Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 11.03.2024 > 16:52 Versiunea pentru printare
Luni, 11 martie 2024, ora 16:52

Poziție pe
ordinea de zi:
15
Subiect vot: Vot final
Adoptare PL 599/2022 pentru modificarea art.8 din Ordonanța de urgență a Guvernului nr.195/2002 privind circulația pe drumurile publice
- lege ordinară
consultă stenograma ședinței
Centralizator:Total PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil.
- prezenți:248 90 55 26 22 10 15 30
- voturi pentru (DA):248 90 55 26 22 10 15 30
- voturi împotrivă (NU):0 - - - - - - -
- abțineri:0 - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Grup Vot
1. Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei PSD DA
2. Adomnicăi Mirela Elena PSD DA
3. Aelenei Dănuț AUR DA
4. Albișteanu Mihail AUR DA
5. Albotă Emil-Florin PSD DA
6. Alda Adrian PSD DA
7. Alexandru Victoria-Violeta - DA
8. Alexe Florin-Alexandru PNL DA
9. Andrei Alexandru-Ioan PNL DA
10. Andronache Gabriel PNL DA
11. Apostol Alin-Gabriel USR DA
12. Ardelean Ben-Oni - DA
13. Atanasiu Onuț Valeriu PNL DA
14. Axinia Adrian-George AUR DA
15. Badea Iulian-Alexandru PSD DA
16. Badea Mihai-Alexandru USR DA
17. Badiu Georgel AUR DA
18. Balint Liviu-Ioan PNL DA
19. Banias Mircea Marius PNL DA
20. Barbu Costel PNL DA
21. Barcari Rodica-Luminița PNL DA
22. Barna Ilie Dan USR DA
23. Bălășoiu Aurel PSD DA
24. Băltărețu Viorel USR DA
25. Bejinariu Eugen PSD DA
26. Benchescu-Pecingină Claudia PNL DA
27. Bende Sándor UDMR DA
28. Benedek Zacharie UDMR DA
29. Benga Tudor - Vlad - DA
30. Bîrcă Constantin PSD DA
31. Borta Raluca-Maria - DA
32. Bota Călin-Ioan PNL DA
33. Botez Mihai-Cătălin USR DA
34. Budăi Marius-Constantin PSD DA
35. Buican Cristian PNL DA
36. Bulai Iulian USR DA
37. Bulai Oana-Gianina PSD DA
38. Burciu Cristina PNL DA
39. Buzoianu Diana-Anda USR DA
40. Cazan Laurențiu-Nicolae PNL DA
41. Cătăniciu Steluța-Gustica PSD DA
42. Cătăuță Ana-Maria PSD DA
43. Căuș Vasile-Aurel PNL DA
44. Chelaru Mircia AUR DA
45. Chesnoiu Adrian-Ionuț PSD DA
46. Chichirău Cosette-Paula - DA
47. Chira Claudiu-Martin - DA
48. Chirilă Virgil Alin PSD DA
49. Ciofu Cătălina PNL DA
50. Ciubuc Ciprian - DA
51. Cîtea Vasile PSD DA
52. Coarnă Dumitru - DA
53. Coleșa Ilie-Alin AUR DA
54. Constantin Daniel PNL DA
55. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel PNL DA
56. Cristea Andi-Lucian PSD DA
57. Cristescu Radu-Mihai PSD DA
58. Cristian Brian USR DA
59. Crîstici Ognean Minoritati DA
60. Crușoveanu Marian PNL DA
61. Csép Éva-Andrea UDMR DA
62. Csoma Botond UDMR DA
63. Cupșa Ioan PNL DA
64. Damian Romulus-Marius PSD DA
65. Dancă Ionel - DA
66. Dămureanu Ringo AUR DA
67. Dinu Cristina-Elena PSD DA
68. Drancă Andrei-Iulian USR DA
69. Dumitrache Ileana Cristina PSD DA
70. Dumitrescu Raluca Giorgiana PSD DA
71. Dumitru Florian-Emil PNL DA
72. Dunava Costel Neculai PSD DA
73. Enachi Raisa - DA
74. Fădor Angelica PNL DA
75. Făgărășian Valentin-Ilie PNL DA
76. Feodor Silviu Minoritati DA
77. Fifor Mihai-Viorel PSD DA
78. Firczak Iulius Marian Minoritati DA
79. Florea Oana-Consuela PSD DA
80. Floroiu Ionel PSD DA
81. Flucuș Dumitru AUR DA
82. Focșa Dumitru-Viorel - DA
83. Furtună Mirela PSD DA
84. Ganț Ovidiu Victor Minoritati DA
85. Gavrilescu Grațiela Leocadia PSD DA
86. Georgescu Nicolae PSD DA
87. Gheba Daniel-Sorin AUR DA
88. Ghera Giureci-Slobodan Minoritati DA
89. Ghiță Daniel-Florin PSD DA
90. Giugea Nicolae PNL DA
91. Gîdei Laurențiu-Viorel PSD DA
92. Goleac Nicoleta-Matilda PSD DA
93. Grădinaru Radu-Vicențiu AUR DA
94. Grecu Ion-Cătălin PSD DA
95. Grosaru Andi-Gabriel - DA
96. Gudu Michael PNL DA
97. Havârneanu Filip USR DA
98. Hărătău Elena PNL DA
99. Holban Georgeta-Carmen PSD DA
100. Hurduzeu Florin-Silviu PSD DA
101. Huțu Alexandra PSD DA
102. Huțucă Bogdan-Iulian PNL DA
103. Iancu Marius-Ionel PSD DA
104. Ibram Iusein Minoritati DA
105. Ichim Cristian-Paul - DA
106. Ignat Ion-Alin-Dan PNL DA
107. Ilie Victor USR DA
108. Ilișanu Claudiu-Augustin PSD DA
109. Ion Stelian-Cristian USR DA
110. Ionescu George - DA
111. Ivan Bogdan-Gruia PSD DA
112. Ivănuță Cristian-Daniel AUR DA
113. Kelemen Attila UDMR DA
114. Kiss János PNL DA
115. Kolcsár Anquetil-Károly UDMR DA
116. Ladányi László-Zsolt UDMR DA
117. Lasca Mihai Ioan - DA
118. Lazăr Ion-Marian USR DA
119. Lazăr Teodor USR DA
120. Leoreanu Laurențiu-Dan PNL DA
121. Lőrincz Ștefan-Iulian USR DA
122. Lungoci Dumitru-Lucian PSD DA
123. Lungu Romeo-Daniel PSD DA
124. Lupu Andrei-Răzvan - DA
125. Macovei Silviu Nicu PSD DA
126. Magyar Loránd-Bálint UDMR DA
127. Manea Cătălin-Zamfir Minoritati DA
128. Mang Ioan PSD DA
129. Manole Petre-Florin PSD DA
130. Manta Claudiu PSD DA
131. Mareș Mara PNL DA
132. Marin Laurențiu-Daniel PSD DA
133. Marșalic Jaro Norbert PNL DA
134. Mărculescu Dumitru PNL DA
135. Meclea Alina PNL DA
136. Merka Adrian-Miroslav Minoritati DA
137. Miftode Marius-Andrei USR DA
138. Mihalcea Remus-Gabriel PSD DA
139. Miklós Zoltán UDMR DA
140. Mina Marian PSD DA
141. Mircea Florin PSD DA
142. Mitrea Dumitrina AUR DA
143. Miuțescu Gheorghe Adrian - DA
144. Moisin Radu-Marin PNL DA
145. Molnar Ervin PNL DA
146. Moșteanu Liviu-Ionuț USR DA
147. Muncaciu Sorin-Titus AUR DA
148. Munteanu Remus PSD DA
149. Muraru Iulian-Alexandru PNL DA
150. Mușoiu Ștefan PSD DA
151. Nacov Gheorghe Minoritati DA
152. Nagy Vasile - DA
153. Nassar Rodica PSD DA
154. Năcuță Sorin PNL DA
155. Neaga Florian-Claudiu PSD DA
156. Neagu Denisa-Elena USR DA
157. Neață Eugen PSD DA
158. Nechita Aurel PSD DA
159. Niță Nicu PSD DA
160. Ostaficiuc Marius-Eugen AUR DA
161. Oteșanu Daniela PSD DA
162. Özmen Oana-Marciana PNL DA
163. Paladi George-Adrian PNL DA
164. Pambuccian Varujan Minoritati DA
165. Panait Radu USR DA
166. Paraschiv Rodica PSD DA
167. Pavelescu Nicolae PSD DA
168. Păunescu Silviu-Titus AUR DA
169. Pecingină Gheorghe - DA
170. Petrețchi Nicolae-Miroslav Minoritati DA
171. Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD DA
172. Pirtea Marilen - Gabriel PNL DA
173. Plăiașu Gabriel - DA
174. Polak Tudor PNL DA
175. Pop Darius AUR DA
176. Pop Rareș Tudor USR DA
177. Popa Ștefan-Ovidiu PSD DA
178. Popescu Dan-Cristian PSD DA
179. Popescu Vlad-Piedone PSD DA
180. Popica Eduard-Andrei PSD DA
181. Predescu Ana-Loredana AUR DA
182. Presură Alexandra PSD DA
183. Prișcă Răzvan Sorin PNL DA
184. Prună Cristina-Mădălina USR DA
185. Prunean Alin-Costel - DA
186. Rasaliu Marian-Iulian PSD DA
187. Rizea Cristina Camelia - DA
188. Rodeanu Bogdan-Ionel USR DA
189. Roman Florin-Claudiu PNL DA
190. Roman Nicolae - DA
191. Rusu Daniel-Gheorghe - DA
192. Salan Viorel PSD DA
193. Sandu Viorica PSD DA
194. Scripnic Lilian AUR DA
195. Seidler Cristian-Gabriel USR DA
196. Sighiartău Robert-Ionatan PNL DA
197. Simonis Alfred - Robert PSD DA
198. Solomon Adrian PSD DA
199. Stancu Ionel Minoritati DA
200. Stancu Paul PSD DA
201. Stativă Irinel Ioan PSD DA
202. Stângă George-Cătălin PNL DA
203. Stoian Maria PNL DA
204. Stoica Bogdan-Alin Minoritati DA
205. Stoica Ciprian-Titi AUR DA
206. Stoica Diana USR DA
207. Stoica Elena PSD DA
208. Stroe Ionuț-Marian PNL DA
209. Szabó Ödön UDMR DA
210. Șandru Cosmin PNL DA
211. Șerban Ciprian-Constantin PSD DA
212. Șerban Gianina AUR DA
213. Șimon Gheorghe PSD DA
214. Șișcu George PNL DA
215. Șlincu Dan-Constantin PSD DA
216. Șoldan Gheorghe PSD DA
217. Șovăială Constantin - DA
218. Ștefan Ion - DA
219. Știrbu Gigel-Sorinel PNL DA
220. Tanasă Dan AUR DA
221. Tănase Antonel - DA
222. Tănăsescu Alina-Elena PSD DA
223. Tătaru Nelu PNL DA
224. Teodoroiu Simona-Maya PSD DA
225. Terente Eugen USR DA
226. Thellmann Christine PNL DA
227. Toader Bogdan-Andrei PSD DA
228. Toda Daniel-Liviu - DA
229. Todosiu Beniamin USR DA
230. Toma Ilie PSD DA
231. Toma Vasilică PSD DA
232. Trăilă Cristina PNL DA
233. Trif Bogdan Gheorghe PSD DA
234. Tudorache Daniel PSD DA
235. Tuhuț Radu-Marcel PSD DA
236. Tulbure Simina-Geanina-Daniela - DA
237. Tușa Adriana Diana PSD DA
238. Tuță George-Cristian PNL DA
239. Țachianu Marian PSD DA
240. Țepeluș Laurențiu-Cristinel PSD DA
241. Țuțuianu Marius-Horia PSD DA
242. Vecerdi Cristina-Agnes PNL DA
243. Vexler Silviu Minoritati DA
244. Vîlceanu Dan - DA
245. Volosatîi Boris AUR DA
246. Vulpescu Ioan PSD DA
247. Weber Mihai PSD DA
248. Zisopol Dragoș Gabriel Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti joi, 23 mai 2024, 13:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro