Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.03.2024 > 13:12 Versiunea pentru printare
Marți, 26 martie 2024, ora 13:12

Subiect vot: Proiectul de Hotărâre pentru modificarea anexei la Hotărârea Parlamentului României nr.25/2021 privind constituirea grupurilor parlamentare de prietenie- vot final
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:270 82 37 25 21 7 12 16 33 9 15 6 3 4
- voturi pentru (DA):261 82 37 25 21 7 12 8 32 9 15 6 3 4
- voturi împotrivă (NU):2 - - - - - - 2 - - - - - -
- abțineri:6 - - - - - - 6 - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe deputat AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei deputat PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
4. Aelenei Evdochia senator AUR DA
5. Albișteanu Mihail deputat AUR DA
6. Albotă Emil-Florin deputat PSD DA
7. Alda Adrian deputat PSD DA
8. Alexandru Victoria-Violeta deputat - Abținere
9. Amet Varol deputat Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan deputat PNL DA
11. Andronache Gabriel deputat PNL DA
12. Andrușceac Antonio deputat AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
14. Ardelean Ben-Oni deputat PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu deputat PNL DA
16. Azamfirei Leonard senator PSD DA
17. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
19. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
20. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
21. Barbu Costel deputat PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț deputat PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
24. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
25. Băltărețu Viorel deputat USR DA
26. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
27. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
28. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
29. Berescu Monica-Elena deputat USR DA
30. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
31. Bîca Iulian-Mihail senator - DA
32. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
33. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
34. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
35. Bordei Cristian senator USR DA
36. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
37. Brătescu Liviu senator PNL DA
38. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
39. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
40. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
41. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
42. Burciu Cristina deputat PNL DA
43. Busuioc Andrei senator AUR DA
44. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
45. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
46. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
47. Cătăuță Ana-Maria deputat PSD DA
48. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
49. Chelaru Mircia deputat AUR DA
50. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
51. Chichirău Cosette-Paula deputat - DA
52. Chira Claudiu-Martin deputat - Abținere
53. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
54. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
55. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
56. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
57. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
58. Cioromelea Valentin-Rică senator AUR DA
59. Ciubuc Ciprian deputat - NU
60. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
61. Cîtea Vasile deputat PSD DA
62. Coarnă Dumitru deputat - NU
63. Coleșa Ilie-Alin deputat AUR DA
64. Constantin Daniel deputat PNL DA
65. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
67. Crețu Gabriela senator PSD DA
68. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
69. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
70. Cristian Brian deputat USR DA
71. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
72. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
73. Cseke Attila-Zoltán senator UDMR DA
74. Dancă Ionel deputat - Abținere
75. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
76. Dămureanu Ringo deputat AUR DA
77. Dăneasă Mircea senator AUR DA
78. Deneș Ioan senator PSD DA
79. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
80. Dogariu Eugen senator PSD DA
81. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
82. Drancă Andrei-Iulian deputat USR DA
83. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
84. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
85. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
86. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
87. Fădor Angelica deputat PNL DA
88. Fălcoi Nicu deputat USR DA
89. Fechet Mircea deputat PNL DA
90. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
91. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
92. Firea Gabriela senator PSD DA
93. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
94. Floroiu Ionel deputat PSD DA
95. Flucuș Dumitru deputat AUR DA
96. Furtună Mirela deputat PSD DA
97. Gál Károly deputat UDMR DA
98. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
100. Genoiu Mihail senator PSD DA
101. Georgescu Laura senator PSD DA
102. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
103. Gheba Daniel-Sorin deputat AUR DA
104. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
105. Ghica Cristian senator USR DA
106. Giurgiu Adrian deputat USR DA
107. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
108. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
109. Grădinaru Radu-Vicențiu deputat AUR DA
110. Grecu Ion-Cătălin deputat PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
112. Gudu Michael deputat PNL DA
113. Guran Virgil senator PNL DA
114. Havârneanu Filip deputat USR DA
115. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
116. Humelnicu Marius senator PSD DA
117. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
118. Huțu Alexandra deputat PSD DA
119. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
120. Iancu Marius-Ionel deputat PSD DA
121. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
122. Ilie Victor deputat USR DA
123. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
124. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
125. Ivan Dan senator USR DA
126. Ivănuță Cristian-Daniel deputat AUR DA
127. Kelemen Attila deputat UDMR DA
128. Kiss János deputat PNL DA
129. Könczei Csaba deputat UDMR DA
130. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
131. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
132. László Attila senator UDMR DA
133. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
134. Longher Ghervazen deputat Minoritati DA
135. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
136. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
137. Lupu Andrei-Răzvan deputat - DA
138. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
139. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
140. Mang Ioan deputat PSD DA
141. Manta Claudiu deputat PSD DA
142. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
143. Matieș Călin-Gheorghe senator AUR DA
144. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
145. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
146. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
147. Meclea Alina deputat PNL DA
148. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
149. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
150. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
151. Mina Marian deputat PSD DA
152. Mircea Florin deputat PSD DA
153. Mirea Siminica senator PSD DA
154. Mitrea Dumitrina deputat AUR DA
155. Miuțescu Gheorghe Adrian deputat - Abținere
156. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
157. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
158. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
159. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
160. Muncaciu Sorin-Titus deputat AUR DA
161. Munteanu Remus deputat PSD DA
162. Mureșan Claudiu-Marinel senator PSD DA
163. Mutu Gabriel senator PSD DA
164. Nassar Rodica deputat PSD DA
165. Năcuță Sorin deputat PNL DA
166. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
167. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
168. Neagu Nicolae senator PNL DA
169. Neață Eugen deputat PSD DA
170. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
171. Niță Nicu deputat PSD DA
172. Oprinoiu Aurel senator USR DA
173. Orban Ludovic deputat - Abținere
174. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat AUR DA
175. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
176. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
177. Paladi George-Adrian deputat PNL DA
178. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
179. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
180. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
181. Pălărie Ștefan senator USR DA
182. Păunescu Silviu-Titus deputat AUR DA
183. Pecingină Gheorghe deputat - DA
184. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
185. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina deputat PSD DA
186. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
187. Pirtea Marilen - Gabriel deputat PNL DA
188. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
189. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - DA
190. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
191. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
192. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
193. Popescu Ion-Dragoș senator - DA
194. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
195. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
196. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
197. Postică Andrei senator - DA
198. Potecă Vasilica senator AUR DA
199. Poteraș Cosmin-Marian senator - DA
200. Presură Alexandra deputat PSD DA
201. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
202. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
203. Puiu Ovidiu senator PSD DA
204. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
205. Pușcașu Lucian-Florin deputat AUR DA
206. Răducanu Sebastian senator PSD DA
207. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
208. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
209. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
210. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
211. Romașcanu Lucian senator PSD DA
212. Rotaru Ion senator PSD DA
213. Rujan Dumitru deputat PNL DA
214. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
215. Salan Viorel deputat PSD DA
216. Sandu Viorica deputat PSD DA
217. Săniuță Adina senator USR DA
218. Scripnic Lilian deputat AUR DA
219. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
220. Seres Dénes deputat UDMR DA
221. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
222. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
223. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
224. Stan Ioan senator PSD -
225. Stancu Paul deputat PSD DA
226. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
227. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
228. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
229. Stoica Ciprian-Titi deputat AUR DA
230. Stoica Diana deputat USR DA
231. Stoica Elena deputat PSD DA
232. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
233. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
234. Stroe Felix senator PSD DA
235. Suciu Sebastian-Ilie deputat AUR DA
236. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
237. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
238. Șerban Gianina deputat AUR DA
239. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
240. Șișcu George deputat PNL DA
241. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
242. Tanasă Dan deputat AUR DA
243. Tănase Antonel deputat - Abținere
244. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
245. Tătaru Nelu deputat PNL DA
246. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
247. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
248. Toda Daniel-Liviu deputat - DA
249. Todosiu Beniamin deputat PSD DA
250. Toma Ilie deputat PSD DA
251. Toma Vasilică deputat PSD DA
252. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
253. Trăilă Cristina deputat PNL DA
254. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
255. Tudorache Daniel deputat PSD DA
256. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
257. Țachianu Marian deputat PSD DA
258. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
259. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
260. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
261. Veștea Mihail senator PNL DA
262. Vicol Costel senator USR DA
263. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
264. Vîlceanu Dan deputat - DA
265. Vlad Sergiu Cosmin senator USR DA
266. Vlașin Sorin senator PSD DA
267. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PSD DA
268. Volosatîi Boris deputat AUR DA
269. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA
270. Zob Alexandru-Robert senator USR DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 23 mai 2024, 19:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro