Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.03.2024 > 11:32 Versiunea pentru printare
Marți, 26 martie 2024, ora 11:32

Poziție pe
ordinea de zi:
4
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 63/2021 pentru completarea Legii nr.212/2015 privind modalitatea de gestionare a vehiculelor și a vehiculelor scoase din uz
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:242 95 51 25 22 6 15 28
- voturi pentru (DA):237 95 51 22 22 6 15 26
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:5 - - 3 - - - 2
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Costel PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Borta Raluca-Maria - DA
32. Bota Călin-Ioan PNL DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Calotă Florică Ică AUR DA
41. Cambera Oana-Alexandra - DA
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
44. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
45. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
46. Chelaru Mircia AUR DA
47. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
48. Chichirău Cosette-Paula - DA
49. Chira Claudiu-Martin - DA
50. Chirilă Virgil Alin PSD DA
51. Ciofu Cătălina PNL DA
52. Ciornei Radu Tudor USR DA
53. Cîtea Vasile PSD DA
54. Coarnă Dumitru - DA
55. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
56. Cozma Adrian-Felician PNL DA
57. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
58. Cristea Andi-Lucian PSD DA
59. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
60. Cristian Brian USR DA
61. Crîstici Ognean Minoritati DA
62. Crușoveanu Marian PNL DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dancă Ionel - DA
66. Dămureanu Ringo AUR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR DA
69. Drulă Cătălin USR DA
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Enachi Raisa - DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Fălcoi Nicu USR DA
76. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
77. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
78. Florea Daniel AUR DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Flucuș Dumitru AUR DA
82. Focșa Dumitru-Viorel - DA
83. Folescu Cornel-Vasile AUR DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Gál Károly UDMR DA
86. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
87. Gavrilă Anamaria - DA
88. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
89. Georgescu Nicolae PSD DA
90. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
91. Gheorghiu Bogdan PNL DA
92. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
93. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
94. Giugea Nicolae PNL DA
95. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
96. Gliga Dumitrița PSD DA
97. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
98. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
99. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
100. Grosaru Andi-Gabriel - DA
101. Havârneanu Filip USR DA
102. Hărătău Elena PNL DA
103. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
104. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
105. Huțu Alexandra PSD DA
106. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
107. Iancu Marius-Ionel PSD DA
108. Ibram Iusein Minoritati DA
109. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
110. Intotero Natalia-Elena PSD DA
111. Ionescu George - DA
112. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
113. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
114. Kelemen Attila UDMR DA
115. Kiss János PNL DA
116. Könczei Csaba UDMR DA
117. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
118. Lazăr Ion-Marian USR DA
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
121. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
122. Lupu Andrei-Răzvan - DA
123. Macovei Silviu Nicu PSD DA
124. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
125. Mang Ioan PSD DA
126. Manole Petre-Florin PSD DA
127. Manta Claudiu PSD DA
128. Mareș Mara PNL DA
129. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
130. Mărculescu Dumitru PNL DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Meclea Alina PNL DA
133. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
134. Miftode Marius-Andrei USR DA
135. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
136. Mina Marian PSD DA
137. Mircea Florin PSD DA
138. Mitrea Dumitrina AUR DA
139. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
140. Molnar Ervin PNL DA
141. Molnar Radu-Iulian USR DA
142. Morar Olivia-Diana PNL DA
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
144. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
145. Munteanu Remus PSD DA
146. Mușoiu Ștefan PSD DA
147. Nacov Gheorghe Minoritati DA
148. Nagy Vasile - DA
149. Nassar Rodica PSD DA
150. Năcuță Sorin PNL DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
152. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
153. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
154. Neață Eugen PSD DA
155. Niță Nicu PSD DA
156. Orban Ludovic - DA
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Özmen Oana-Marciana PNL DA
159. Paladi George-Adrian PNL DA
160. Pambuccian Varujan Minoritati DA
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pavelescu Nicolae PSD DA
163. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
164. Pecingină Gheorghe - DA
165. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Piper-Savu Florin PSD DA
168. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
169. Plăiașu Gabriel - DA
170. Polak Tudor PNL DA
171. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
172. Popa Radu Mihai PSD DA
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Dan-Cristian PSD DA
175. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
176. Popica Eduard-Andrei PSD DA
177. Presură Alexandra PSD DA
178. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
179. Prună Cristina-Mădălina USR Abținere
180. Prunean Alin-Costel - DA
181. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
182. Rizea Cristina Camelia - DA
183. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
184. Roman Florin-Claudiu PNL DA
185. Roman Nicolae - DA
186. Roșca Mircea PNL DA
187. Rujan Dumitru PNL DA
188. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
189. Salan Viorel PSD DA
190. Sandu Viorica PSD DA
191. Sărmaș Ioan-Sabin PNL DA
192. Scripnic Lilian AUR DA
193. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
196. Simion George-Nicolae AUR DA
197. Simonis Alfred - Robert PSD DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Stancu Paul PSD DA
200. Stativă Irinel Ioan PSD DA
201. Stângă George-Cătălin PNL DA
202. Stoian Maria PNL DA
203. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
204. Stoica Diana USR DA
205. Stoica Elena PSD DA
206. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
207. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
208. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
209. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
210. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
211. Șerban Gianina AUR DA
212. Șimon Gheorghe PSD DA
213. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
214. Șoldan Gheorghe PSD DA
215. Șoptică Costel PNL DA
216. Ștefan Ion - DA
217. Tanasă Dan AUR DA
218. Tănase Antonel - DA
219. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
220. Tătaru Nelu PNL DA
221. Teniță Dragoș-Cătălin - Abținere
222. Terente Eugen USR DA
223. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
224. Toda Daniel-Liviu - DA
225. Todosiu Beniamin PSD DA
226. Toma Ilie PSD DA
227. Toma Vasilică PSD DA
228. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
229. Tudorache Daniel PSD DA
230. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
231. Tuță George-Cristian PNL DA
232. Țachianu Marian PSD DA
233. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
234. Țoiu Oana-Silvia USR DA
235. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
236. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
237. Vexler Silviu Minoritati DA
238. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
239. Vîlceanu Dan - DA
240. Weber Mihai PSD DA
241. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
242. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 24 mai 2024, 9:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro