Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:05

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 3/41
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:296 79 58 32 - 14 15 19 38 23 14 - 3 1
- voturi pentru (DA):230 78 55 - - 14 15 2 38 23 2 - 3 -
- voturi împotrivă (NU):62 - - 32 - - - 17 - - 12 - - 1
- abțineri:4 1 3 - - - - - - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Alda Adrian deputat PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
5. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
6. Amet Varol deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
12. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD Abținere
13. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
14. Balan Ioan deputat PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
16. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
17. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
18. Barbu Costel deputat PNL DA
19. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
20. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
21. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
22. Băltărețu Viorel deputat USR NU
23. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
24. Bende Sándor deputat UDMR DA
25. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
26. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
27. Bica Dănuț senator PNL DA
28. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
30. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
32. Bob Virgil Marius senator USR NU
33. Bodea Marius senator USR NU
34. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
35. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
36. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
37. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
38. Brătescu Liviu senator PNL DA
39. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
40. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
42. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
43. Bulai Iulian deputat USR NU
44. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
45. Burciu Cristina deputat PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
47. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
48. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
49. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
50. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
52. Chesnoiu Adrian-Ionuț deputat PSD DA
53. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
54. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
56. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
57. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
58. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
59. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
60. Cîtea Vasile deputat PSD DA
61. Constantin Daniel deputat PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
64. Crețu Gabriela senator PSD DA
65. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
66. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
67. Cristian Brian deputat USR NU
68. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
69. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
70. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
71. Cupșa Ioan deputat PNL DA
72. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
73. Dancă Ionel deputat - NU
74. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
75. Dehelean Silviu deputat USR NU
76. Deneș Ioan senator PSD DA
77. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
78. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
79. Dogariu Eugen senator PSD DA
80. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
81. Dragu Anca Dana senator USR NU
82. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
83. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
84. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
85. Farago Petru deputat UDMR DA
86. Fădor Angelica deputat PNL DA
87. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
88. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
89. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
90. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
91. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
92. Firea Gabriela senator PSD DA
93. Firu Stela senator PNL DA
94. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
95. Floroiu Ionel deputat PSD DA
96. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
97. Gál Károly deputat UDMR DA
98. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
100. Genoiu Mihail senator PSD DA
101. Georgescu Laura senator PSD DA
102. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
103. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
104. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
106. Giugea Nicolae deputat PNL DA
107. Giurgiu Adrian deputat USR NU
108. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
109. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
110. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
112. Gudu Michael deputat PNL DA
113. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
114. Hatos Adrian senator PNL DA
115. Havârneanu Filip deputat USR NU
116. Hărătău Elena deputat PNL DA
117. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
118. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
119. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
120. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
121. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
122. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
123. Ilie Victor deputat USR NU
124. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
125. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
126. Iordache Ion senator PNL DA
127. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
128. Kelemen Attila deputat UDMR DA
129. Kiss János deputat PNL DA
130. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
131. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
132. Könczei Csaba deputat UDMR DA
133. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
134. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
135. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
136. Lazăr Teodor deputat USR NU
137. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
138. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
139. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
140. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
141. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
142. Mang Ioan deputat PSD DA
143. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
144. Manta Claudiu deputat PSD DA
145. Mareș Mara deputat PNL DA
146. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
147. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
148. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
149. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
150. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
151. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
152. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
153. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
154. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
155. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
156. Mina Marian deputat PSD DA
157. Mircea Florin deputat PSD DA
158. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
159. Mirea Siminica senator PSD DA
160. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
161. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
162. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
163. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
164. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
165. Molnar Ervin deputat PNL DA
166. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
167. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
168. Munteanu Remus deputat PSD DA
169. Murariu Oana deputat USR NU
170. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
171. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
172. Mutu Gabriel senator PSD DA
173. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
174. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
175. Nagy Vasile deputat - NU
176. Nassar Rodica deputat PSD DA
177. Nazare Alexandru senator PNL DA
178. Năcuță Sorin deputat PNL DA
179. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
180. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
181. Neagu Nicolae senator PNL DA
182. Neață Eugen deputat PSD DA
183. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
184. Niță Nicu deputat PSD DA
185. Novak Levente senator UDMR DA
186. Orban Ludovic deputat - NU
187. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
188. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
189. Panait Radu deputat USR NU
190. Pandea Ciprian senator PNL DA
191. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
192. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
193. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
194. Pălărie Ștefan senator USR NU
195. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
196. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
197. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
198. Plăiașu Gabriel deputat - NU
199. Polak Tudor deputat PNL DA
200. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
201. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
202. Popa Alexandru deputat PNL DA
203. Popa Maricel senator PSD DA
204. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
205. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
206. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
207. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
208. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
209. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
210. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
211. Postică Andrei senator USR DA
212. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
213. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
214. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
215. Puiu Ovidiu senator PSD DA
216. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
217. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
218. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
219. Răducanu Sebastian senator PSD DA
220. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
221. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
222. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
223. Roman Nicolae deputat - DA
224. Romașcanu Lucian senator PSD DA
225. Roșca Mircea deputat PNL Abținere
226. Rotaru Ion senator PSD DA
227. Rujan Dumitru deputat PNL DA
228. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
229. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
230. Salan Viorel deputat PSD DA
231. Sandu Viorica deputat PSD DA
232. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
233. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
234. Scarlat George senator PNL DA
235. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
236. Seres Dénes deputat UDMR DA
237. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
238. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
239. Solomon Adrian deputat PSD DA
240. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
241. Stan Ioan senator PSD DA
242. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
243. Stancu Paul deputat PSD DA
244. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
245. Stănescu Paul senator PSD DA
246. Stănescu Vetuța deputat PNL Abținere
247. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
248. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
249. Stoian Maria deputat PNL DA
250. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
251. Stoica Diana deputat USR NU
252. Stoica Elena deputat PSD DA
253. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
254. Stroe Felix senator PSD DA
255. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
256. Șandru Cosmin deputat PNL Abținere
257. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
258. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
259. Șișcu George deputat PNL DA
260. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
261. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
262. Șoptică Costel deputat PNL DA
263. Șovăială Constantin deputat - NU
264. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
265. Tănase Antonel deputat - NU
266. Tătaru Nelu deputat PNL DA
267. Terente Eugen deputat USR NU
268. Thellmann Christine deputat PNL DA
269. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
270. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
271. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
272. Toma Ilie deputat PSD DA
273. Toma Vasilică deputat PSD DA
274. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
275. Trăilă Cristina deputat PNL DA
276. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
277. Trufin Lucian senator PSD DA
278. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
279. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
280. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
281. Țachianu Marian deputat PSD DA
282. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
283. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
284. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
285. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
286. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
287. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
288. Vicol Costel senator USR NU
289. Vlașin Sorin senator PSD DA
290. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
291. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
292. Weber Mihai deputat PSD DA
293. Wiener Adrian deputat USR NU
294. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
295. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
296. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 20 mai 2024, 21:01
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro