Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.03.2024 > 13:14 Versiunea pentru printare
Marți, 26 martie 2024, ora 13:14

Subiect vot: Proiectul de Hotărâre privind modificarea anexei la Hotărârea Parlamentului României nr.9/2022 pentru constituirea Comisiei speciale comune de control parlamentar specializat al Europol (JPSG)-vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:280 84 41 26 20 7 11 19 30 13 16 5 4 4
- voturi pentru (DA):269 84 41 25 20 7 11 11 28 13 16 5 4 4
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - - - - - - - -
- abțineri:8 - - - - - - 8 - - - - - -
- nu au votat:3 - - 1 - - - - 2 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Dănuț deputat AUR DA
5. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
9. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
10. Amet Varol deputat Minoritati DA
11. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
12. Andronache Gabriel deputat PNL DA
13. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
14. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
15. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
16. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
17. Azamfirei Leonard senator PSD DA
18. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
19. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
20. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
21. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
22. Barbu Costel deputat PNL DA
23. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
24. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
25. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
26. Băltărețu Viorel deputat USR DA
27. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
28. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
29. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
30. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
31. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
32. Bîca Iulian-Mihail senator - DA
33. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
34. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
35. Bob Virgil Marius senator USR DA
36. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
37. Bordei Cristian senator USR DA
38. Brătescu Liviu senator PNL DA
39. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
42. Bulai Iulian deputat USR DA
43. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
44. Burciu Cristina deputat PNL DA
45. Busuioc Andrei senator AUR DA
46. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
47. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
49. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
50. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
51. Chelaru Mircia deputat AUR DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula deputat - DA
54. Chira Claudiu-Martin deputat - Abținere
55. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
56. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
57. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
58. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
59. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
60. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
61. Ciubuc Ciprian deputat - DA
62. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
63. Cîtea Vasile deputat PSD DA
64. Coarnă Dumitru deputat - DA
65. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
66. Constantin Daniel deputat PNL DA
67. Cosma Dorinel senator AUR DA
68. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
69. Crețu Gabriela senator PSD DA
70. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
71. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
72. Cristian Brian deputat USR DA
73. Cristina Ioan senator PNL DA
74. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
75. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
76. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
77. Cupșa Ioan deputat PNL DA
78. Dancă Ionel deputat - Abținere
79. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
80. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
81. Dăneasă Mircea senator AUR DA
82. Deneș Ioan senator PSD -
83. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
84. Dogariu Eugen senator PSD DA
85. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
86. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
87. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
88. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
89. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
90. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
91. Enachi Raisa deputat - Abținere
92. Fădor Angelica deputat PNL DA
93. Fălcoi Nicu deputat USR DA
94. Fechet Mircea deputat PNL DA
95. Fejér László-Ődőn senator UDMR DA
96. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
97. Firea Gabriela senator PSD DA
98. Firu Stela senator PNL DA
99. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
100. Floroiu Ionel deputat PSD DA
101. Flucuș Dumitru deputat AUR DA
102. Furtună Mirela deputat PSD DA
103. Gál Károly deputat UDMR DA
104. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
106. Georgescu Laura senator PSD DA
107. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
108. Gheba Daniel-Sorin deputat AUR DA
109. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
110. Ghica Cristian senator USR DA
111. Giurgiu Adrian deputat USR DA
112. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
113. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
114. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
115. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
116. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
117. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
118. Gudu Michael deputat PNL DA
119. Guran Virgil senator PNL DA
120. Havârneanu Filip deputat USR DA
121. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
122. Humelnicu Marius senator PSD DA
123. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
124. Huțu Alexandra deputat PSD DA
125. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
126. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
127. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
128. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
129. Ilie Victor deputat USR DA
130. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
131. Ionescu George deputat - Abținere
132. Iordache Ion senator PNL DA
133. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
134. Ivan Dan senator USR DA
135. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
136. Kelemen Attila deputat UDMR DA
137. Kiss János deputat PNL DA
138. Könczei Csaba deputat UDMR DA
139. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
140. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
141. László Attila senator UDMR DA
142. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
143. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
144. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
145. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
146. Lupu Andrei-Răzvan deputat - DA
147. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
148. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
149. Mang Ioan deputat PSD DA
150. Manta Claudiu deputat PSD DA
151. Mareș Mara deputat PNL DA
152. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
153. Matieș Călin-Gheorghe senator AUR DA
154. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
155. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
156. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
157. Meclea Alina deputat PNL DA
158. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
159. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
160. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
161. Mina Marian deputat PSD DA
162. Mircea Florin deputat PSD DA
163. Mirea Siminica senator PSD DA
164. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
165. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - Abținere
166. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
167. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
168. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
169. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
170. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
171. Munteanu Remus deputat PSD DA
172. Mureșan Claudiu-Marinel senator PSD DA
173. Nassar Rodica deputat PSD DA
174. Nazare Alexandru senator PNL DA
175. Năcuță Sorin deputat PNL DA
176. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril deputat USR DA
177. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
178. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
179. Neagu Nicolae senator PNL DA
180. Neață Eugen deputat PSD DA
181. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
182. Niță Nicu deputat PSD DA
183. Oprinoiu Aurel senator USR DA
184. Orban Ludovic deputat - Abținere
185. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat AUR DA
186. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
187. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
188. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
189. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
190. Pandea Ciprian senator PNL DA
191. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
192. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
193. Pălărie Ștefan senator USR DA
194. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
195. Pecingină Gheorghe deputat - DA
196. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
197. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
198. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
199. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
200. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
201. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - DA
202. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
203. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
204. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
205. Popescu Ion-Dragoș senator - DA
206. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
207. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
208. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
209. Postică Andrei senator - DA
210. Poteraș Cosmin-Marian senator - DA
211. Presură Alexandra deputat PSD DA
212. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
213. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
214. Puiu Ovidiu senator PSD DA
215. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
216. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
217. Răducanu Sebastian senator PSD DA
218. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
219. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
220. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
221. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
222. Roman Nicolae deputat - DA
223. Romașcanu Lucian senator PSD DA
224. Rotaru Ion senator PSD DA
225. Rujan Dumitru deputat PNL DA
226. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
227. Salan Viorel deputat PSD DA
228. Sandu Viorica deputat PSD DA
229. Săniuță Adina senator USR DA
230. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
231. Seres Dénes deputat UDMR DA
232. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
233. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
234. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
235. Stan Ioan senator PSD -
236. Stancu Paul deputat PSD DA
237. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
238. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
239. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
240. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
241. Stoica Diana deputat USR -
242. Stoica Elena deputat PSD DA
243. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
244. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
245. Stroe Felix senator PSD DA
246. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
247. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
248. Șerban Gianina deputat AUR DA
249. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
250. Șișcu George deputat PNL DA
251. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
252. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
253. Șoptică Costel deputat PNL DA
254. Tanasă Dan deputat AUR DA
255. Tănase Antonel deputat - Abținere
256. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
257. Tătaru Nelu deputat PNL DA
258. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
259. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
260. Toda Daniel-Liviu deputat - DA
261. Todosiu Beniamin deputat PSD DA
262. Toma Ilie deputat PSD DA
263. Toma Vasilică deputat PSD DA
264. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
265. Tudorache Daniel deputat PSD DA
266. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
267. Țachianu Marian deputat PSD DA
268. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
269. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
270. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
271. Veștea Mihail senator PNL DA
272. Vicol Costel senator USR DA
273. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
274. Vîlceanu Dan deputat - DA
275. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
276. Vlașin Sorin senator PSD DA
277. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PSD DA
278. Volosatîi Boris deputat AUR DA
279. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
280. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 20 mai 2024, 17:49
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro