Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.03.2024 > 13:44 Versiunea pentru printare
Marți, 26 martie 2024, ora 13:44

Subiect vot: Exercitarea, în același timp, a celor două voturi de la pct. 8 și 9, exprimate prin apel nominal și buletine de vot.
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:265 83 39 24 16 6 2 21 31 15 14 7 4 3
- voturi pentru (DA):248 83 39 24 14 6 2 9 31 15 13 6 4 2
- voturi împotrivă (NU):10 - - - 2 - - 6 - - - 1 - 1
- abțineri:6 - - - - - - 6 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - - - 1 - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
5. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
13. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
14. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
15. Azamfirei Leonard senator PSD DA
16. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
17. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
18. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
19. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
20. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
21. Barbu Costel deputat PNL DA
22. Barna Ilie Dan deputat USR DA
23. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
24. Băltărețu Viorel deputat USR DA
25. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
26. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
27. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
28. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
29. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
30. Bîca Iulian-Mihail senator - DA
31. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
32. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
34. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
35. Bordei Cristian senator USR -
36. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
38. Brătescu Liviu senator PNL DA
39. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
42. Bulai Iulian deputat USR DA
43. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
44. Burciu Cristina deputat PNL DA
45. Busuioc Andrei senator AUR DA
46. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
47. Cambera Oana-Alexandra deputat - DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
49. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
51. Chelaru Mircia deputat AUR DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula deputat - DA
54. Chira Claudiu-Martin deputat - Abținere
55. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
56. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
57. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
58. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
59. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
60. Ciubuc Ciprian deputat - NU
61. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
62. Cîtea Vasile deputat PSD DA
63. Coarnă Dumitru deputat - NU
64. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
65. Corlățean Titus senator PSD DA
66. Cosma Dorinel senator AUR DA
67. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
68. Crețu Gabriela senator PSD DA
69. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
70. Cristian Brian deputat USR DA
71. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
72. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
73. Cupșa Ioan deputat PNL DA
74. Dancă Ionel deputat - DA
75. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
76. Dăneasă Mircea senator AUR DA
77. Deneș Ioan senator PSD DA
78. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
79. Dogariu Eugen senator PSD DA
80. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
81. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
82. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
83. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
84. Enachi Raisa deputat - NU
85. Fădor Angelica deputat PNL DA
86. Fălcoi Nicu deputat USR DA
87. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
88. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
89. Firea Gabriela senator PSD DA
90. Firu Stela senator PNL DA
91. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
92. Florean Ovidiu-Iosif senator AUR DA
93. Floroiu Ionel deputat PSD DA
94. Flucuș Dumitru deputat AUR DA
95. Focșa Dumitru-Viorel deputat - NU
96. Furtună Mirela deputat PSD DA
97. Gál Károly deputat UDMR DA
98. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
100. Genoiu Mihail senator PSD DA
101. Georgescu Laura senator PSD DA
102. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
103. Gheba Daniel-Sorin deputat AUR DA
104. Ghica Cristian senator USR DA
105. Giurgiu Adrian deputat USR DA
106. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
107. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
108. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
109. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
110. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
111. Gudu Michael deputat PNL DA
112. Guran Virgil senator PNL DA
113. Havârneanu Filip deputat USR DA
114. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
115. Humelnicu Marius senator PSD DA
116. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
117. Huțu Alexandra deputat PSD DA
118. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
119. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
120. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
121. Ilie Victor deputat USR DA
122. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
123. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
124. Ionescu George deputat - Abținere
125. Iordache Ion senator PNL DA
126. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
127. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
128. Ivan Dan senator USR DA
129. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
130. Kiss János deputat PNL DA
131. Könczei Csaba deputat UDMR DA
132. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
133. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
134. Lasca Mihai Ioan deputat - NU
135. László Attila senator UDMR DA
136. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
137. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
138. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
139. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
140. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
141. Mang Ioan deputat PSD DA
142. Manta Claudiu deputat PSD DA
143. Mareș Mara deputat PNL DA
144. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
145. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
146. Matieș Călin-Gheorghe senator AUR NU
147. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
148. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
149. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
150. Meclea Alina deputat PNL DA
151. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
152. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
153. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
154. Mina Marian deputat PSD DA
155. Mircea Florin deputat PSD DA
156. Mirea Siminica senator PSD DA
157. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - Abținere
158. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
159. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
160. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
161. Molnar Ervin deputat PNL DA
162. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
163. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
164. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
165. Munteanu Remus deputat PSD DA
166. Mureșan Claudiu-Marinel senator PSD DA
167. Mutu Gabriel senator PSD DA
168. Nassar Rodica deputat PSD DA
169. Nazare Alexandru senator PNL DA
170. Năcuță Sorin deputat PNL DA
171. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
172. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
173. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
174. Neagu Nicolae senator PNL DA
175. Neață Eugen deputat PSD DA
176. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
177. Niță Nicu deputat PSD DA
178. Oprinoiu Aurel senator USR DA
179. Orban Ludovic deputat - Abținere
180. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat AUR DA
181. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
182. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
183. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
184. Pandea Ciprian senator PNL DA
185. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
186. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
187. Pălărie Ștefan senator USR DA
188. Pecingină Gheorghe deputat - DA
189. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
190. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
191. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
192. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
193. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - DA
194. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
195. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
196. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
197. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
198. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
199. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
200. Postică Andrei senator - DA
201. Potecă Vasilica senator AUR DA
202. Presură Alexandra deputat PSD DA
203. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
204. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
205. Puiu Ovidiu senator PSD DA
206. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
207. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
208. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
209. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
210. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
211. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
212. Roman Nicolae deputat - NU
213. Romașcanu Lucian senator PSD DA
214. Salan Viorel deputat PSD DA
215. Sandu Viorica deputat PSD DA
216. Săniuță Adina senator USR DA
217. Scripnic Lilian deputat AUR DA
218. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
219. Seres Dénes deputat UDMR DA
220. Solomon Adrian deputat PSD DA
221. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
222. Stan Ioan senator PSD DA
223. Stancu Paul deputat PSD DA
224. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
225. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
226. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
227. Stoica Diana deputat USR DA
228. Stoica Elena deputat PSD DA
229. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
230. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
231. Stroe Felix senator PSD DA
232. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
233. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
234. Șerban Gianina deputat AUR NU
235. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
236. Șișcu George deputat PNL DA
237. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
238. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
239. Tănase Antonel deputat - Abținere
240. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
241. Tătaru Nelu deputat PNL DA
242. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
243. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
244. Toda Daniel-Liviu deputat - DA
245. Todosiu Beniamin deputat PSD DA
246. Toma Ilie deputat PSD DA
247. Toma Vasilică deputat PSD DA
248. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
249. Trăilă Cristina deputat PNL DA
250. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
251. Tudorache Daniel deputat PSD DA
252. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
253. Țachianu Marian deputat PSD DA
254. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
255. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
256. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
257. Veștea Mihail senator PNL DA
258. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
259. Vîlceanu Dan deputat - DA
260. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
261. Vlașin Sorin senator PSD DA
262. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PSD DA
263. Volosatîi Boris deputat AUR DA
264. Weber Mihai deputat PSD DA
265. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 23 mai 2024, 20:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro