Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:17 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:17

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 3/64 - Amr.9
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:297 84 55 30 - 17 13 19 33 23 16 - 5 2
- voturi pentru (DA):92 2 2 30 - 17 - 18 1 1 14 - 5 2
- voturi împotrivă (NU):2 - 1 - - - - - 1 - - - - -
- abțineri:203 82 52 - - - 13 1 31 22 2 - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL Abținere
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD Abținere
3. Alda Adrian deputat PSD Abținere
4. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL Abținere
5. Amet Varol deputat Minoritati Abținere
6. Anastase Roberta Alma senator PNL Abținere
7. Andronache Gabriel deputat PNL Abținere
8. Antal István-Loránt senator UDMR DA
9. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
10. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD Abținere
11. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
12. Balan Ioan deputat PNL Abținere
13. Balint Liviu-Ioan deputat PNL Abținere
14. Banias Mircea Marius deputat PNL Abținere
15. Banu Claudia-Mihaela senator PNL Abținere
16. Barbu Costel deputat PNL Abținere
17. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL Abținere
18. Barna Ilie Dan deputat USR DA
19. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL Abținere
20. Bălășoiu Aurel deputat PSD Abținere
21. Bejinariu Eugen deputat PSD Abținere
22. Bende Sándor deputat UDMR DA
23. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
24. Benga Tudor - Vlad deputat - DA
25. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
26. Bica Dănuț senator PNL Abținere
27. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
28. Bîca Iulian-Mihail senator PNL Abținere
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL Abținere
30. Bîrcă Constantin deputat PSD Abținere
31. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
32. Bob Virgil Marius senator USR DA
33. Bodea Marius senator USR DA
34. Bodog Florian-Dorel senator PSD Abținere
35. Bola Bogdan-Alexandru deputat - DA
36. Bota Călin-Ioan deputat PNL Abținere
37. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
38. Brătescu Liviu senator PNL DA
39. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD Abținere
40. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD Abținere
41. Budăi Marius-Constantin deputat PSD Abținere
42. Bulai Iulian deputat USR DA
43. Bulai Oana-Gianina deputat PSD Abținere
44. Burciu Cristina deputat PNL Abținere
45. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
46. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL Abținere
47. Calista Mara-Daniela deputat PNL Abținere
48. Cambera Oana-Alexandra deputat - DA
49. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL Abținere
50. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD Abținere
51. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD Abținere
52. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL Abținere
53. Chichirău Cosette-Paula deputat - DA
54. Chirilă Virgil Alin deputat PSD Abținere
55. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL Abținere
56. Ciofu Cătălina deputat PNL Abținere
57. Cionoiu Nicusor senator PSD Abținere
58. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
59. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL Abținere
60. Cîtea Vasile deputat PSD Abținere
61. Constantin Daniel deputat PNL Abținere
62. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL Abținere
64. Cristea Andi-Lucian deputat PSD Abținere
65. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD Abținere
66. Cristian Brian deputat USR DA
67. Crîstici Ognean deputat Minoritati Abținere
68. Crușoveanu Marian deputat PNL Abținere
69. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
70. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
71. Csoma Botond deputat UDMR DA
72. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD Abținere
73. Cupșa Ioan deputat PNL Abținere
74. Damian Romulus-Marius deputat PSD Abținere
75. Dancă Ionel deputat - DA
76. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
77. Dehelean Silviu deputat USR DA
78. Deneș Ioan senator PSD Abținere
79. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
80. Dinu Cristina-Elena deputat PSD Abținere
81. Dogariu Eugen senator PSD Abținere
82. Dohotar Mihăiță senator PNL Abținere
83. Dragu Anca Dana senator USR DA
84. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD Abținere
85. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD Abținere
86. Dumitru Florian-Emil deputat PNL Abținere
87. Dunca Marius-Alexandru senator PSD Abținere
88. Farago Petru deputat UDMR DA
89. Fădor Angelica deputat PNL Abținere
90. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL Abținere
91. Fălcoi Nicu deputat USR DA
92. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL Abținere
93. Feodor Silviu deputat Minoritati Abținere
94. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD Abținere
95. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati Abținere
96. Firea Gabriela senator PSD DA
97. Firu Stela senator PNL Abținere
98. Florea Oana-Consuela deputat PSD Abținere
99. Floroiu Ionel deputat PSD Abținere
100. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD Abținere
101. Furtună Mirela deputat PSD Abținere
102. Gál Károly deputat UDMR DA
103. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati Abținere
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD Abținere
105. Genoiu Mihail senator PSD Abținere
106. Georgescu Laura senator PSD Abținere
107. Georgescu Nicolae deputat PSD Abținere
108. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL NU
109. Gheorghiu Bogdan deputat PNL Abținere
110. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati Abținere
111. Ghica Cristian senator USR DA
112. Giurgiu Adrian deputat USR DA
113. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD Abținere
114. Gliga Dumitrița deputat PSD Abținere
115. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD Abținere
116. Grosaru Andi-Gabriel deputat - Abținere
117. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
118. Hatos Adrian senator PNL Abținere
119. Havârneanu Filip deputat USR DA
120. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD Abținere
121. Humelnicu Marius senator PSD Abținere
122. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
123. Huțu Alexandra deputat PSD Abținere
124. Ibram Iusein deputat Minoritati Abținere
125. Ichim Cristian-Paul deputat - DA
126. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL Abținere
127. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD Abținere
128. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
129. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL Abținere
130. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
131. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD Abținere
132. Kiss János deputat PNL Abținere
133. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - DA
134. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
135. Könczei Csaba deputat UDMR DA
136. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
137. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
138. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
139. László Attila senator UDMR DA
140. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
141. Lazăr Teodor deputat USR DA
142. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL Abținere
143. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD Abținere
144. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD Abținere
145. Macovei Silviu Nicu deputat PSD Abținere
146. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
147. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati Abținere
148. Mang Ioan deputat PSD Abținere
149. Manta Claudiu deputat PSD Abținere
150. Mareș Mara deputat PNL Abținere
151. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL Abținere
152. Matei Constantin-Bogdan senator PSD Abținere
153. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD Abținere
154. Mărculescu Dumitru deputat PNL Abținere
155. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD Abținere
156. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
157. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD Abținere
158. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
159. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD Abținere
160. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
161. Mina Marian deputat PSD Abținere
162. Mircea Florin deputat PSD Abținere
163. Mircescu Ion-Narcis senator USR DA
164. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
165. Moagher Laura-Mihaela senator PSD Abținere
166. Moisin Radu-Marin deputat PNL Abținere
167. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL Abținere
168. Molnar Ervin deputat PNL Abținere
169. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
170. Morar Olivia-Diana deputat PNL Abținere
171. Moș Patricia Simina Arina senator PNL Abținere
172. Munteanu Remus deputat PSD Abținere
173. Murariu Oana deputat USR DA
174. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL Abținere
175. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR Abținere
176. Mușoiu Ștefan deputat PSD Abținere
177. Mutu Gabriel senator PSD Abținere
178. Nacov Gheorghe deputat Minoritati Abținere
179. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
180. Nagy Vasile deputat - DA
181. Nassar Rodica deputat PSD Abținere
182. Năcuță Sorin deputat PNL Abținere
183. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD Abținere
184. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
185. Neagu Nicolae senator PNL Abținere
186. Neață Eugen deputat PSD Abținere
187. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
188. Niță Nicu deputat PSD Abținere
189. Oprinoiu Aurel senator USR DA
190. Orban Ludovic deputat - DA
191. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD Abținere
192. Oteșanu Daniela deputat PSD Abținere
193. Özmen Oana-Marciana deputat PNL Abținere
194. Pambuccian Varujan deputat Minoritati Abținere
195. Pandea Ciprian senator PNL Abținere
196. Paraschiv Rodica deputat PSD Abținere
197. Pauliuc Nicoleta senator PNL Abținere
198. Pavelescu Nicolae deputat PSD Abținere
199. Pălărie Ștefan senator USR DA
200. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati Abținere
201. Piper-Savu Florin deputat PSD Abținere
202. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD Abținere
203. Plăiașu Gabriel deputat - DA
204. Polak Tudor deputat PNL Abținere
205. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - DA
206. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
207. Popa Maricel senator PSD Abținere
208. Popa Radu Mihai deputat PSD Abținere
209. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD Abținere
210. Popescu Dan-Cristian deputat PSD Abținere
211. Popescu Ion-Dragoș senator - DA
212. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL Abținere
213. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD Abținere
214. Popica Eduard-Andrei deputat PSD Abținere
215. Postică Andrei senator USR Abținere
216. Poteraș Cosmin-Marian senator - DA
217. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL Abținere
218. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
219. Prunean Alin-Costel deputat - DA
220. Pufu Vlad-Mircea senator PNL Abținere
221. Puiu Ovidiu senator PSD Abținere
222. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD Abținere
223. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL Abținere
224. Răducanu Sebastian senator PSD Abținere
225. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD Abținere
226. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
227. Roșca Mircea deputat PNL Abținere
228. Rotaru Ion senator PSD Abținere
229. Rujan Dumitru deputat PNL Abținere
230. Rujan Ion-Cristinel senator PSD Abținere
231. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - DA
232. Salan Viorel deputat PSD Abținere
233. Sandu Viorica deputat PSD Abținere
234. Sbîrnea Liliana senator PSD Abținere
235. Scarlat George senator PNL Abținere
236. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
237. Seres Dénes deputat UDMR DA
238. Simonis Alfred - Robert deputat PSD Abținere
239. Solomon Adrian deputat PSD Abținere
240. Stan Ioan senator PSD Abținere
241. Stancu Paul deputat PSD Abținere
242. Stativă Irinel Ioan deputat PSD Abținere
243. Stănescu Vetuța deputat PNL Abținere
244. Stângă George-Cătălin deputat PNL Abținere
245. Stoica Diana deputat USR DA
246. Stoica Elena deputat PSD Abținere
247. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
248. Streinu Cercel Adrian senator PSD Abținere
249. Stroe Felix senator PSD NU
250. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL Abținere
251. Szabó Ödön deputat UDMR DA
252. Șandru Cosmin deputat PNL Abținere
253. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD Abținere
254. Șimon Gheorghe deputat PSD Abținere
255. Șișcu George deputat PNL Abținere
256. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD Abținere
257. Șoldan Gheorghe deputat PSD Abținere
258. Șoptică Costel deputat PNL Abținere
259. Șovăială Constantin deputat - DA
260. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL Abținere
261. Tănase Antonel deputat - DA
262. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD Abținere
263. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - DA
264. Terente Eugen deputat USR DA
265. Thellmann Christine deputat PNL Abținere
266. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD Abținere
267. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD Abținere
268. Toda Daniel-Liviu deputat - DA
269. Toma Ilie deputat PSD Abținere
270. Toma Vasilică deputat PSD Abținere
271. Torma Adrian-Constantin senator PSD Abținere
272. Trăilă Cristina deputat PNL Abținere
273. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD Abținere
274. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
275. Tudorache Daniel deputat PSD Abținere
276. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD Abținere
277. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - DA
278. Turos Lóránd senator UDMR DA
279. Tușa Adriana Diana deputat PSD Abținere
280. Tuță George-Cristian deputat PNL Abținere
281. Țachianu Marian deputat PSD Abținere
282. Țapu Nazare Eugen senator PNL Abținere
283. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD Abținere
284. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
285. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD Abținere
286. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
287. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL Abținere
288. Vexler Silviu deputat Minoritati Abținere
289. Vicol Costel senator USR DA
290. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD Abținere
291. Vlașin Sorin senator PSD Abținere
292. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL Abținere
293. Vulpescu Ioan deputat PSD Abținere
294. Weber Mihai deputat PSD Abținere
295. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
296. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD Abținere
297. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati Abținere

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 18 mai 2024, 20:28
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro