Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:05 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:05

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 3/39
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:296 77 56 32 - 15 15 20 37 25 13 - 5 1
- voturi pentru (DA):227 74 55 1 - 15 14 1 36 25 1 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):61 - - 31 - - - 17 - - 12 - - 1
- abțineri:8 3 1 - - - 1 2 1 - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Alda Adrian deputat PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
5. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
6. Amet Varol deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
12. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
13. Balan Ioan deputat PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
15. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
16. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
17. Barbu Costel deputat PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
19. Barna Ilie Dan deputat USR NU
20. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
21. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
22. Băltărețu Viorel deputat USR NU
23. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
24. Bende Sándor deputat UDMR DA
25. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
26. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
27. Bica Dănuț senator PNL DA
28. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
29. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
30. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
31. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
32. Bodea Marius senator USR NU
33. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
34. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
35. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
36. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
37. Brătescu Liviu senator PNL DA
38. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
39. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
40. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
41. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
42. Bulai Iulian deputat USR DA
43. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
44. Burciu Cristina deputat PNL DA
45. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
46. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
47. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
48. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
49. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
50. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
51. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
52. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
53. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
54. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
55. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
56. Cîtea Vasile deputat PSD DA
57. Constantin Daniel deputat PNL DA
58. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
59. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
60. Crețu Gabriela senator PSD DA
61. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
62. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
63. Cristian Brian deputat USR NU
64. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
65. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
66. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
67. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
68. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
69. Cupșa Ioan deputat PNL DA
70. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
71. Dancă Ionel deputat - NU
72. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
73. Dehelean Silviu deputat USR NU
74. Deneș Ioan senator PSD DA
75. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
76. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
77. Dogariu Eugen senator PSD DA
78. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
79. Dragu Anca Dana senator USR NU
80. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD Abținere
81. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
82. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
83. Farago Petru deputat UDMR DA
84. Fădor Angelica deputat PNL DA
85. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
86. Fălcoi Nicu deputat USR NU
87. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
88. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
89. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
90. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
91. Firea Gabriela senator PSD DA
92. Firu Stela senator PNL DA
93. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
94. Floroiu Ionel deputat PSD DA
95. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
96. Gál Károly deputat UDMR DA
97. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
98. Gavrilă Anamaria deputat - Abținere
99. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
100. Genoiu Mihail senator PSD DA
101. Georgescu Laura senator PSD DA
102. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
103. Gheorghe Andrei Daniel deputat PNL DA
104. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
105. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
106. Giugea Nicolae deputat PNL DA
107. Giurgiu Adrian deputat USR NU
108. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
109. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
110. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
111. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
112. Gudu Michael deputat PNL DA
113. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
114. Hatos Adrian senator PNL DA
115. Havârneanu Filip deputat USR NU
116. Hărătău Elena deputat PNL DA
117. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
118. Humelnicu Marius senator PSD DA
119. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
120. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
121. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
122. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
123. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
124. Ilie Victor deputat USR NU
125. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
126. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
127. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
128. Iordache Ion senator PNL DA
129. Kelemen Attila deputat UDMR DA
130. Kiss János deputat PNL DA
131. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
132. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
133. Könczei Csaba deputat UDMR DA
134. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
135. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
136. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
137. Lazăr Teodor deputat USR NU
138. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
139. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
140. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
141. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
142. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
143. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
144. Mang Ioan deputat PSD DA
145. Manole Petre-Florin deputat PSD DA
146. Manta Claudiu deputat PSD DA
147. Mareș Mara deputat PNL DA
148. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
149. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
150. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
151. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
152. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
153. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
154. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
155. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD Abținere
156. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
157. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
158. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
159. Mina Marian deputat PSD DA
160. Mircea Florin deputat PSD DA
161. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
162. Mirea Siminica senator PSD DA
163. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
164. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
165. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
166. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
167. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
168. Molnar Ervin deputat PNL DA
169. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
170. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
171. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
172. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
173. Munteanu Remus deputat PSD DA
174. Murariu Oana deputat USR NU
175. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
176. Mutu Gabriel senator PSD DA
177. Nacov Gheorghe deputat Minoritati Abținere
178. Nagy Szabolcs deputat UDMR DA
179. Nagy Vasile deputat - NU
180. Nassar Rodica deputat PSD DA
181. Nazare Alexandru senator PNL DA
182. Năcuță Sorin deputat PNL DA
183. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
184. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
185. Neagu Nicolae senator PNL DA
186. Neață Eugen deputat PSD DA
187. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
188. Niță Nicu deputat PSD DA
189. Novak Levente senator UDMR DA
190. Orban Ludovic deputat - NU
191. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
192. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
193. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
194. Panait Radu deputat USR NU
195. Pandea Ciprian senator PNL DA
196. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
197. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
198. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
199. Pălărie Ștefan senator USR NU
200. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
201. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
202. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
203. Plăiașu Gabriel deputat - NU
204. Polak Tudor deputat PNL DA
205. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
206. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
207. Popa Alexandru deputat PNL DA
208. Popa Maricel senator PSD DA
209. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
210. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
211. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
212. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
213. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
214. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
215. Postică Andrei senator USR DA
216. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
217. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
218. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
219. Puiu Ovidiu senator PSD DA
220. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
221. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
222. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
223. Răducanu Sebastian senator PSD DA
224. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
225. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
226. Roman Florin-Claudiu deputat PNL DA
227. Roman Nicolae deputat - Abținere
228. Romașcanu Lucian senator PSD DA
229. Roșca Mircea deputat PNL Abținere
230. Rotaru Ion senator PSD DA
231. Rujan Dumitru deputat PNL DA
232. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
233. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
234. Salan Viorel deputat PSD DA
235. Sandu Viorica deputat PSD DA
236. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
237. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
238. Scarlat George senator PNL DA
239. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
240. Sighiartău Robert-Ionatan deputat PNL DA
241. Solomon Adrian deputat PSD Abținere
242. Spătaru Elena-Simona senator USR NU
243. Stan Ioan senator PSD DA
244. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
245. Stancu Paul deputat PSD DA
246. Stativă Irinel Ioan deputat PSD Abținere
247. Stănescu Paul senator PSD DA
248. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
249. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
250. Stoian Maria deputat PNL DA
251. Stoica Bogdan-Alin deputat Minoritati DA
252. Stoica Elena deputat PSD DA
253. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
254. Stroe Felix senator PSD DA
255. Suciu Vasile-Daniel deputat PSD DA
256. Șandru Cosmin deputat PNL DA
257. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
258. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
259. Șișcu George deputat PNL DA
260. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
261. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
262. Șoptică Costel deputat PNL DA
263. Șovăială Constantin deputat - NU
264. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
265. Tănase Antonel deputat - NU
266. Tătaru Nelu deputat PNL DA
267. Terente Eugen deputat USR NU
268. Thellmann Christine deputat PNL DA
269. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
270. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
271. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
272. Toma Ilie deputat PSD DA
273. Toma Vasilică deputat PSD DA
274. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
275. Trăilă Cristina deputat PNL DA
276. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
277. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
278. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
279. Turos Lóránd senator UDMR DA
280. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
281. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
282. Țachianu Marian deputat PSD DA
283. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
284. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
285. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
286. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
287. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
288. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
289. Vicol Costel senator USR NU
290. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
291. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
292. Weber Mihai deputat PSD DA
293. Wiener Adrian deputat USR NU
294. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
295. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
296. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti luni, 20 mai 2024, 22:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro