Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2024 > 12:04 Versiunea pentru printare
Marți, 19 martie 2024, ora 12:04

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 657/2023 pentru modificarea Legii nr.152/1998 privind înființarea Agenției Naționale pentru Locuințe
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:246 86 51 34 24 13 13 25
- voturi pentru (DA):188 86 51 - 24 13 13 1
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:58 - - 34 - - - 24
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - Abținere
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR Abținere
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR Abținere
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Băltărețu Viorel USR Abținere
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad - Abținere
26. Berescu Monica-Elena USR Abținere
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR Abținere
29. Bola Bogdan-Alexandru - Abținere
30. Bota Călin-Ioan PNL DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR Abținere
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR Abținere
36. Burciu Cristina PNL DA
37. Buzoianu Diana-Anda USR Abținere
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Calotă Florică Ică AUR DA
40. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
41. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
42. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
43. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
44. Chelaru Mircia AUR DA
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
46. Chichirău Cosette-Paula - Abținere
47. Chirilă Virgil Alin PSD DA
48. Ciubuc Ciprian - Abținere
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Coarnă Dumitru - DA
51. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
52. Constantin Daniel PNL DA
53. Cozma Adrian-Felician PNL DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Cristea Andi-Lucian PSD DA
56. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
57. Cristian Brian USR Abținere
58. Crușoveanu Marian PNL DA
59. Csép Éva-Andrea UDMR DA
60. Csoma Botond UDMR DA
61. Cupșa Ioan PNL DA
62. Dancă Ionel - Abținere
63. Dehelean Silviu USR Abținere
64. Dinu Cristina-Elena PSD DA
65. Drancă Andrei-Iulian USR Abținere
66. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
67. Dumitru Florian-Emil PNL DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Enachi Raisa - Abținere
70. Farago Petru UDMR DA
71. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
72. Fălcoi Nicu USR Abținere
73. Feodor Silviu Minoritati DA
74. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
75. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
76. Florea Daniel AUR DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Furtună Mirela PSD DA
80. Gál Károly UDMR DA
81. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
82. Georgescu Nicolae PSD DA
83. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
84. Giugea Nicolae PNL DA
85. Giurgiu Adrian USR Abținere
86. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
87. Gliga Dumitrița PSD DA
88. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
89. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
90. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
91. Gudu Michael PNL DA
92. Hangan Pollyanna-Hanellore USR Abținere
93. Havârneanu Filip USR Abținere
94. Hărătău Elena PNL DA
95. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
96. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
97. Huțu Alexandra PSD DA
98. Iancu Marius-Ionel PSD DA
99. Ibram Iusein Minoritati DA
100. Ichim Cristian-Paul - Abținere
101. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
102. Ilie Victor USR Abținere
103. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
104. Intotero Natalia-Elena PSD DA
105. Ionescu George - Abținere
106. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
107. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
108. Kelemen Attila UDMR DA
109. Kiss János PNL DA
110. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
111. Lazăr Ion-Marian USR Abținere
112. Lazăr Teodor USR Abținere
113. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
114. Longher Ghervazen Minoritati DA
115. Lőrincz Ștefan-Iulian USR Abținere
116. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
117. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
118. Macovei Silviu Nicu PSD DA
119. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
120. Mang Ioan PSD DA
121. Manta Claudiu PSD DA
122. Mareș Mara PNL DA
123. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
124. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
125. Mărculescu Dumitru PNL DA
126. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
127. Meclea Alina PNL DA
128. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
129. Miftode Marius-Andrei USR Abținere
130. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
131. Miklós Zoltán UDMR DA
132. Mina Marian PSD DA
133. Mircea Florin PSD DA
134. Miruță Radu-Dinel USR Abținere
135. Mitrea Dumitrina AUR DA
136. Miuțescu Gheorghe Adrian - Abținere
137. Moisin Radu-Marin PNL DA
138. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
139. Molnar Ervin PNL DA
140. Morar Olivia-Diana PNL DA
141. Moșteanu Liviu-Ionuț USR Abținere
142. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
143. Munteanu Remus PSD DA
144. Murariu Oana USR Abținere
145. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
146. Mușoiu Ștefan PSD DA
147. Nacov Gheorghe Minoritati DA
148. Nagy Szabolcs UDMR DA
149. Nagy Vasile - Abținere
150. Năcuță Sorin PNL DA
151. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR Abținere
152. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
153. Neagu Denisa-Elena USR Abținere
154. Neață Eugen PSD DA
155. Nechita Aurel PSD DA
156. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
157. Oteșanu Daniela PSD DA
158. Paladi George-Adrian PNL DA
159. Pambuccian Varujan Minoritati DA
160. Panait Radu USR Abținere
161. Paraschiv Rodica PSD DA
162. Pavelescu Nicolae PSD DA
163. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
164. Pecingină Gheorghe - Abținere
165. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
166. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
167. Piper-Savu Florin PSD DA
168. Plăiașu Gabriel - Abținere
169. Polițeanu Mihai-Laurențiu - Abținere
170. Pop Rareș Tudor USR Abținere
171. Popa Alexandru PNL DA
172. Popa Radu Mihai PSD DA
173. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
174. Popescu Dan-Cristian PSD DA
175. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
176. Popica Eduard-Andrei PSD DA
177. Predescu Ana-Loredana AUR DA
178. Presură Alexandra PSD DA
179. Prunean Alin-Costel - Abținere
180. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
181. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
182. Rizea Cristina Camelia - Abținere
183. Rodeanu Bogdan-Ionel USR Abținere
184. Roman Florin-Claudiu PNL DA
185. Roman Nicolae - Abținere
186. Roșca Mircea PNL DA
187. Rusu Daniel-Gheorghe - Abținere
188. Salan Viorel PSD DA
189. Sandu Viorica PSD DA
190. Scripnic Lilian AUR DA
191. Seidler Cristian-Gabriel USR Abținere
192. Seres Dénes UDMR DA
193. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
194. Simion George-Nicolae AUR DA
195. Simonis Alfred - Robert PSD DA
196. Stancu Paul PSD DA
197. Stativă Irinel Ioan PSD DA
198. Stănescu Vetuța PNL DA
199. Stângă George-Cătălin PNL DA
200. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
201. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
202. Stoica Diana USR Abținere
203. Stoica Elena PSD DA
204. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
205. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
206. Szabó Ödön UDMR DA
207. Șandru Cosmin PNL DA
208. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
209. Șerban Gianina AUR DA
210. Șimon Gheorghe PSD DA
211. Șișcu George PNL DA
212. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
213. Șoldan Gheorghe PSD DA
214. Șoptică Costel PNL DA
215. Șovăială Constantin - Abținere
216. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
217. Tanasă Dan AUR DA
218. Tănase Antonel - Abținere
219. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
220. Tătaru Nelu PNL DA
221. Terente Eugen USR Abținere
222. Thellmann Christine PNL DA
223. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
224. Toda Daniel-Liviu - Abținere
225. Toma Ilie PSD DA
226. Toma Vasilică PSD DA
227. Trăilă Cristina PNL DA
228. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
229. Tudorache Daniel PSD DA
230. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
231. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
232. Tușa Adriana Diana PSD DA
233. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
234. Țoiu Oana-Silvia USR Abținere
235. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
236. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR Abținere
237. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
238. Vexler Silviu Minoritati DA
239. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
240. Volosatîi Boris AUR DA
241. Vulpescu Ioan PSD DA
242. Weber Mihai PSD DA
243. Wiener Adrian USR Abținere
244. Zakarias Zoltán UDMR DA
245. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
246. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 28 mai 2024, 1:19
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro