Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2024 > 11:56 Versiunea pentru printare
Marți, 19 martie 2024, ora 11:56

Poziție pe
ordinea de zi:
13
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 173/2024 pentru instituirea zilei de 21 aprilie ca Ziua Prieteniei dintre România și Republica Federală Germania
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:251 88 51 32 25 13 13 29
- voturi pentru (DA):247 88 51 32 25 13 13 25
- voturi împotrivă (NU):3 - - - - - - 3
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - - - - - - 1

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Băltărețu Viorel USR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad - DA
26. Berescu Monica-Elena USR DA
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR DA
29. Bola Bogdan-Alexandru - DA
30. Borta Raluca-Maria - NU
31. Bota Călin-Ioan PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR DA
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR DA
37. Burciu Cristina PNL DA
38. Buzoianu Diana-Anda USR DA
39. Calista Mara-Daniela PNL DA
40. Calotă Florică Ică AUR DA
41. Cambera Oana-Alexandra - DA
42. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
45. Chelaru Mircia AUR DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula - DA
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciubuc Ciprian - NU
50. Cîtea Vasile PSD DA
51. Coarnă Dumitru - DA
52. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
53. Constantin Daniel PNL DA
54. Cozma Adrian-Felician PNL DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR DA
59. Crușoveanu Marian PNL DA
60. Csép Éva-Andrea UDMR DA
61. Csoma Botond UDMR DA
62. Cupșa Ioan PNL DA
63. Dancă Ionel - DA
64. Dehelean Silviu USR DA
65. Dinu Cristina-Elena PSD DA
66. Drancă Andrei-Iulian USR DA
67. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
68. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
69. Dumitru Florian-Emil PNL DA
70. Dunava Costel Neculai PSD DA
71. Enachi Raisa - DA
72. Farago Petru UDMR DA
73. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
74. Fălcoi Nicu USR DA
75. Feodor Silviu Minoritati DA
76. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
77. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
78. Florea Daniel AUR DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Flucuș Dumitru AUR DA
82. Focșa Dumitru-Viorel - DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Gál Károly UDMR DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
88. Giugea Nicolae PNL DA
89. Giurgiu Adrian USR DA
90. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
91. Gliga Dumitrița PSD DA
92. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
93. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
94. Grosaru Andi-Gabriel - -
95. Gudu Michael PNL DA
96. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
97. Havârneanu Filip USR DA
98. Hărătău Elena PNL DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
101. Huțu Alexandra PSD DA
102. Iancu Marius-Ionel PSD DA
103. Ibram Iusein Minoritati DA
104. Ichim Cristian-Paul - DA
105. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
106. Ilie Victor USR DA
107. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
108. Intotero Natalia-Elena PSD DA
109. Ionescu George - DA
110. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
111. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
112. Kelemen Attila UDMR DA
113. Kiss János PNL DA
114. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
115. Lasca Mihai Ioan - NU
116. Lazăr Ion-Marian USR DA
117. Lazăr Teodor USR DA
118. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
119. Longher Ghervazen Minoritati DA
120. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
121. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
122. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
123. Macovei Silviu Nicu PSD DA
124. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
125. Mang Ioan PSD DA
126. Manta Claudiu PSD DA
127. Mareș Mara PNL DA
128. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
129. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
130. Mărculescu Dumitru PNL DA
131. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
132. Meclea Alina PNL DA
133. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
134. Miftode Marius-Andrei USR DA
135. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
136. Miklós Zoltán UDMR DA
137. Mina Marian PSD DA
138. Mircea Florin PSD DA
139. Miruță Radu-Dinel USR DA
140. Mitrea Dumitrina AUR DA
141. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
142. Moisin Radu-Marin PNL DA
143. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
144. Molnar Ervin PNL DA
145. Morar Olivia-Diana PNL DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
147. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
148. Munteanu Remus PSD DA
149. Murariu Oana USR DA
150. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nacov Gheorghe Minoritati DA
153. Nagy Szabolcs UDMR DA
154. Nagy Vasile - DA
155. Năcuță Sorin PNL DA
156. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
157. Neagu Denisa-Elena USR DA
158. Neață Eugen PSD DA
159. Nechita Aurel PSD DA
160. Orban Ludovic - DA
161. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
162. Oteșanu Daniela PSD DA
163. Paladi George-Adrian PNL DA
164. Pambuccian Varujan Minoritati DA
165. Panait Radu USR DA
166. Paraschiv Rodica PSD DA
167. Pavelescu Nicolae PSD DA
168. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
169. Pecingină Gheorghe - DA
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
171. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
172. Piper-Savu Florin PSD DA
173. Plăiașu Gabriel - DA
174. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
175. Popa Alexandru PNL DA
176. Popa Radu Mihai PSD DA
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
178. Popescu Dan-Cristian PSD DA
179. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
180. Popica Eduard-Andrei PSD DA
181. Predescu Ana-Loredana AUR DA
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prunean Alin-Costel - DA
184. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
185. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
186. Rizea Cristina Camelia - DA
187. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
188. Roman Florin-Claudiu PNL DA
189. Roman Nicolae - DA
190. Roșca Mircea PNL DA
191. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
192. Salan Viorel PSD DA
193. Sandu Viorica PSD DA
194. Scripnic Lilian AUR DA
195. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
196. Seres Dénes UDMR DA
197. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
198. Simion George-Nicolae AUR DA
199. Simonis Alfred - Robert PSD DA
200. Stancu Paul PSD DA
201. Stativă Irinel Ioan PSD DA
202. Stănescu Vetuța PNL DA
203. Stângă George-Cătălin PNL DA
204. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
205. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
206. Stoica Diana USR DA
207. Stoica Elena PSD DA
208. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
209. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
210. Szabó Ödön UDMR DA
211. Șandru Cosmin PNL DA
212. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
213. Șerban Gianina AUR DA
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șișcu George PNL DA
216. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
217. Șoldan Gheorghe PSD DA
218. Șoptică Costel PNL DA
219. Șovăială Constantin - DA
220. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
221. Tanasă Dan AUR DA
222. Tănase Antonel - DA
223. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
224. Tătaru Nelu PNL DA
225. Terente Eugen USR DA
226. Thellmann Christine PNL DA
227. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
228. Toda Daniel-Liviu - DA
229. Toma Ilie PSD DA
230. Toma Vasilică PSD DA
231. Trăilă Cristina PNL DA
232. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
233. Tudorache Daniel PSD DA
234. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
235. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
236. Tușa Adriana Diana PSD DA
237. Țachianu Marian PSD DA
238. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
239. Țoiu Oana-Silvia USR DA
240. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
241. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
242. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
243. Vexler Silviu Minoritati DA
244. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
245. Volosatîi Boris AUR DA
246. Vulpescu Ioan PSD DA
247. Weber Mihai PSD DA
248. Wiener Adrian USR DA
249. Zakarias Zoltán UDMR DA
250. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
251. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 21 mai 2024, 11:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro