Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 19.03.2024 > 11:50 Versiunea pentru printare
Marți, 19 martie 2024, ora 11:50

Poziție pe
ordinea de zi:
7
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 190/2023 pentru aprobarea Ordonanței Guvernului nr.7/2023 privind calitatea apei destinată consumului uman
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:250 88 49 34 25 12 13 29
- voturi pentru (DA):249 88 48 34 25 12 13 29
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:1 - 1 - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Albișteanu Mihail AUR DA
4. Albotă Emil-Florin PSD DA
5. Alda Adrian PSD DA
6. Alexandru Victoria-Violeta - DA
7. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
8. Andronache Gabriel PNL DA
9. Andrușceac Antonio AUR DA
10. Apostol Alin-Gabriel USR DA
11. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
12. Axinia Adrian-George AUR DA
13. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
14. Badea Mihai-Alexandru USR DA
15. Badiu Georgel AUR DA
16. Balint Liviu-Ioan PNL DA
17. Banias Mircea Marius PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
19. Bălășoiu Aurel PSD DA
20. Băltărețu Viorel USR DA
21. Bejinariu Eugen PSD DA
22. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
23. Bende Sándor UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad - DA
25. Berescu Monica-Elena USR DA
26. Bîrcă Constantin PSD DA
27. Blaga Daniel-Codruț USR DA
28. Bola Bogdan-Alexandru - DA
29. Borta Raluca-Maria - DA
30. Bota Călin-Ioan PNL DA
31. Botez Mihai-Cătălin USR DA
32. Budăi Marius-Constantin PSD DA
33. Buican Cristian PNL DA
34. Buicu Corneliu-Florin PSD DA
35. Bulai Iulian USR DA
36. Buzoianu Diana-Anda USR DA
37. Calista Mara-Daniela PNL DA
38. Calotă Florică Ică AUR DA
39. Cambera Oana-Alexandra - DA
40. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
41. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
42. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
43. Chelaru Mircia AUR DA
44. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
45. Chichirău Cosette-Paula - DA
46. Chirilă Virgil Alin PSD DA
47. Ciubuc Ciprian - DA
48. Cîtea Vasile PSD DA
49. Coarnă Dumitru - DA
50. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
51. Constantin Daniel PNL DA
52. Cozma Adrian-Felician PNL DA
53. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
54. Cristea Andi-Lucian PSD DA
55. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
56. Cristian Brian USR DA
57. Crușoveanu Marian PNL DA
58. Csép Éva-Andrea UDMR DA
59. Csoma Botond UDMR DA
60. Cupșa Ioan PNL DA
61. Dancă Ionel - DA
62. Dehelean Silviu USR DA
63. Dinu Cristina-Elena PSD DA
64. Drancă Andrei-Iulian USR DA
65. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
66. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
67. Dumitru Florian-Emil PNL DA
68. Dunava Costel Neculai PSD DA
69. Enachi Raisa - DA
70. Farago Petru UDMR DA
71. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
72. Fălcoi Nicu USR DA
73. Feodor Silviu Minoritati DA
74. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
75. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
76. Florea Daniel AUR DA
77. Florea Oana-Consuela PSD DA
78. Floroiu Ionel PSD DA
79. Flucuș Dumitru AUR DA
80. Focșa Dumitru-Viorel - DA
81. Furtună Mirela PSD DA
82. Gál Károly UDMR DA
83. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
84. Georgescu Nicolae PSD DA
85. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
86. Giugea Nicolae PNL DA
87. Giurgiu Adrian USR DA
88. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
89. Gliga Dumitrița PSD DA
90. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
91. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
92. Grosaru Andi-Gabriel - DA
93. Gudu Michael PNL DA
94. Hangan Pollyanna-Hanellore USR DA
95. Havârneanu Filip USR DA
96. Hărătău Elena PNL DA
97. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
98. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
99. Huțu Alexandra PSD DA
100. Iancu Marius-Ionel PSD DA
101. Ibram Iusein Minoritati DA
102. Ichim Cristian-Paul - DA
103. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
104. Ilie Victor USR DA
105. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
106. Intotero Natalia-Elena PSD DA
107. Ionescu George - DA
108. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
109. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
110. Kelemen Attila UDMR DA
111. Kiss János PNL DA
112. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
113. Lasca Mihai Ioan - DA
114. Lazăr Ion-Marian USR DA
115. Lazăr Teodor USR DA
116. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
117. Longher Ghervazen Minoritati DA
118. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
119. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
120. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
121. Macovei Silviu Nicu PSD DA
122. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
123. Mang Ioan PSD DA
124. Manta Claudiu PSD DA
125. Mareș Mara PNL DA
126. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
127. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
128. Mărculescu Dumitru PNL DA
129. Mărgărit Mitică-Marius PSD DA
130. Meclea Alina PNL DA
131. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
132. Miftode Marius-Andrei USR DA
133. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
134. Miklós Zoltán UDMR DA
135. Mina Marian PSD DA
136. Mircea Florin PSD DA
137. Miruță Radu-Dinel USR DA
138. Mitrea Dumitrina AUR DA
139. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
140. Moisin Radu-Marin PNL DA
141. Moldovan Sorin-Dan PNL DA
142. Molnar Ervin PNL DA
143. Morar Olivia-Diana PNL DA
144. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
145. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
146. Munteanu Remus PSD DA
147. Murariu Oana USR DA
148. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
149. Mușoiu Ștefan PSD DA
150. Nacov Gheorghe Minoritati DA
151. Nagy Szabolcs UDMR DA
152. Nagy Vasile - DA
153. Năcuță Sorin PNL DA
154. Năsui Claudiu-Iulius-Gavril USR DA
155. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
156. Neagu Denisa-Elena USR DA
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nechita Aurel PSD DA
159. Orban Ludovic - DA
160. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
161. Oteșanu Daniela PSD DA
162. Paladi George-Adrian PNL DA
163. Pambuccian Varujan Minoritati DA
164. Panait Radu USR DA
165. Paraschiv Rodica PSD DA
166. Pavelescu Nicolae PSD DA
167. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
168. Pecingină Gheorghe - DA
169. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
170. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
171. Piper-Savu Florin PSD DA
172. Plăiașu Gabriel - DA
173. Polițeanu Mihai-Laurențiu - DA
174. Pop Rareș Tudor USR DA
175. Popa Alexandru PNL DA
176. Popa Radu Mihai PSD DA
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
178. Popescu Dan-Cristian PSD DA
179. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
180. Predescu Ana-Loredana AUR DA
181. Presură Alexandra PSD DA
182. Prunean Alin-Costel - DA
183. Pușcașu Lucian-Florin AUR DA
184. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
185. Rizea Cristina Camelia - DA
186. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
187. Roman Florin-Claudiu PNL DA
188. Roman Nicolae - DA
189. Roșca Mircea PNL DA
190. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
191. Salan Viorel PSD DA
192. Sandu Viorica PSD DA
193. Scripnic Lilian AUR DA
194. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
195. Seres Dénes UDMR DA
196. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
197. Simion George-Nicolae AUR DA
198. Simonis Alfred - Robert PSD DA
199. Solomon Adrian PSD DA
200. Stancu Paul PSD DA
201. Stativă Irinel Ioan PSD DA
202. Stănescu Vetuța PNL -
203. Stângă George-Cătălin PNL DA
204. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
205. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
206. Stoica Diana USR DA
207. Stoica Elena PSD DA
208. Suciu Sebastian-Ilie AUR DA
209. Suciu Vasile-Daniel PSD DA
210. Szabó Ödön UDMR DA
211. Șandru Cosmin PNL DA
212. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
213. Șerban Gianina AUR DA
214. Șimon Gheorghe PSD DA
215. Șișcu George PNL DA
216. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
217. Șoldan Gheorghe PSD DA
218. Șoptică Costel PNL DA
219. Șovăială Constantin - DA
220. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
221. Tanasă Dan AUR DA
222. Tănase Antonel - DA
223. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
224. Tătaru Nelu PNL DA
225. Terente Eugen USR DA
226. Thellmann Christine PNL DA
227. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
228. Toda Daniel-Liviu - DA
229. Toma Ilie PSD DA
230. Toma Vasilică PSD DA
231. Trăilă Cristina PNL DA
232. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
233. Tudorache Daniel PSD DA
234. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
235. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
236. Tușa Adriana Diana PSD DA
237. Țachianu Marian PSD DA
238. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
239. Țoiu Oana-Silvia USR DA
240. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
241. Ungureanu Emanuel-Dumitru USR DA
242. Vexler Silviu Minoritati DA
243. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina PSD DA
244. Volosatîi Boris AUR DA
245. Vulpescu Ioan PSD DA
246. Weber Mihai PSD DA
247. Wiener Adrian USR DA
248. Zakarias Zoltán UDMR DA
249. Zetea Gabriel-Valer PSD DA
250. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti marți, 28 mai 2024, 19:18
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro