Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:23 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:23

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 7.03
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:330 90 62 35 - 19 15 20 37 27 17 - 5 3
- voturi pentru (DA):317 90 62 35 - 19 15 9 37 27 17 - 5 1
- voturi împotrivă (NU):11 - - - - - - 10 - - - - - 1
- abțineri:2 - - - - - - 1 - - - - - 1
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Alda Adrian deputat PSD DA
4. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
5. Amet Varol deputat Minoritati DA
6. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
7. Andronache Gabriel deputat PNL DA
8. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
9. Antal István-Loránt senator UDMR DA
10. Apostol Alin-Gabriel deputat USR DA
11. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
12. Badea Mihai-Alexandru deputat USR DA
13. Balan Ioan deputat PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
15. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
16. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
17. Barbu Costel deputat PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
19. Barna Ilie Dan deputat USR DA
20. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
21. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
22. Băltărețu Viorel deputat USR DA
23. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
24. Bende Sándor deputat UDMR DA
25. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
26. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
27. Bica Dănuț senator PNL DA
28. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
29. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
31. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț deputat USR DA
33. Bob Virgil Marius senator USR DA
34. Bodea Marius senator USR DA
35. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
36. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
37. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin deputat USR DA
39. Bourceanu Septimiu-Sebastian senator PNL DA
40. Brătescu Liviu senator PNL DA
41. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
42. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
43. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
44. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
45. Bulai Iulian deputat USR DA
46. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
47. Burciu Cristina deputat PNL DA
48. Buzoianu Diana-Anda deputat USR DA
49. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
50. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
51. Cambera Oana-Alexandra deputat - DA
52. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
53. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
54. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
55. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
56. Cernic Sebastian senator USR DA
57. Chichirău Cosette-Paula deputat - DA
58. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
59. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
60. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
61. Ciornei Radu Tudor deputat USR DA
62. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
63. Cîtea Vasile deputat PSD DA
64. Constantin Daniel deputat PNL DA
65. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
66. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
67. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
68. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
69. Cristian Brian deputat USR DA
70. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
71. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
72. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
73. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
74. Csoma Botond deputat UDMR DA
75. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
76. Cupșa Ioan deputat PNL DA
77. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
78. Dancă Ionel deputat - NU
79. Darău Ambrozie-Irineu senator USR DA
80. Dehelean Silviu deputat USR DA
81. Deneș Ioan senator PSD DA
82. Dinică Silvia-Monica senator USR DA
83. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
84. Dîncu Vasile senator PSD DA
85. Dogariu Eugen senator PSD DA
86. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
87. Dragu Anca Dana senator USR DA
88. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
89. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
90. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
91. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
92. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
93. Farago Petru deputat UDMR DA
94. Fădor Angelica deputat PNL DA
95. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
96. Fălcoi Nicu deputat USR DA
97. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
98. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
99. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
100. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
101. Firea Gabriela senator PSD DA
102. Firu Stela senator PNL DA
103. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
104. Floroiu Ionel deputat PSD DA
105. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
106. Furtună Mirela deputat PSD DA
107. Gál Károly deputat UDMR DA
108. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
109. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
110. Genoiu Mihail senator PSD DA
111. Georgescu Laura senator PSD DA
112. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
113. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
114. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
115. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
116. Ghica Cristian senator USR DA
117. Giugea Nicolae deputat PNL DA
118. Giurgiu Adrian deputat USR DA
119. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
120. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
121. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
122. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
123. Gudu Michael deputat PNL DA
124. Guran Virgil senator PNL DA
125. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
126. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR DA
127. Hatos Adrian senator PNL DA
128. Havârneanu Filip deputat USR DA
129. Hărătău Elena deputat PNL DA
130. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
131. Humelnicu Marius senator PSD DA
132. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
133. Huțu Alexandra deputat PSD DA
134. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
135. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
136. Ichim Cristian-Paul deputat - DA
137. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
138. Ilie Victor deputat USR DA
139. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
140. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
141. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
142. Ion Stelian-Cristian deputat USR DA
143. Iovanovici-Șoșoacă Diana senator - NU
144. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
145. Kelemen Attila deputat UDMR DA
146. Kiss János deputat PNL DA
147. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
148. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
149. Könczei Csaba deputat UDMR DA
150. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
151. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
152. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
153. László Attila senator UDMR DA
154. Lazăr Ion-Marian deputat USR DA
155. Lazăr Teodor deputat USR DA
156. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
157. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR DA
158. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
159. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
160. Lupu Andrei-Răzvan deputat - DA
161. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
162. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
163. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
164. Mang Ioan deputat PSD DA
165. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
166. Manta Claudiu deputat PSD DA
167. Mareș Mara deputat PNL DA
168. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
169. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
170. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
171. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
172. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
173. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
174. Merka Adrian-Miroslav deputat Minoritati DA
175. Miftode Marius-Andrei deputat USR DA
176. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
177. Mihail Radu-Mihai senator USR DA
178. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
179. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
180. Mina Marian deputat PSD DA
181. Mircea Florin deputat PSD DA
182. Mirea Siminica senator PSD DA
183. Miruță Radu-Dinel deputat USR DA
184. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
185. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
186. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
187. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
188. Molnar Ervin deputat PNL DA
189. Molnar Radu-Iulian deputat USR DA
190. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
191. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
192. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR DA
193. Munteanu Remus deputat PSD DA
194. Murariu Oana deputat USR DA
195. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
196. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
197. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
198. Mutu Gabriel senator PSD DA
199. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
200. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
201. Nagy Vasile deputat - NU
202. Nassar Rodica deputat PSD DA
203. Nazare Alexandru senator PNL DA
204. Năcuță Sorin deputat PNL DA
205. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
206. Neagu Denisa-Elena deputat USR DA
207. Neagu Nicolae senator PNL DA
208. Neață Eugen deputat PSD DA
209. Negoi Eugen-Remus senator USR DA
210. Niță Nicu deputat PSD DA
211. Oprinoiu Aurel senator USR DA
212. Orban Ludovic deputat - NU
213. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
214. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
215. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
216. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
217. Pandea Ciprian senator PNL DA
218. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
219. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
220. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
221. Pălărie Ștefan senator USR DA
222. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
223. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
224. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
225. Plăiașu Gabriel deputat - NU
226. Polak Tudor deputat PNL DA
227. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
228. Pop Rareș Tudor deputat USR DA
229. Popa Alexandru deputat PNL DA
230. Popa Maricel senator PSD DA
231. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
232. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
233. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
234. Popescu Ion-Dragoș senator - Abținere
235. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
236. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
237. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
238. Postică Andrei senator USR DA
239. Poteraș Cosmin-Marian senator - DA
240. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
241. Prună Cristina-Mădălina deputat USR DA
242. Prunean Alin-Costel deputat - DA
243. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
244. Puiu Ovidiu senator PSD DA
245. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
246. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
247. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
248. Răducanu Sebastian senator PSD DA
249. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
250. Rizea Cristina Camelia deputat - DA
251. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR DA
252. Roman Nicolae deputat - Abținere
253. Roșca Mircea deputat PNL DA
254. Rotaru Ion senator PSD DA
255. Rujan Dumitru deputat PNL DA
256. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
257. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
258. Salan Viorel deputat PSD DA
259. Sandu Viorica deputat PSD DA
260. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
261. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
262. Scarlat George senator PNL DA
263. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR DA
264. Seres Dénes deputat UDMR DA
265. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
266. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
267. Solomon Adrian deputat PSD DA
268. Spătaru Elena-Simona senator USR DA
269. Stan Ioan senator PSD DA
270. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
271. Stancu Paul deputat PSD DA
272. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
273. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
274. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
275. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
276. Stoica Diana deputat USR DA
277. Stoica Elena deputat PSD DA
278. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
279. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
280. Stroe Felix senator PSD DA
281. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
282. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
283. Szabó Ödön deputat UDMR DA
284. Șandru Cosmin deputat PNL DA
285. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
286. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
287. Șișcu George deputat PNL DA
288. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
289. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
290. Șoptică Costel deputat PNL DA
291. Șovăială Constantin deputat - NU
292. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
293. Tănase Antonel deputat - NU
294. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
295. Terente Eugen deputat USR DA
296. Thellmann Christine deputat PNL DA
297. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
298. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
299. Toda Daniel-Liviu deputat - DA
300. Toma Ilie deputat PSD DA
301. Toma Vasilică deputat PSD DA
302. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
303. Trăilă Cristina deputat PNL DA
304. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
305. Trifan Raoul-Adrian senator USR DA
306. Trufin Lucian senator PSD DA
307. Tudorache Daniel deputat PSD DA
308. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
309. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - DA
310. Turos Lóránd senator UDMR DA
311. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
312. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
313. Țachianu Marian deputat PSD DA
314. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
315. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
316. Țoiu Oana-Silvia deputat USR DA
317. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
318. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR DA
319. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
320. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
321. Vicol Costel senator USR DA
322. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
323. Vlașin Sorin senator PSD DA
324. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
325. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
326. Weber Mihai deputat PSD DA
327. Wiener Adrian deputat USR DA
328. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
329. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
330. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 24 mai 2024, 12:59
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro