Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.03.2024 > 11:36 Versiunea pentru printare
Marți, 26 martie 2024, ora 11:36

Poziție pe
ordinea de zi:
1
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 564/2023 privind aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.71/2023 pentru instituirea unei prelungiri a termenelor prevăzute la art.262 alin.(3 2) din Legea nr.85/2014 privind procedurile de prevenire a insolvenței și de insolvență
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:256 93 58 28 26 6 15 30
- voturi pentru (DA):206 93 58 - 26 6 15 8
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:50 - - 28 - - - 22
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Amet Varol Minoritati DA
10. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
11. Andronache Gabriel PNL DA
12. Andrușceac Antonio AUR DA
13. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
14. Ardelean Ben-Oni PNL DA
15. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
16. Axinia Adrian-George AUR DA
17. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
18. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
19. Balint Liviu-Ioan PNL DA
20. Banias Mircea Marius PNL DA
21. Barbu Costel PNL DA
22. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
23. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
24. Barna Ilie Dan USR Abținere
25. Bălășoiu Aurel PSD DA
26. Băltărețu Viorel USR Abținere
27. Bejinariu Eugen PSD DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Berescu Monica-Elena USR Abținere
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
33. Borta Raluca-Maria - DA
34. Bota Călin-Ioan PNL DA
35. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
36. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
37. Budăi Marius-Constantin PSD DA
38. Buican Cristian PNL DA
39. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
40. Bulai Iulian USR Abținere
41. Bulai Oana-Gianina PSD DA
42. Burciu Cristina PNL DA
43. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
44. Calotă Florică Ică AUR DA
45. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
46. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
47. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
48. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
49. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
50. Chelaru Mircia AUR DA
51. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
52. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
53. Chira Claudiu-Martin - Abținere
54. Ciofu Cătălina PNL DA
55. Ciornei Radu Tudor USR Abținere
56. Ciubuc Ciprian - DA
57. Cîtea Vasile PSD DA
58. Coarnă Dumitru - DA
59. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
60. Cozma Adrian-Felician PNL DA
61. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
62. Cristea Andi-Lucian PSD DA
63. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
64. Cristian Brian USR Abținere
65. Crîstici Ognean Minoritati DA
66. Crușoveanu Marian PNL DA
67. Cupșa Ioan PNL DA
68. Damian Romulus-Marius PSD DA
69. Dancă Ionel - Abținere
70. Dămureanu Ringo AUR DA
71. Dinu Cristina-Elena PSD DA
72. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
73. Drulă Cătălin USR Abținere
74. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
75. Dumitru Florian-Emil PNL DA
76. Dunava Costel Neculai PSD DA
77. Enachi Raisa - Abținere
78. Fădor Angelica PNL DA
79. Fălcoi Nicu USR Abținere
80. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
81. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
82. Florea Daniel AUR DA
83. Florea Oana-Consuela PSD DA
84. Floroiu Ionel PSD DA
85. Flucuș Dumitru AUR DA
86. Focșa Dumitru-Viorel - DA
87. Folescu Cornel-Vasile AUR DA
88. Furtună Mirela PSD DA
89. Gál Károly UDMR DA
90. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
91. Gavrilă Anamaria - DA
92. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
93. Georgescu Nicolae PSD DA
94. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
95. Gheorghiu Bogdan PNL DA
96. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
97. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
98. Giugea Nicolae PNL DA
99. Giurgiu Adrian USR Abținere
100. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
101. Gliga Dumitrița PSD DA
102. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
103. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
104. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
105. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
106. Gudu Michael PNL DA
107. Havârneanu Filip USR Abținere
108. Hărătău Elena PNL DA
109. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
110. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
111. Huțu Alexandra PSD DA
112. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
113. Iancu Marius-Ionel PSD DA
114. Ibram Iusein Minoritati DA
115. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
116. Intotero Natalia-Elena PSD DA
117. Ionescu George - Abținere
118. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
119. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
120. Kelemen Attila UDMR DA
121. Kiss János PNL DA
122. Könczei Csaba UDMR DA
123. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
124. Lasca Mihai Ioan - DA
125. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
126. Longher Ghervazen Minoritati DA
127. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
128. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
129. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
130. Macovei Silviu Nicu PSD DA
131. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
132. Mang Ioan PSD DA
133. Manta Claudiu PSD DA
134. Mareș Mara PNL DA
135. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
136. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
137. Mărculescu Dumitru PNL DA
138. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
139. Meclea Alina PNL DA
140. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
141. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
142. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
143. Mina Marian PSD DA
144. Mircea Florin PSD DA
145. Mitrea Dumitrina AUR DA
146. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
147. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
148. Molnar Ervin PNL DA
149. Molnar Radu-Iulian USR Abținere
150. Morar Olivia-Diana PNL DA
151. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
152. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
153. Munteanu Remus PSD DA
154. Mușoiu Ștefan PSD DA
155. Nacov Gheorghe Minoritati DA
156. Nagy Vasile - Abținere
157. Nassar Rodica PSD DA
158. Năcuță Sorin PNL DA
159. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
160. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
161. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
162. Neață Eugen PSD DA
163. Niță Nicu PSD DA
164. Orban Ludovic - Abținere
165. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
166. Oteșanu Daniela PSD DA
167. Özmen Oana-Marciana PNL DA
168. Paladi George-Adrian PNL DA
169. Pambuccian Varujan Minoritati DA
170. Paraschiv Rodica PSD DA
171. Pavelescu Nicolae PSD DA
172. Pecingină Gheorghe - Abținere
173. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
174. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
175. Piper-Savu Florin PSD DA
176. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
177. Plăiașu Gabriel - Abținere
178. Polak Tudor PNL DA
179. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
180. Popa Alexandru PNL DA
181. Popa Radu Mihai PSD DA
182. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
183. Popescu Dan-Cristian PSD DA
184. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
185. Popica Eduard-Andrei PSD DA
186. Predescu Ana-Loredana AUR DA
187. Presură Alexandra PSD DA
188. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
189. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
190. Prunean Alin-Costel - DA
191. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
192. Rizea Cristina Camelia - DA
193. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
194. Roman Florin-Claudiu PNL DA
195. Roman Nicolae - Abținere
196. Roșca Mircea PNL DA
197. Rujan Dumitru PNL DA
198. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
199. Salan Viorel PSD DA
200. Sandu Viorica PSD DA
201. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
202. Scripnic Lilian AUR DA
203. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
204. Seres Dénes UDMR DA
205. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
206. Simion George-Nicolae AUR DA
207. Simonis Alfred - Robert PSD DA
208. Solomon Adrian PSD DA
209. Stancu Paul PSD DA
210. Stativă Irinel Ioan PSD DA
211. Stângă George-Cătălin PNL DA
212. Stoian Maria PNL DA
213. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
214. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
215. Stoica Diana USR Abținere
216. Stoica Elena PSD DA
217. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
218. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
219. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
220. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
221. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
222. Șerban Gianina AUR DA
223. Șimon Gheorghe PSD DA
224. Șișcu George PNL DA
225. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
226. Șoptică Costel PNL DA
227. Ștefan Ion - Abținere
228. Tanasă Dan AUR DA
229. Tănase Antonel - Abținere
230. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
231. Tătaru Nelu PNL DA
232. Teniță Dragoș-Cătălin - Abținere
233. Terente Eugen USR Abținere
234. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
235. Toda Daniel-Liviu - Abținere
236. Todosiu Beniamin PSD DA
237. Toma Ilie PSD DA
238. Toma Vasilică PSD DA
239. Trăilă Cristina PNL DA
240. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
241. Tudorache Daniel PSD DA
242. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
243. Tușa Adriana Diana PSD DA
244. Tuță George-Cristian PNL DA
245. Țachianu Marian PSD DA
246. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
247. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
248. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
249. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
250. Vexler Silviu Minoritati DA
251. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
252. Vîlceanu Dan - Abținere
253. Volosatîi Boris AUR DA
254. Weber Mihai PSD DA
255. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
256. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 28 mai 2024, 21:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro