Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:09 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:09

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 3/48
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:298 81 54 33 - 18 15 21 32 24 14 - 5 1
- voturi pentru (DA):228 78 54 - - 17 15 2 31 24 2 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):64 - - 33 - - - 18 - - 12 - - 1
- abțineri:6 3 - - - 1 - 1 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD Abținere
3. Alda Adrian deputat PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
5. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
6. Amet Varol deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
12. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
13. Balan Ioan deputat PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
15. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
16. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
17. Barbu Costel deputat PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
19. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
20. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
21. Băltărețu Viorel deputat USR NU
22. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
23. Bende Sándor deputat UDMR DA
24. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
25. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
26. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
27. Bica Dănuț senator PNL DA
28. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
29. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
31. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
33. Bob Virgil Marius senator USR NU
34. Bodea Marius senator USR NU
35. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
36. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
37. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
39. Brătescu Liviu senator PNL DA
40. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
42. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
43. Bulai Iulian deputat USR NU
44. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
45. Burciu Cristina deputat PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
47. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
48. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
49. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
50. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
54. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
56. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
57. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
58. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
59. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
60. Cîtea Vasile deputat PSD DA
61. Constantin Daniel deputat PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
64. Crețu Gabriela senator PSD DA
65. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
66. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
67. Cristian Brian deputat USR NU
68. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
69. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
70. Csép Éva-Andrea deputat UDMR Abținere
71. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
72. Cupșa Ioan deputat PNL DA
73. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
74. Dancă Ionel deputat - NU
75. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
76. Dehelean Silviu deputat USR NU
77. Deneș Ioan senator PSD DA
78. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
79. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
80. Dogariu Eugen senator PSD DA
81. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
82. Dragu Anca Dana senator USR NU
83. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
84. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
85. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
86. Farago Petru deputat UDMR DA
87. Fădor Angelica deputat PNL DA
88. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
89. Fălcoi Nicu deputat USR NU
90. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
91. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
92. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
93. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
94. Firea Gabriela senator PSD DA
95. Firu Stela senator PNL DA
96. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
97. Floroiu Ionel deputat PSD DA
98. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
99. Gál Károly deputat UDMR DA
100. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
101. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
102. Genoiu Mihail senator PSD DA
103. Georgescu Laura senator PSD DA
104. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
105. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
106. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
107. Ghica Cristian senator USR NU
108. Giugea Nicolae deputat PNL DA
109. Giurgiu Adrian deputat USR NU
110. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
111. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
112. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
113. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
114. Guran Virgil senator PNL DA
115. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
116. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
117. Hatos Adrian senator PNL DA
118. Havârneanu Filip deputat USR NU
119. Hărătău Elena deputat PNL DA
120. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
121. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
122. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
123. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
124. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
125. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
126. Ilie Victor deputat USR NU
127. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
128. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
129. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
130. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
131. Iordache Ion senator PNL DA
132. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
133. Kelemen Attila deputat UDMR DA
134. Kiss János deputat PNL DA
135. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
136. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
137. Könczei Csaba deputat UDMR DA
138. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
139. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
140. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
141. László Attila senator UDMR DA
142. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
143. Lazăr Teodor deputat USR NU
144. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
145. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
146. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
147. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
148. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
149. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
150. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
151. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
152. Manta Claudiu deputat PSD DA
153. Mareș Mara deputat PNL DA
154. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
155. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
156. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
157. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
158. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
159. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
160. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
161. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
162. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
163. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
164. Mina Marian deputat PSD DA
165. Mircea Florin deputat PSD DA
166. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
167. Mirea Siminica senator PSD DA
168. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
169. Mîndruță Gheorghiță senator PSD Abținere
170. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
171. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
172. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
173. Molnar Ervin deputat PNL DA
174. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
175. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
176. Munteanu Remus deputat PSD DA
177. Murariu Oana deputat USR NU
178. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
179. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
180. Mutu Gabriel senator PSD DA
181. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
182. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
183. Nagy Vasile deputat - NU
184. Nassar Rodica deputat PSD DA
185. Năcuță Sorin deputat PNL DA
186. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD Abținere
187. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
188. Neață Eugen deputat PSD DA
189. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
190. Niță Nicu deputat PSD DA
191. Orban Ludovic deputat - NU
192. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
193. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
194. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
195. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
196. Panait Radu deputat USR NU
197. Pandea Ciprian senator PNL DA
198. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
199. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
200. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
201. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
202. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
203. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
204. Plăiașu Gabriel deputat - NU
205. Polak Tudor deputat PNL DA
206. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
207. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
208. Popa Alexandru deputat PNL DA
209. Popa Maricel senator PSD DA
210. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
211. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
212. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
213. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
214. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
215. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
216. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
217. Postică Andrei senator USR DA
218. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
219. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
220. Prunean Alin-Costel deputat - NU
221. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
222. Puiu Ovidiu senator PSD DA
223. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
224. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
225. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
226. Răducanu Sebastian senator PSD DA
227. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
228. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
229. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
230. Roman Nicolae deputat - Abținere
231. Roșca Mircea deputat PNL DA
232. Rotaru Ion senator PSD DA
233. Rujan Dumitru deputat PNL DA
234. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
235. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
236. Salan Viorel deputat PSD DA
237. Sandu Viorica deputat PSD DA
238. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
239. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
240. Scarlat George senator PNL DA
241. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
242. Seres Dénes deputat UDMR DA
243. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
244. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
245. Stan Ioan senator PSD DA
246. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
247. Stancu Paul deputat PSD DA
248. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
249. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
250. Stoian Maria deputat PNL DA
251. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
252. Stoica Diana deputat USR NU
253. Stoica Elena deputat PSD DA
254. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
255. Stroe Felix senator PSD DA
256. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
257. Szabó Ödön deputat UDMR DA
258. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
259. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
260. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
261. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
262. Șoptică Costel deputat PNL DA
263. Șovăială Constantin deputat - DA
264. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
265. Tătaru Nelu deputat PNL DA
266. Terente Eugen deputat USR NU
267. Thellmann Christine deputat PNL DA
268. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
269. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
270. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
271. Toma Ilie deputat PSD DA
272. Toma Vasilică deputat PSD DA
273. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
274. Trăilă Cristina deputat PNL DA
275. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
276. Tudorache Daniel deputat PSD DA
277. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
278. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
279. Turos Lóránd senator UDMR DA
280. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
281. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
282. Țachianu Marian deputat PSD DA
283. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
284. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
285. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
286. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
287. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
288. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
289. Vicol Costel senator USR NU
290. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
291. Vlașin Sorin senator PSD DA
292. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
293. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
294. Weber Mihai deputat PSD Abținere
295. Wiener Adrian deputat USR NU
296. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
297. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
298. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 24 mai 2024, 13:30
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro