Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.03.2024 > 11:38 Versiunea pentru printare
Marți, 26 martie 2024, ora 11:38

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 116/2024 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.6/2024 pentru modificarea și completarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.126/2005 privind reprezentarea României sau a instituțiilor publice în fața Curții de Arbitraj Internaționale a Centrului Internațional pentru Reglementarea Diferendelor Relative la Investiții
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:259 93 59 29 27 6 15 30
- voturi pentru (DA):170 93 59 - 1 - 15 2
- voturi împotrivă (NU):35 - - - 26 6 - 3
- abțineri:54 - - 29 - - - 25
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR NU
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR NU
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR NU
13. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR NU
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR Abținere
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR Abținere
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benedek Zacharie UDMR NU
29. Berescu Monica-Elena USR Abținere
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
33. Borta Raluca-Maria - Abținere
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR Abținere
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
44. Calotă Florică Ică AUR NU
45. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR NU
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
53. Chira Claudiu-Martin - Abținere
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
56. Ciubuc Ciprian - Abținere
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coarnă Dumitru - Abținere
59. Coleșa Ilie-Alin AUR NU
60. Constantin Daniel PNL DA
61. Cozma Adrian-Felician PNL DA
62. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
63. Cristea Andi-Lucian PSD DA
64. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
65. Cristian Brian USR Abținere
66. Crîstici Ognean Minoritati DA
67. Crușoveanu Marian PNL DA
68. Cupșa Ioan PNL DA
69. Damian Romulus-Marius PSD DA
70. Dancă Ionel - Abținere
71. Dămureanu Ringo AUR NU
72. Dinu Cristina-Elena PSD DA
73. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
74. Drulă Cătălin USR Abținere
75. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
76. Dumitru Florian-Emil PNL DA
77. Dunava Costel Neculai PSD DA
78. Enachi Raisa - Abținere
79. Fădor Angelica PNL DA
80. Fălcoi Nicu USR Abținere
81. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
82. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
83. Florea Daniel AUR NU
84. Florea Oana-Consuela PSD DA
85. Floroiu Ionel PSD DA
86. Flucuș Dumitru AUR NU
87. Focșa Dumitru-Viorel - NU
88. Folescu Cornel-Vasile AUR DA
89. Furtună Mirela PSD DA
90. Gál Károly UDMR NU
91. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
92. Gavrilă Anamaria - Abținere
93. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
94. Georgescu Nicolae PSD DA
95. Gheba Daniel-Sorin AUR NU
96. Gheorghiu Bogdan PNL DA
97. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Giurgiu Adrian USR Abținere
100. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
101. Gliga Dumitrița PSD DA
102. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
103. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR NU
104. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel - NU
106. Gudu Michael PNL DA
107. Havârneanu Filip USR Abținere
108. Hărătău Elena PNL DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
111. Huțu Alexandra PSD DA
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ionescu George - Abținere
118. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
119. Ivănuță Cristian-Daniel AUR NU
120. Kelemen Attila UDMR NU
121. Kiss János PNL DA
122. Könczei Csaba UDMR NU
123. Ladányi László-Zsolt UDMR NU
124. Lasca Mihai Ioan - Abținere
125. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
126. Longher Ghervazen Minoritati DA
127. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
128. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
129. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
130. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
131. Macovei Silviu Nicu PSD DA
132. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
133. Mang Ioan PSD DA
134. Manole Petre-Florin PSD DA
135. Manta Claudiu PSD DA
136. Mareș Mara PNL DA
137. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
138. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
139. Mărculescu Dumitru PNL DA
140. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
141. Meclea Alina PNL DA
142. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
143. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
144. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
145. Mina Marian PSD DA
146. Mircea Florin PSD DA
147. Mitrea Dumitrina AUR NU
148. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
149. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
150. Molnar Ervin PNL DA
151. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
152. Morar Olivia-Diana PNL DA
153. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
154. Muncaciu Sorin-Titus AUR NU
155. Munteanu Remus PSD DA
156. Mușoiu Ștefan PSD DA
157. Nacov Gheorghe Minoritati DA
158. Nagy Vasile - Abținere
159. Nassar Rodica PSD DA
160. Năcuță Sorin PNL DA
161. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
162. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
163. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
164. Neață Eugen PSD DA
165. Niță Nicu PSD DA
166. Orban Ludovic - Abținere
167. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR NU
168. Oteșanu Daniela PSD DA
169. Özmen Oana-Marciana PNL DA
170. Paladi George-Adrian PNL DA
171. Pambuccian Varujan Minoritati DA
172. Paraschiv Rodica PSD DA
173. Pavelescu Nicolae PSD DA
174. Păunescu Silviu-Titus AUR NU
175. Pecingină Gheorghe - Abținere
176. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
177. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
178. Piper-Savu Florin PSD DA
179. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
180. Plăiașu Gabriel - Abținere
181. Polak Tudor PNL DA
182. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
183. Popa Alexandru PNL DA
184. Popa Radu Mihai PSD DA
185. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
186. Popescu Dan-Cristian PSD DA
187. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
188. Popica Eduard-Andrei PSD DA
189. Predescu Ana-Loredana AUR NU
190. Presură Alexandra PSD DA
191. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
192. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
193. Prunean Alin-Costel - Abținere
194. Pușcașu Lucian-Florin AUR NU
195. Rizea Cristina Camelia - DA
196. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
197. Roman Florin-Claudiu PNL DA
198. Roman Nicolae - Abținere
199. Roșca Mircea PNL DA
200. Rujan Dumitru PNL DA
201. Rusu Daniel-Gheorghe - NU
202. Salan Viorel PSD DA
203. Sandu Viorica PSD DA
204. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
205. Scripnic Lilian AUR NU
206. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
207. Seres Dénes UDMR NU
208. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
209. Simion George-Nicolae AUR NU
210. Simonis Alfred - Robert PSD DA
211. Solomon Adrian PSD DA
212. Stancu Paul PSD DA
213. Stativă Irinel Ioan PSD DA
214. Stângă George-Cătălin PNL DA
215. Stoian Maria PNL DA
216. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
217. Stoica Ciprian-Titi AUR NU
218. Stoica Diana USR Abținere
219. Stoica Elena PSD DA
220. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
221. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
222. Suciu Sebastian-Ilie AUR NU
223. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
224. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
225. Șerban Gianina AUR NU
226. Șimon Gheorghe PSD DA
227. Șișcu George PNL DA
228. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
229. Șoptică Costel PNL DA
230. Ștefan Ion - Abținere
231. Tanasă Dan AUR NU
232. Tănase Antonel - Abținere
233. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
234. Tătaru Nelu PNL DA
235. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
236. Terente Eugen USR Abținere
237. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
238. Toda Daniel-Liviu - Abținere
239. Todosiu Beniamin PSD DA
240. Toma Ilie PSD DA
241. Toma Vasilică PSD DA
242. Trăilă Cristina PNL DA
243. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
244. Tudorache Daniel PSD DA
245. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
246. Tușa Adriana Diana PSD DA
247. Tuță George-Cristian PNL DA
248. Țachianu Marian PSD DA
249. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
250. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
251. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
252. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
253. Vexler Silviu Minoritati DA
254. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
255. Vîlceanu Dan - Abținere
256. Volosatîi Boris AUR NU
257. Weber Mihai PSD DA
258. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
259. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 26 mai 2024, 21:11
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro