Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2024 > 11:51 Versiunea pentru printare
Marți, 19 martie 2024, ora 11:51

Poziție pe
ordinea de zi:
8
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 162/2020 pentru aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr.24/2020 privind unele măsuri pentru îmbunătățirea și reorganizarea activității Agenției Naționale de Administrare Fiscală, precum și pentru modificarea și completarea unor acte normative
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:248 87 48 34 25 12 13 29
- voturi pentru (DA):195 87 48 - 24 12 13 11
- voturi împotrivă (NU):42 - - 34 1 - - 7
- abțineri:11 - - - - - - 11
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR NU
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR NU
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR NU
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Băltărețu Viorel USR NU
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benedek Zacharie UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad - Abținere
26. Berescu Monica-Elena USR NU
27. Bîrcă Constantin PSD DA
28. Blaga Daniel-Codruț USR NU
29. Bola Bogdan-Alexandru - DA
30. Borta Raluca-Maria - NU
31. Bota Călin-Ioan PNL DA
32. Botez Mihai-Cătălin USR NU
33. Budăi Marius-Constantin PSD DA
34. Buican Cristian PNL DA
35. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
36. Bulai Iulian USR NU
37. Buzoianu Diana-Anda USR NU
38. Calista Mara-Daniela PNL DA
39. Calotă Florică Ică AUR DA
40. Cambera Oana-Alexandra - Abținere
41. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
42. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
43. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
44. Chelaru Mircia AUR DA
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
46. Chichirău Cosette-Paula - NU
47. Chirilă Virgil Alin PSD DA
48. Ciubuc Ciprian - NU
49. Cîtea Vasile PSD DA
50. Coarnă Dumitru - NU
51. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
52. Constantin Daniel PNL DA
53. Cozma Adrian-Felician PNL DA
54. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
55. Cristea Andi-Lucian PSD DA
56. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
57. Cristian Brian USR NU
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csoma Botond UDMR DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dancă Ionel - DA
62. Dehelean Silviu USR NU
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Drancă Andrei-Iulian USR NU
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
67. Dumitru Florian-Emil PNL DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Enachi Raisa - NU
70. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
71. Fălcoi Nicu USR NU
72. Feodor Silviu Minoritati DA
73. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
74. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
75. Florea Daniel AUR DA
76. Florea Oana-Consuela PSD DA
77. Floroiu Ionel PSD DA
78. Flucuș Dumitru AUR DA
79. Focșa Dumitru-Viorel - Abținere
80. Furtună Mirela PSD DA
81. Gál Károly UDMR DA
82. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
83. Georgescu Nicolae PSD DA
84. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
85. Giugea Nicolae PNL DA
86. Giurgiu Adrian USR NU
87. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
88. Gliga Dumitrița PSD DA
89. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
90. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
91. Grosaru Andi-Gabriel - Abținere
92. Gudu Michael PNL DA
93. Hangan Pollyanna-Hanellore USR NU
94. Havârneanu Filip USR NU
95. Hărătău Elena PNL DA
96. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
97. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
98. Huțu Alexandra PSD DA
99. Iancu Marius-Ionel PSD DA
100. Ibram Iusein Minoritati DA
101. Ichim Cristian-Paul - Abținere
102. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
103. Ilie Victor USR NU
104. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
105. Intotero Natalia-Elena PSD DA
106. Ionescu George - DA
107. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
108. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
109. Kelemen Attila UDMR DA
110. Kiss János PNL DA
111. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
112. Lasca Mihai Ioan - Abținere
113. Lazăr Ion-Marian USR NU
114. Lazăr Teodor USR NU
115. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
116. Longher Ghervazen Minoritati DA
117. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
118. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
119. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
120. Macovei Silviu Nicu PSD DA
121. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
122. Mang Ioan PSD DA
123. Manta Claudiu PSD DA
124. Mareș Mara PNL DA
125. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
126. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
127. Mărculescu Dumitru PNL DA
128. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
129. Meclea Alina PNL DA
130. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
131. Miftode Marius-Andrei USR NU
132. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
133. Miklós Zoltán UDMR DA
134. Mina Marian PSD DA
135. Mircea Florin PSD DA
136. Miruță Radu-Dinel USR NU
137. Mitrea Dumitrina AUR DA
138. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
139. Moisin Radu-Marin PNL DA
140. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
141. Molnar Ervin PNL DA
142. Morar Olivia-Diana PNL DA
143. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
144. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
145. Munteanu Remus PSD DA
146. Murariu Oana USR NU
147. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
148. Mușoiu Ștefan PSD DA
149. Nacov Gheorghe Minoritati DA
150. Nagy Szabolcs UDMR DA
151. Nagy Vasile - DA
152. Năcuță Sorin PNL DA
153. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR NU
154. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
155. Neagu Denisa-Elena USR NU
156. Neață Eugen PSD DA
157. Nechita Aurel PSD DA
158. Orban Ludovic - DA
159. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
160. Oteșanu Daniela PSD DA
161. Paladi George-Adrian PNL DA
162. Pambuccian Varujan Minoritati DA
163. Panait Radu USR NU
164. Paraschiv Rodica PSD DA
165. Pavelescu Nicolae PSD DA
166. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
167. Pecingină Gheorghe - NU
168. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
169. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
170. Piper-Savu Florin PSD DA
171. Plăiașu Gabriel - DA
172. Polițeanu Mihai-Laurențiu - NU
173. Pop Rareș Tudor USR NU
174. Popa Alexandru PNL DA
175. Popa Radu Mihai PSD DA
176. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
177. Popescu Dan-Cristian PSD DA
178. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
179. Predescu Ana-Loredana AUR DA
180. Presură Alexandra PSD DA
181. Prunean Alin-Costel - Abținere
182. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
183. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
184. Rizea Cristina Camelia - Abținere
185. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
186. Roman Florin-Claudiu PNL DA
187. Roman Nicolae - Abținere
188. Roșca Mircea PNL DA
189. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
190. Salan Viorel PSD DA
191. Sandu Viorica PSD DA
192. Scripnic Lilian AUR DA
193. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
194. Seres Dénes UDMR DA
195. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
196. Simion George-Nicolae AUR DA
197. Simonis Alfred - Robert PSD DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Stancu Paul PSD DA
200. Stativă Irinel Ioan PSD DA
201. Stănescu Vetuța PNL DA
202. Stângă George-Cătălin PNL DA
203. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
204. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
205. Stoica Diana USR NU
206. Stoica Elena PSD DA
207. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
208. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
209. Szabó Ödön UDMR DA
210. Șandru Cosmin PNL DA
211. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
212. Șerban Gianina AUR DA
213. Șimon Gheorghe PSD DA
214. Șișcu George PNL DA
215. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
216. Șoptică Costel PNL DA
217. Șovăială Constantin - DA
218. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
219. Tanasă Dan AUR DA
220. Tănase Antonel - DA
221. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
222. Tătaru Nelu PNL DA
223. Terente Eugen USR NU
224. Thellmann Christine PNL DA
225. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
226. Toda Daniel-Liviu - Abținere
227. Toma Ilie PSD DA
228. Toma Vasilică PSD DA
229. Trăilă Cristina PNL DA
230. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
231. Tudorache Daniel PSD DA
232. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
233. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
234. Tușa Adriana Diana PSD DA
235. Țachianu Marian PSD DA
236. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
237. Țoiu Oana-Silvia USR NU
238. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
239. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR NU
240. Vexler Silviu Minoritati DA
241. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
242. Volosatîi Boris AUR DA
243. Vulpescu Ioan PSD DA
244. Weber Mihai PSD DA
245. Wiener Adrian USR NU
246. Zakarias Zoltán UDMR DA
247. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
248. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 21 mai 2024, 10:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro