Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 26.03.2024 > 11:32 Versiunea pentru printare
Marți, 26 martie 2024, ora 11:32

Subiect vot: Vot final - Proiectul de Hotarare privind modificarea anexei la Hotararea Camerei Deputatilor nr.74/2020 pentru aprobarea componentei nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputatilor (PH CD 21/2024)
PHC 21/2024 privind modificarea anexei la Hotărârea Camerei Deputaților nr.74/2020 pentru aprobarea componenței nominale a comisiilor permanente ale Camerei Deputaților
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:228 95 44 25 21 5 11 27
- voturi pentru (DA):213 95 44 25 20 5 10 14
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:13 - - - - - - 13
- nu au votat:2 - - - 1 - 1 -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Acatrinei Dorel-Gheorghe AUR DA
2. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
3. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
8. Amet Varol Minoritati DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Andrușceac Antonio AUR DA
12. Apostol Alin-Gabriel USR DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR -
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Balint Liviu-Ioan PNL DA
18. Banias Mircea Marius PNL DA
19. Barbu Costel PNL DA
20. Barbu Florin-Ionuț PSD DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benedek Zacharie UDMR DA
27. Berescu Monica-Elena USR DA
28. Bîlcea Ovidiu-Sergiu PNL DA
29. Bîrcă Constantin PSD DA
30. Blaga Daniel-Codruț USR DA
31. Borta Raluca-Maria - DA
32. Bota Călin-Ioan PNL DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Bucura-Oprescu Simona PSD DA
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
38. Bulai Oana-Gianina PSD DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Calotă Florică Ică AUR DA
41. Cambera Oana-Alexandra - DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
45. Chelaru Mircia AUR DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula - DA
48. Chira Claudiu-Martin - Abținere
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciornei Radu Tudor USR DA
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coarnă Dumitru - DA
54. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR DA
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Damian Romulus-Marius PSD DA
62. Dancă Ionel - Abținere
63. Dămureanu Ringo AUR DA
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Drancă Andrei-Iulian USR DA
66. Drulă Cătălin USR DA
67. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
68. Dumitru Florian-Emil PNL DA
69. Dunava Costel Neculai PSD DA
70. Fădor Angelica PNL DA
71. Fălcoi Nicu USR DA
72. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
73. Florea Oana-Consuela PSD DA
74. Floroiu Ionel PSD DA
75. Flucuș Dumitru AUR DA
76. Focșa Dumitru-Viorel - Abținere
77. Folescu Cornel-Vasile AUR DA
78. Furtună Mirela PSD DA
79. Gál Károly UDMR DA
80. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
81. Gavrilă Anamaria - DA
82. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
85. Gheorghiu Bogdan PNL DA
86. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
87. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
88. Giugea Nicolae PNL DA
89. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
90. Gliga Dumitrița PSD DA
91. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
92. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
93. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel - DA
95. Havârneanu Filip USR DA
96. Hărătău Elena PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
99. Huțu Alexandra PSD DA
100. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
101. Iancu Marius-Ionel PSD DA
102. Intotero Natalia-Elena PSD DA
103. Ionescu George - Abținere
104. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
105. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
106. Kelemen Attila UDMR DA
107. Kiss János PNL DA
108. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
109. Lazăr Ion-Marian USR DA
110. Longher Ghervazen Minoritati DA
111. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
112. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
113. Lupu Andrei-Răzvan - DA
114. Macovei Silviu Nicu PSD DA
115. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
116. Mang Ioan PSD DA
117. Manole Petre-Florin PSD DA
118. Manta Claudiu PSD DA
119. Mareș Mara PNL DA
120. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
121. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
122. Mărculescu Dumitru PNL DA
123. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
124. Meclea Alina PNL DA
125. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
126. Miftode Marius-Andrei USR DA
127. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
128. Mina Marian PSD DA
129. Mircea Florin PSD DA
130. Mitrea Dumitrina AUR DA
131. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
132. Molnar Radu-Iulian USR DA
133. Morar Olivia-Diana PNL DA
134. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
135. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
136. Munteanu Remus PSD DA
137. Mușoiu Ștefan PSD DA
138. Nacov Gheorghe Minoritati DA
139. Nagy Vasile - Abținere
140. Nassar Rodica PSD DA
141. Năcuță Sorin PNL DA
142. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
143. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
144. Neagu Denisa-Elena USR DA
145. Neață Eugen PSD DA
146. Niță Nicu PSD DA
147. Orban Ludovic - Abținere
148. Oteșanu Daniela PSD DA
149. Özmen Oana-Marciana PNL DA
150. Paladi George-Adrian PNL DA
151. Pambuccian Varujan Minoritati -
152. Paraschiv Rodica PSD DA
153. Pavelescu Nicolae PSD DA
154. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
155. Pecingină Gheorghe - DA
156. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
157. Piper-Savu Florin PSD DA
158. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
159. Plăiașu Gabriel - Abținere
160. Polak Tudor PNL DA
161. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
162. Popa Radu Mihai PSD DA
163. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
164. Popescu Dan-Cristian PSD DA
165. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
166. Popica Eduard-Andrei PSD DA
167. Presură Alexandra PSD DA
168. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
169. Prună Cristina-Mădălina USR DA
170. Prunean Alin-Costel - DA
171. Rizea Cristina Camelia - DA
172. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
173. Roman Florin-Claudiu PNL DA
174. Roman Nicolae - Abținere
175. Roșca Mircea PNL DA
176. Rujan Dumitru PNL DA
177. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
178. Salan Viorel PSD DA
179. Sandu Viorica PSD DA
180. Scripnic Lilian AUR DA
181. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
182. Seres Dénes UDMR DA
183. Simion George-Nicolae AUR DA
184. Simonis Alfred - Robert PSD DA
185. Solomon Adrian PSD DA
186. Stancu Paul PSD DA
187. Stativă Irinel Ioan PSD DA
188. Stoian Maria PNL DA
189. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
190. Stoica Diana USR DA
191. Stoica Elena PSD DA
192. Stoica Ștefan-Bucur PNL DA
193. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
194. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
195. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
196. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
197. Șerban Gianina AUR DA
198. Șimon Gheorghe PSD DA
199. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
200. Șoldan Gheorghe PSD DA
201. Șoptică Costel PNL DA
202. Ștefan Ion - DA
203. Tanasă Dan AUR DA
204. Tănase Antonel - Abținere
205. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
206. Tătaru Nelu PNL DA
207. Teniță Dragoș-Cătălin - Abținere
208. Terente Eugen USR DA
209. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
210. Toda Daniel-Liviu - DA
211. Todosiu Beniamin PSD DA
212. Toma Ilie PSD DA
213. Toma Vasilică PSD DA
214. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
215. Tudorache Daniel PSD DA
216. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
217. Tuță George-Cristian PNL DA
218. Țachianu Marian PSD DA
219. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
220. Țoiu Oana-Silvia USR DA
221. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
222. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
223. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
224. Vîlceanu Dan - DA
225. Volosatîi Boris AUR DA
226. Weber Mihai PSD DA
227. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
228. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 23 mai 2024, 21:07
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro