Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2024 > 12:00 Versiunea pentru printare
Marți, 19 martie 2024, ora 12:00

Poziție pe
ordinea de zi:
14
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 147/2024 pentru instituirea zilei de 14 mai ca Ziua Solidarității și Prieteniei dintre România și Statul Israel
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:246 86 49 33 24 13 13 28
- voturi pentru (DA):241 85 49 33 24 13 13 24
- voturi împotrivă (NU):3 1 - - - - - 2
- abțineri:1 - - - - - - 1
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Băltărețu Viorel USR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad - DA
26. Berescu Monica-Elena USR DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bola Bogdan-Alexandru - DA
30. Borta Raluca-Maria - NU
31. Bota Călin-Ioan PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR DA
37. Burciu Cristina PNL DA
38. Buzoianu Diana-Anda USR DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică AUR DA
41. Cambera Oana-Alexandra - DA
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
45. Chelaru Mircia AUR DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula - DA
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciubuc Ciprian - NU
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Coarnă Dumitru - DA
52. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
53. Constantin Daniel PNL DA
54. Cozma Adrian-Felician PNL DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR DA
59. Crușoveanu Marian PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Dancă Ionel - DA
64. Dehelean Silviu USR DA
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Drancă Andrei-Iulian USR DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD NU
68. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
69. Dumitru Florian-Emil PNL DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Enachi Raisa - DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
74. Fălcoi Nicu USR DA
75. Feodor Silviu Minoritati DA
76. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
77. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
78. Florea Daniel AUR DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Gál Károly UDMR DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
85. Giugea Nicolae PNL DA
86. Giurgiu Adrian USR DA
87. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
88. Gliga Dumitrița PSD DA
89. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
90. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
91. Grosaru Andi-Gabriel - -
92. Gudu Michael PNL DA
93. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
94. Havârneanu Filip USR DA
95. Hărătău Elena PNL DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
98. Huțu Alexandra PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Ichim Cristian-Paul - DA
102. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
103. Ilie Victor USR DA
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Intotero Natalia-Elena PSD DA
106. Ionescu George - DA
107. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
108. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
109. Kelemen Attila UDMR DA
110. Kiss János PNL DA
111. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
112. Lasca Mihai Ioan - Abținere
113. Lazăr Ion-Marian USR DA
114. Lazăr Teodor USR DA
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
116. Longher Ghervazen Minoritati DA
117. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
118. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
119. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
120. Macovei Silviu Nicu PSD DA
121. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
122. Mang Ioan PSD DA
123. Manta Claudiu PSD DA
124. Mareș Mara PNL DA
125. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
126. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
127. Mărculescu Dumitru PNL DA
128. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
129. Meclea Alina PNL DA
130. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
131. Miftode Marius-Andrei USR DA
132. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
133. Miklós Zoltán UDMR DA
134. Mina Marian PSD DA
135. Mircea Florin PSD DA
136. Miruță Radu-Dinel USR DA
137. Mitrea Dumitrina AUR DA
138. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
139. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
140. Molnar Ervin PNL DA
141. Morar Olivia-Diana PNL DA
142. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
143. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
144. Munteanu Remus PSD DA
145. Murariu Oana USR DA
146. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
147. Mușoiu Ștefan PSD DA
148. Nacov Gheorghe Minoritati DA
149. Nagy Szabolcs UDMR DA
150. Nagy Vasile - DA
151. Năcuță Sorin PNL DA
152. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
153. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
154. Neagu Denisa-Elena USR DA
155. Neață Eugen PSD DA
156. Nechita Aurel PSD DA
157. Orban Ludovic - DA
158. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
159. Oteșanu Daniela PSD DA
160. Paladi George-Adrian PNL DA
161. Pambuccian Varujan Minoritati DA
162. Panait Radu USR DA
163. Paraschiv Rodica PSD DA
164. Pavelescu Nicolae PSD DA
165. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
166. Pecingină Gheorghe - DA
167. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
168. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
169. Piper-Savu Florin PSD DA
170. Plăiașu Gabriel - DA
171. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
172. Pop Rareș Tudor USR DA
173. Popa Alexandru PNL DA
174. Popa Radu Mihai PSD DA
175. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
176. Popescu Dan-Cristian PSD DA
177. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
178. Popica Eduard-Andrei PSD DA
179. Predescu Ana-Loredana AUR DA
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prunean Alin-Costel - DA
182. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
183. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
184. Rizea Cristina Camelia - DA
185. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
186. Roman Florin-Claudiu PNL DA
187. Roman Nicolae - DA
188. Roșca Mircea PNL DA
189. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
190. Salan Viorel PSD DA
191. Sandu Viorica PSD DA
192. Scripnic Lilian AUR DA
193. Seres Dénes UDMR DA
194. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
195. Simion George-Nicolae AUR DA
196. Simonis Alfred - Robert PSD DA
197. Stancu Paul PSD DA
198. Stativă Irinel Ioan PSD DA
199. Stănescu Vetuța PNL DA
200. Stângă George-Cătălin PNL DA
201. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
202. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
203. Stoica Diana USR DA
204. Stoica Elena PSD DA
205. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
206. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
207. Szabó Ödön UDMR DA
208. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
209. Șerban Gianina AUR DA
210. Șimon Gheorghe PSD DA
211. Șișcu George PNL DA
212. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
213. Șoldan Gheorghe PSD DA
214. Șoptică Costel PNL DA
215. Șovăială Constantin - DA
216. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
217. Tanasă Dan AUR DA
218. Tănase Antonel - DA
219. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
220. Tătaru Nelu PNL DA
221. Terente Eugen USR DA
222. Thellmann Christine PNL DA
223. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
224. Toda Daniel-Liviu - DA
225. Toma Ilie PSD DA
226. Toma Vasilică PSD DA
227. Trăilă Cristina PNL DA
228. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
229. Tudorache Daniel PSD DA
230. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
231. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
232. Țachianu Marian PSD DA
233. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
234. Țoiu Oana-Silvia USR DA
235. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
236. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
237. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
238. Vexler Silviu Minoritati DA
239. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
240. Volosatîi Boris AUR DA
241. Vulpescu Ioan PSD DA
242. Weber Mihai PSD DA
243. Wiener Adrian USR DA
244. Zakarias Zoltán UDMR DA
245. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
246. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 28 mai 2024, 19:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro