente Eugen USR DA
226. Thellmann Christine PNL DA
227. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
228. Toda Daniel-Liviu - DA
229. Todosiu Beniamin PSD DA
230. Toma Ilie PSD DA
231. Toma Vasilică PSD DA
232. Trăilă Cristina PNL DA
233. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
234. Tudorache Daniel PSD DA
235. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
236. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
237. Tușa Adriana Diana PSD DA
238. Țachianu Marian PSD DA
239. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
240. Țoiu Oana-Silvia USR DA
241. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
242. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
243. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
244. Vexler Silviu Minoritati DA
245. Vîlceanu Dan - DA
246. Volosatîi Boris AUR DA
247. Vulpescu Ioan PSD DA
248. Weber Mihai PSD DA
249. Zakarias Zoltán UDMR DA
250. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
251. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 mai 2024, 21:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro