Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.03.2024 > 13:18 Versiunea pentru printare
Marți, 26 martie 2024, ora 13:18

Subiect vot: Propunerea legislativă pentru modificarea și completarea Legii nr.96/2006, republicată, privind Statutul deputaților și al senatorilor (Pl-x 70/2022; L 100/2022) - retragere de pe ordinea de zi
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:288 84 44 28 22 5 12 16 34 15 15 7 4 2
- voturi pentru (DA):199 84 44 - 1 5 12 - 33 15 - - 4 1
- voturi împotrivă (NU):79 - - 28 21 - - 9 - - 15 6 - -
- abțineri:8 - - - - - - 7 - - - - - 1
- nu au votat:2 - - - - - - - 1 - - 1 - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat AUR NU
5. Aelenei Evdochia senator AUR NU
6. Albișteanu Mihail deputat AUR NU
7. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
8. Alda Adrian deputat PSD DA
9. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
10. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
11. Amet Varol deputat Minoritati DA
12. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
13. Andronache Gabriel deputat PNL DA
14. Andrușceac Antonio deputat AUR NU
15. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
16. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
17. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
18. Axinia Adrian-George deputat AUR NU
19. Azamfirei Leonard senator PSD DA
20. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
21. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
22. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
23. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
24. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
25. Barbu Costel deputat PNL DA
26. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
27. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
28. Barna Ilie Dan deputat USR NU
29. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
30. Băltărețu Viorel deputat USR NU
31. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
32. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
33. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
34. Berescu Monica-Elena deputat USR NU
35. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
36. Bîca Iulian-Mihail senator - DA
37. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
38. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
39. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
40. Bob Virgil Marius senator USR NU
41. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
42. Bordei Cristian senator USR NU
43. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
44. Brătescu Liviu senator PNL DA
45. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
46. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
47. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
48. Bulai Iulian deputat USR NU
49. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
50. Burciu Cristina deputat PNL DA
51. Busuioc Andrei senator AUR NU
52. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
53. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
55. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
56. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
57. Chelaru Mircia deputat AUR NU
58. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
59. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
60. Chira Claudiu-Martin deputat - NU
61. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
62. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
63. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
64. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
65. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
66. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR NU
67. Ciubuc Ciprian deputat - NU
68. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
69. Cîtea Vasile deputat PSD DA
70. Coarnă Dumitru deputat - Abținere
71. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR NU
72. Constantin Daniel deputat PNL DA
73. Corlățean Titus senator PSD -
74. Cosma Dorinel senator AUR NU
75. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
76. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
77. Crețu Gabriela senator PSD DA
78. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
79. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
80. Cristian Brian deputat USR NU
81. Cristina Ioan senator PNL DA
82. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
83. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
84. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
85. Cupșa Ioan deputat PNL DA
86. Dancă Ionel deputat - NU
87. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
88. Dămureanu Ringo deputat AUR NU
89. Dăneasă Mircea senator AUR -
90. Deneș Ioan senator PSD DA
91. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
92. Dogariu Eugen senator PSD DA
93. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
94. Drancă Andrei-Iulian deputat USR NU
95. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
96. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
97. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
98. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
99. Enachi Raisa deputat - Abținere
100. Fădor Angelica deputat PNL DA
101. Fălcoi Nicu deputat USR NU
102. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
103. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
104. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
105. Firea Gabriela senator PSD DA
106. Firu Stela senator PNL DA
107. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
108. Florean Ovidiu-Iosif senator AUR NU
109. Floroiu Ionel deputat PSD DA
110. Flucuș Dumitru deputat AUR NU
111. Focșa Dumitru-Viorel deputat - NU
112. Furtună Mirela deputat PSD DA
113. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
114. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
115. Genoiu Mihail senator PSD DA
116. Georgescu Laura senator PSD DA
117. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
118. Gheba Daniel-Sorin deputat AUR NU
119. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
120. Ghica Cristian senator USR NU
121. Giurgiu Adrian deputat USR NU
122. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
123. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
124. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
125. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR NU
126. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
127. Grosaru Andi-Gabriel deputat - NU
128. Gudu Michael deputat PNL DA
129. Guran Virgil senator PNL DA
130. Havârneanu Filip deputat USR NU
131. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
132. Humelnicu Marius senator PSD DA
133. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
134. Huțu Alexandra deputat PSD DA
135. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
136. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
137. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
138. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
139. Ilie Victor deputat USR NU
140. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
141. Ionescu George deputat - Abținere
142. Iordache Ion senator PNL DA
143. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
144. Ivan Dan senator USR NU
145. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR NU
146. Kelemen Attila deputat UDMR DA
147. Kiss János deputat PNL DA
148. Könczei Csaba deputat UDMR DA
149. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
150. László Attila senator UDMR DA
151. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
152. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
153. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
154. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
155. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
156. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
157. Mang Ioan deputat PSD DA
158. Manta Claudiu deputat PSD DA
159. Mareș Mara deputat PNL DA
160. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
161. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
162. Matieș Călin-Gheorghe senator AUR NU
163. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
164. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
165. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
166. Meclea Alina deputat PNL DA
167. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
168. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
169. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
170. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
171. Mina Marian deputat PSD DA
172. Mircea Florin deputat PSD DA
173. Mirea Siminica senator PSD DA
174. Mitrea Dumitrina deputat AUR NU
175. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - Abținere
176. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
177. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
178. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
179. Molnar Ervin deputat PNL DA
180. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
181. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
182. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
183. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR NU
184. Munteanu Remus deputat PSD DA
185. Mureșan Claudiu-Marinel senator PSD DA
186. Mutu Gabriel senator PSD DA
187. Nassar Rodica deputat PSD DA
188. Nazare Alexandru senator PNL DA
189. Năcuță Sorin deputat PNL DA
190. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR NU
191. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
192. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
193. Neagu Nicolae senator PNL DA
194. Neață Eugen deputat PSD DA
195. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
196. Niță Nicu deputat PSD DA
197. Oprinoiu Aurel senator USR NU
198. Orban Ludovic deputat - Abținere
199. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat AUR DA
200. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
201. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
202. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
203. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
204. Pandea Ciprian senator PNL DA
205. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
206. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
207. Pălărie Ștefan senator USR NU
208. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
209. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
210. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
211. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
212. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
213. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
214. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
215. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
216. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
217. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
218. Postică Andrei senator - Abținere
219. Presură Alexandra deputat PSD DA
220. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
221. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
222. Puiu Ovidiu senator PSD DA
223. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
224. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR NU
225. Răducanu Sebastian senator PSD DA
226. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
227. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
228. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
229. Roman Nicolae deputat - NU
230. Romașcanu Lucian senator PSD DA
231. Rotaru Ion senator PSD DA
232. Rujan Dumitru deputat PNL DA
233. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
234. Salan Viorel deputat PSD DA
235. Sandu Viorica deputat PSD DA
236. Săniuță Adina senator USR NU
237. Scripnic Lilian deputat AUR NU
238. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
239. Seres Dénes deputat UDMR DA
240. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
241. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
242. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
243. Stancu Paul deputat PSD DA
244. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
245. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
246. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
247. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR NU
248. Stoica Diana deputat USR NU
249. Stoica Elena deputat PSD DA
250. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
251. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
252. Stroe Felix senator PSD DA
253. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR NU
254. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
255. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
256. Șerban Gianina deputat AUR NU
257. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
258. Șișcu George deputat PNL DA
259. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
260. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
261. Șoptică Costel deputat PNL DA
262. Tanasă Dan deputat AUR NU
263. Tănase Antonel deputat - Abținere
264. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
265. Tătaru Nelu deputat PNL DA
266. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
267. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
268. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
269. Todosiu Beniamin deputat PSD DA
270. Toma Ilie deputat PSD DA
271. Toma Vasilică deputat PSD DA
272. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
273. Trăilă Cristina deputat PNL DA
274. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
275. Tudorache Daniel deputat PSD DA
276. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
277. Țachianu Marian deputat PSD DA
278. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
279. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
280. Veștea Mihail senator PNL DA
281. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
282. Vlad Sergiu Cosmin senator USR NU
283. Vlașin Sorin senator PSD DA
284. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PSD DA
285. Volosatîi Boris deputat AUR NU
286. Weber Mihai deputat PSD DA
287. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
288. Zob Alexandru-Robert senator USR NU

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 20 mai 2024, 19:15
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro