Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.03.2024 > 11:33 Versiunea pentru printare
Marți, 26 martie 2024, ora 11:33

Poziție pe
ordinea de zi:
5
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 441/2023 pentru aprobarea Ordonanței de urgențã a Guvernului nr.48/2023 privind unele măsuri în domeniul Sistemului național unic pentru apeluri de urgență
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:245 95 51 26 24 6 15 28
- voturi pentru (DA):242 95 51 26 24 6 15 25
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:3 - - - - - - 3
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Costel PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Borta Raluca-Maria - Abținere
32. Bota Călin-Ioan PNL DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Iulian USR DA
39. Bulai Oana-Gianina PSD DA
40. Burciu Cristina PNL DA
41. Calotă Florică Ică AUR DA
42. Cambera Oana-Alexandra - DA
43. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
44. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
45. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
46. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
47. Chelaru Mircia AUR DA
48. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
49. Chichirău Cosette-Paula - DA
50. Chira Claudiu-Martin - DA
51. Chirilă Virgil Alin PSD DA
52. Ciofu Cătălina PNL DA
53. Ciornei Radu Tudor USR DA
54. Ciubuc Ciprian - DA
55. Cîtea Vasile PSD DA
56. Coarnă Dumitru - DA
57. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
58. Cozma Adrian-Felician PNL DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
60. Cristea Andi-Lucian PSD DA
61. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
62. Cristian Brian USR DA
63. Crîstici Ognean Minoritati DA
64. Crușoveanu Marian PNL DA
65. Cupșa Ioan PNL DA
66. Damian Romulus-Marius PSD DA
67. Dancă Ionel - DA
68. Dămureanu Ringo AUR DA
69. Dinu Cristina-Elena PSD DA
70. Drancă Andrei-Iulian USR DA
71. Drulă Cătălin USR DA
72. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
73. Dumitru Florian-Emil PNL DA
74. Dunava Costel Neculai PSD DA
75. Enachi Raisa - DA
76. Fădor Angelica PNL DA
77. Fălcoi Nicu USR DA
78. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
79. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
80. Florea Daniel AUR DA
81. Florea Oana-Consuela PSD DA
82. Floroiu Ionel PSD DA
83. Flucuș Dumitru AUR DA
84. Focșa Dumitru-Viorel - DA
85. Folescu Cornel-Vasile AUR DA
86. Furtună Mirela PSD DA
87. Gál Károly UDMR DA
88. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
89. Gavrilă Anamaria - Abținere
90. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
91. Georgescu Nicolae PSD DA
92. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
93. Gheorghiu Bogdan PNL DA
94. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
95. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
96. Giugea Nicolae PNL DA
97. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
98. Gliga Dumitrița PSD DA
99. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
100. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
101. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
102. Grosaru Andi-Gabriel - DA
103. Havârneanu Filip USR DA
104. Hărătău Elena PNL DA
105. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
106. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
107. Huțu Alexandra PSD DA
108. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
109. Iancu Marius-Ionel PSD DA
110. Ibram Iusein Minoritati DA
111. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
112. Intotero Natalia-Elena PSD DA
113. Ionescu George - DA
114. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
115. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
116. Kelemen Attila UDMR DA
117. Kiss János PNL DA
118. Könczei Csaba UDMR DA
119. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
120. Lazăr Ion-Marian USR DA
121. Longher Ghervazen Minoritati DA
122. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
123. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
124. Lupu Andrei-Răzvan - DA
125. Macovei Silviu Nicu PSD DA
126. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
127. Mang Ioan PSD DA
128. Manole Petre-Florin PSD DA
129. Manta Claudiu PSD DA
130. Mareș Mara PNL DA
131. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
132. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
133. Mărculescu Dumitru PNL DA
134. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
135. Meclea Alina PNL DA
136. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
137. Miftode Marius-Andrei USR DA
138. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
139. Mina Marian PSD DA
140. Mircea Florin PSD DA
141. Mitrea Dumitrina AUR DA
142. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
143. Molnar Ervin PNL DA
144. Molnar Radu-Iulian USR DA
145. Morar Olivia-Diana PNL DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
147. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
148. Munteanu Remus PSD DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nacov Gheorghe Minoritati DA
151. Nagy Vasile - DA
152. Nassar Rodica PSD DA
153. Năcuță Sorin PNL DA
154. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
155. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
156. Neagu Denisa-Elena USR DA
157. Neață Eugen PSD DA
158. Niță Nicu PSD DA
159. Orban Ludovic - DA
160. Oteșanu Daniela PSD DA
161. Özmen Oana-Marciana PNL DA
162. Paladi George-Adrian PNL DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Paraschiv Rodica PSD DA
165. Pavelescu Nicolae PSD DA
166. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
167. Pecingină Gheorghe - DA
168. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
170. Piper-Savu Florin PSD DA
171. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
172. Plăiașu Gabriel - DA
173. Polak Tudor PNL DA
174. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
175. Popa Radu Mihai PSD DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Dan-Cristian PSD DA
178. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
179. Popica Eduard-Andrei PSD DA
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
182. Prună Cristina-Mădălina USR DA
183. Prunean Alin-Costel - DA
184. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
185. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
186. Roman Florin-Claudiu PNL DA
187. Roman Nicolae - Abținere
188. Rujan Dumitru PNL DA
189. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
190. Salan Viorel PSD DA
191. Sandu Viorica PSD DA
192. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
193. Scripnic Lilian AUR DA
194. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
195. Seres Dénes UDMR DA
196. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
197. Simion George-Nicolae AUR DA
198. Simonis Alfred - Robert PSD DA
199. Solomon Adrian PSD DA
200. Stancu Paul PSD DA
201. Stativă Irinel Ioan PSD DA
202. Stângă George-Cătălin PNL DA
203. Stoian Maria PNL DA
204. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
205. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
206. Stoica Diana USR DA
207. Stoica Elena PSD DA
208. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
209. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
210. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
211. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
212. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
213. Șerban Gianina AUR DA
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
216. Șoldan Gheorghe PSD DA
217. Șoptică Costel PNL DA
218. Ștefan Ion - DA
219. Tanasă Dan AUR DA
220. Tănase Antonel - DA
221. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
222. Tătaru Nelu PNL DA
223. Teniță Dragoș-Cătălin - DA
224. Terente Eugen USR DA
225. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
226. Toda Daniel-Liviu - DA
227. Todosiu Beniamin PSD DA
228. Toma Ilie PSD DA
229. Toma Vasilică PSD DA
230. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
231. Tudorache Daniel PSD DA
232. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
233. Tuță George-Cristian PNL DA
234. Țachianu Marian PSD DA
235. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
236. Țoiu Oana-Silvia USR DA
237. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
238. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
239. Vexler Silviu Minoritati DA
240. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
241. Vîlceanu Dan - DA
242. Volosatîi Boris AUR DA
243. Weber Mihai PSD DA
244. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
245. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti miercuri, 29 mai 2024, 8:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro