Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:24 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:24

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 8
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:325 89 60 35 - 18 15 20 35 28 17 - 5 3
- voturi pentru (DA):253 89 60 - - 18 14 2 35 28 2 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):71 - - 35 - - 1 17 - - 15 - - 3
- abțineri:1 - - - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Alda Adrian deputat PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
5. Amet Varol deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
9. Antal István-Loránt senator UDMR DA
10. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
11. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
12. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
13. Balan Ioan deputat PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
15. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
16. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
17. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
18. Barna Ilie Dan deputat USR NU
19. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
20. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
21. Băltărețu Viorel deputat USR NU
22. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
23. Bende Sándor deputat UDMR DA
24. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
25. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
26. Bica Dănuț senator PNL DA
27. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
28. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
30. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
32. Bodea Marius senator USR NU
33. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
34. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
35. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
37. Brătescu Liviu senator PNL DA
38. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
42. Bulai Iulian deputat USR NU
43. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
44. Burciu Cristina deputat PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
46. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
47. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
48. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
49. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
50. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
52. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
53. Cernic Sebastian senator USR NU
54. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
55. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
56. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
57. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
58. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
59. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
60. Cîtea Vasile deputat PSD DA
61. Constantin Daniel deputat PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
66. Cristian Brian deputat USR NU
67. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
69. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
70. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
71. Csoma Botond deputat UDMR DA
72. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
73. Cupșa Ioan deputat PNL DA
74. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
75. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
76. Dehelean Silviu deputat USR NU
77. Deneș Ioan senator PSD DA
78. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
79. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
80. Dîncu Vasile senator PSD DA
81. Dogariu Eugen senator PSD DA
82. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
83. Dragu Anca Dana senator USR NU
84. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
85. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
86. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
87. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
88. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
89. Farago Petru deputat UDMR DA
90. Fădor Angelica deputat PNL DA
91. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
92. Fălcoi Nicu deputat USR NU
93. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
94. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
95. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
96. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati NU
97. Firea Gabriela senator PSD DA
98. Firu Stela senator PNL DA
99. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
100. Floroiu Ionel deputat PSD DA
101. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
102. Furtună Mirela deputat PSD DA
103. Gál Károly deputat UDMR DA
104. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
106. Genoiu Mihail senator PSD DA
107. Georgescu Laura senator PSD DA
108. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
109. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
110. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
111. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
112. Ghica Cristian senator USR NU
113. Giugea Nicolae deputat PNL DA
114. Giurgiu Adrian deputat USR NU
115. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
116. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
117. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
118. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
119. Gudu Michael deputat PNL DA
120. Guran Virgil senator PNL DA
121. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
122. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
123. Hatos Adrian senator PNL DA
124. Havârneanu Filip deputat USR NU
125. Hărătău Elena deputat PNL DA
126. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
127. Humelnicu Marius senator PSD DA
128. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
129. Huțu Alexandra deputat PSD DA
130. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
131. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
132. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
133. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
134. Ilie Victor deputat USR NU
135. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
136. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
137. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
138. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
139. Iordache Ion senator PNL DA
140. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
141. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
142. Kiss János deputat PNL DA
143. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
144. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
145. Könczei Csaba deputat UDMR DA
146. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
147. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
148. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
149. László Attila senator UDMR DA
150. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
151. Lazăr Teodor deputat USR NU
152. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
153. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
154. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
155. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
156. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
157. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
158. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
159. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
160. Mang Ioan deputat PSD DA
161. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
162. Manta Claudiu deputat PSD DA
163. Mareș Mara deputat PNL DA
164. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
165. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
166. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
167. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
168. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
169. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
170. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
171. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
172. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
173. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
174. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
175. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
176. Mina Marian deputat PSD DA
177. Mircea Florin deputat PSD DA
178. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
179. Mirea Siminica senator PSD DA
180. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
181. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
182. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
183. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
184. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
185. Molnar Ervin deputat PNL DA
186. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
187. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
188. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
189. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
190. Munteanu Remus deputat PSD DA
191. Murariu Oana deputat USR NU
192. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
193. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
194. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
195. Mutu Gabriel senator PSD DA
196. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
197. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
198. Nagy Vasile deputat - NU
199. Nassar Rodica deputat PSD DA
200. Nazare Alexandru senator PNL DA
201. Năcuță Sorin deputat PNL DA
202. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
203. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
204. Neagu Nicolae senator PNL DA
205. Neață Eugen deputat PSD DA
206. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
207. Niță Nicu deputat PSD DA
208. Oprinoiu Aurel senator USR NU
209. Orban Ludovic deputat - NU
210. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
211. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
212. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
213. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
214. Pandea Ciprian senator PNL DA
215. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
216. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
217. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
218. Pălărie Ștefan senator USR NU
219. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
220. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
221. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
222. Plăiașu Gabriel deputat - NU
223. Polak Tudor deputat PNL DA
224. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
225. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
226. Popa Alexandru deputat PNL DA
227. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
228. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
229. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
230. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
231. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
232. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
233. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
234. Postică Andrei senator USR DA
235. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
236. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
237. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
238. Prunean Alin-Costel deputat - NU
239. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
240. Puiu Ovidiu senator PSD DA
241. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
242. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
243. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
244. Răducanu Sebastian senator PSD DA
245. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
246. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
247. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
248. Roman Nicolae deputat - DA
249. Roșca Mircea deputat PNL DA
250. Rotaru Ion senator PSD DA
251. Rujan Dumitru deputat PNL DA
252. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
253. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
254. Salan Viorel deputat PSD DA
255. Sandu Viorica deputat PSD DA
256. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
257. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
258. Scarlat George senator PNL DA
259. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
260. Seres Dénes deputat UDMR DA
261. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
262. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
263. Solomon Adrian deputat PSD DA
264. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
265. Stan Ioan senator PSD DA
266. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
267. Stancu Paul deputat PSD DA
268. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
269. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
270. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
271. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
272. Stoica Diana deputat USR NU
273. Stoica Elena deputat PSD DA
274. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
275. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
276. Stroe Felix senator PSD DA
277. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
278. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
279. Szabó Ödön deputat UDMR DA
280. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
281. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
282. Șișcu George deputat PNL DA
283. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
284. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
285. Șoptică Costel deputat PNL DA
286. Șovăială Constantin deputat - NU
287. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
288. Tănase Antonel deputat - Abținere
289. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
290. Tătaru Nelu deputat PNL DA
291. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
292. Terente Eugen deputat USR NU
293. Thellmann Christine deputat PNL DA
294. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
295. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
296. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
297. Toma Ilie deputat PSD DA
298. Toma Vasilică deputat PSD DA
299. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
300. Trăilă Cristina deputat PNL DA
301. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
302. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
303. Tudorache Daniel deputat PSD DA
304. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
305. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
306. Turos Lóránd senator UDMR DA
307. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
308. Țachianu Marian deputat PSD DA
309. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
310. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
311. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
312. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
313. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
314. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
315. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
316. Vicol Costel senator USR NU
317. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
318. Vlașin Sorin senator PSD DA
319. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
320. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
321. Weber Mihai deputat PSD DA
322. Wiener Adrian deputat USR NU
323. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
324. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
325. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 24 mai 2024, 13:29
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro