Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.03.2024 > 16:52 Versiunea pentru printare
Luni, 11 martie 2024, ora 16:52

Poziție pe
ordinea de zi:
16
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 497/2020 Legea privind aprobarea Ordonanței de urgență a Guvernului nr. 127/2020 pentru modificarea și completarea Legii nr. 96/2000 privind organizarea și funcționarea Băncii de Export-Import a României EXIMBANK-S.A.
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:247 89 56 26 22 9 15 30
- voturi pentru (DA):206 89 56 - 22 9 15 15
- voturi împotrivă (NU):31 - - 26 - - - 5
- abțineri:10 - - - - - - 10
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR NU
12. Ardelean Ben-Oni - DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR NU
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR NU
23. Băcanu Cristian-Tudor PNL DA
24. Bălășoiu Aurel PSD DA
25. Băltărețu Viorel USR NU
26. Bejinariu Eugen PSD DA
27. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
28. Bende Sándor UDMR DA
29. Benedek Zacharie UDMR DA
30. Benga Tudor - Vlad - NU
31. Bîrcă Constantin PSD DA
32. Borta Raluca-Maria - Abținere
33. Bota Călin-Ioan PNL DA
34. Botez Mihai-Cătălin USR NU
35. Budăi Marius-Constantin PSD DA
36. Buican Cristian PNL DA
37. Bulai Iulian USR NU
38. Bulai Oana-Gianina PSD DA
39. Burciu Cristina PNL DA
40. Buzoianu Diana-Anda USR NU
41. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
42. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
43. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
44. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
45. Chelaru Mircia AUR DA
46. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
47. Chichirău Cosette-Paula - NU
48. Chira Claudiu-Martin - DA
49. Chirilă Virgil Alin PSD DA
50. Ciofu Cătălina PNL DA
51. Ciubuc Ciprian - NU
52. Cîtea Vasile PSD DA
53. Coarnă Dumitru - Abținere
54. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
55. Constantin Daniel PNL DA
56. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
57. Cristea Andi-Lucian PSD DA
58. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
59. Cristian Brian USR NU
60. Crîstici Ognean Minoritati DA
61. Crușoveanu Marian PNL DA
62. Csép Éva-Andrea UDMR DA
63. Csoma Botond UDMR DA
64. Cupșa Ioan PNL DA
65. Damian Romulus-Marius PSD DA
66. Dancă Ionel - DA
67. Dămureanu Ringo AUR DA
68. Dinu Cristina-Elena PSD DA
69. Drancă Andrei-Iulian USR NU
70. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
71. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
72. Dumitru Florian-Emil PNL DA
73. Dunava Costel Neculai PSD DA
74. Enachi Raisa - Abținere
75. Fădor Angelica PNL DA
76. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
77. Feodor Silviu Minoritati DA
78. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
79. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
80. Florea Oana-Consuela PSD DA
81. Floroiu Ionel PSD DA
82. Flucuș Dumitru AUR DA
83. Focșa Dumitru-Viorel - DA
84. Furtună Mirela PSD DA
85. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
86. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
87. Georgescu Nicolae PSD DA
88. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
89. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
90. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
91. Giugea Nicolae PNL DA
92. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
93. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
94. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
95. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
96. Grosaru Andi-Gabriel - DA
97. Gudu Michael PNL DA
98. Havârneanu Filip USR NU
99. Hărătău Elena PNL DA
100. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
101. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
102. Huțu Alexandra PSD DA
103. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
104. Iancu Marius-Ionel PSD DA
105. Ibram Iusein Minoritati DA
106. Ichim Cristian-Paul - Abținere
107. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
108. Ilie Victor USR NU
109. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
110. Ion Stelian-Cristian USR NU
111. Ionescu George - DA
112. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
113. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
114. Kelemen Attila UDMR DA
115. Kiss János PNL DA
116. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
117. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
118. Lasca Mihai Ioan - Abținere
119. Lazăr Ion-Marian USR NU
120. Lazăr Teodor USR NU
121. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
122. Lőrincz Ștefan-Iulian USR NU
123. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
124. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
125. Lupu Andrei-Răzvan - Abținere
126. Macovei Silviu Nicu PSD DA
127. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
128. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
129. Mang Ioan PSD DA
130. Manole Petre-Florin PSD DA
131. Manta Claudiu PSD DA
132. Mareș Mara PNL DA
133. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
134. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
135. Mărculescu Dumitru PNL DA
136. Meclea Alina PNL DA
137. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
138. Miftode Marius-Andrei USR NU
139. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
140. Miklós Zoltán UDMR DA
141. Mina Marian PSD DA
142. Mircea Florin PSD DA
143. Mitrea Dumitrina AUR DA
144. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
145. Moisin Radu-Marin PNL DA
146. Molnar Ervin PNL DA
147. Moșteanu Liviu-Ionuț USR NU
148. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
149. Munteanu Remus PSD DA
150. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
151. Mușoiu Ștefan PSD DA
152. Nacov Gheorghe Minoritati DA
153. Nagy Vasile - DA
154. Nassar Rodica PSD DA
155. Năcuță Sorin PNL DA
156. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
157. Neagu Denisa-Elena USR NU
158. Neață Eugen PSD DA
159. Nechita Aurel PSD DA
160. Niță Nicu PSD DA
161. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
162. Oteșanu Daniela PSD DA
163. Özmen Oana-Marciana PNL DA
164. Paladi George-Adrian PNL DA
165. Pambuccian Varujan Minoritati DA
166. Panait Radu USR NU
167. Paraschiv Rodica PSD DA
168. Pavelescu Nicolae PSD DA
169. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
170. Pecingină Gheorghe - NU
171. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
172. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
173. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
174. Plăiașu Gabriel - DA
175. Polak Tudor PNL DA
176. Pop Darius AUR DA
177. Pop Rareș Tudor USR NU
178. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
179. Popescu Dan-Cristian PSD DA
180. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
181. Popica Eduard-Andrei PSD DA
182. Predescu Ana-Loredana AUR DA
183. Presură Alexandra PSD DA
184. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
185. Prună Cristina-Mădălina USR NU
186. Prunean Alin-Costel - Abținere
187. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
188. Rizea Cristina Camelia - Abținere
189. Rodeanu Bogdan-Ionel USR NU
190. Roman Florin-Claudiu PNL DA
191. Roman Nicolae - DA
192. Roșca Mircea PNL DA
193. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
194. Salan Viorel PSD DA
195. Sandu Viorica PSD DA
196. Scripnic Lilian AUR DA
197. Seidler Cristian-Gabriel USR NU
198. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
199. Solomon Adrian PSD DA
200. Stancu Ionel Minoritati DA
201. Stancu Paul PSD DA
202. Stativă Irinel Ioan PSD DA
203. Stângă George-Cătălin PNL DA
204. Stoian Maria PNL DA
205. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
206. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
207. Stoica Diana USR NU
208. Stoica Elena PSD DA
209. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
210. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
211. Șerban Gianina AUR DA
212. Șimon Gheorghe PSD DA
213. Șișcu George PNL DA
214. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
215. Șoldan Gheorghe PSD DA
216. Șovăială Constantin - DA
217. Ștefan Ion - DA
218. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
219. Tanasă Dan AUR DA
220. Tănase Antonel - DA
221. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
222. Tătaru Nelu PNL DA
223. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
224. Terente Eugen USR NU
225. Thellmann Christine PNL DA
226. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
227. Toda Daniel-Liviu - Abținere
228. Todosiu Beniamin USR NU
229. Toma Ilie PSD DA
230. Toma Vasilică PSD DA
231. Trăilă Cristina PNL DA
232. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
233. Tudorache Daniel PSD DA
234. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
235. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - Abținere
236. Tușa Adriana Diana PSD DA
237. Tuță George-Cristian PNL DA
238. Țachianu Marian PSD DA
239. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
240. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
241. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
242. Vexler Silviu Minoritati DA
243. Vîlceanu Dan - NU
244. Volosatîi Boris AUR DA
245. Vulpescu Ioan PSD DA
246. Weber Mihai PSD DA
247. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti duminică, 26 mai 2024, 8:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro