Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:20 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:20

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 6
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:315 87 61 32 - 16 14 21 37 25 15 - 5 2
- voturi pentru (DA):247 87 60 - - 16 14 1 36 25 3 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):66 - - 32 - - - 19 1 - 12 - - 2
- abțineri:2 - 1 - - - - 1 - - - - - -
- nu au votat:0 - - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Alda Adrian deputat PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
5. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
6. Amet Varol deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
12. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
13. Balan Ioan deputat PNL DA
14. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
15. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
16. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
17. Barbu Costel deputat PNL DA
18. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
19. Barna Ilie Dan deputat USR NU
20. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
21. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
22. Băltărețu Viorel deputat USR NU
23. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
24. Bende Sándor deputat UDMR DA
25. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
26. Benga Tudor - Vlad deputat - NU
27. Berea Cristinel-Gabriel senator USR NU
28. Bica Dănuț senator PNL DA
29. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
31. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
33. Bob Virgil Marius senator USR NU
34. Bodea Marius senator USR NU
35. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
36. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
37. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
39. Brătescu Liviu senator PNL DA
40. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
41. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
42. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
43. Bulai Iulian deputat USR NU
44. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
45. Burciu Cristina deputat PNL DA
46. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
47. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
48. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
49. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
50. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
51. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
52. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
53. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
54. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
55. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
56. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
57. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
58. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
59. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
60. Cîtea Vasile deputat PSD DA
61. Constantin Daniel deputat PNL DA
62. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
63. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
64. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
65. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
66. Cristian Brian deputat USR NU
67. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
68. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
69. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
70. Csoma Botond deputat UDMR DA
71. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
72. Cupșa Ioan deputat PNL DA
73. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
74. Dancă Ionel deputat - NU
75. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
76. Dehelean Silviu deputat USR NU
77. Deneș Ioan senator PSD DA
78. Dinu Cristina-Elena deputat PSD DA
79. Dîncu Vasile senator PSD DA
80. Dogariu Eugen senator PSD DA
81. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
82. Dragu Anca Dana senator USR NU
83. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD DA
84. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
85. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
86. Dunava Costel Neculai deputat PSD DA
87. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
88. Farago Petru deputat UDMR DA
89. Fădor Angelica deputat PNL DA
90. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
91. Fălcoi Nicu deputat USR NU
92. Fenechiu Cătălin-Daniel senator PNL DA
93. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
94. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
95. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
96. Firea Gabriela senator PSD DA
97. Firu Stela senator PNL DA
98. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
99. Floroiu Ionel deputat PSD DA
100. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
101. Furtună Mirela deputat PSD DA
102. Gál Károly deputat UDMR DA
103. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
104. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
105. Genoiu Mihail senator PSD DA
106. Georgescu Laura senator PSD DA
107. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
108. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
109. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
110. Ghica Cristian senator USR NU
111. Giugea Nicolae deputat PNL DA
112. Giurgiu Adrian deputat USR NU
113. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
114. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
115. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
116. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
117. Gudu Michael deputat PNL DA
118. Guran Virgil senator PNL DA
119. Hajdu Gábor deputat UDMR DA
120. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
121. Hatos Adrian senator PNL DA
122. Havârneanu Filip deputat USR NU
123. Hărătău Elena deputat PNL DA
124. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
125. Humelnicu Marius senator PSD DA
126. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
127. Huțu Alexandra deputat PSD DA
128. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
129. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
130. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
131. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
132. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
133. Intotero Natalia-Elena deputat PSD DA
134. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL DA
135. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
136. Iordache Ion senator PNL DA
137. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
138. Kelemen Attila deputat UDMR DA
139. Kiss János deputat PNL DA
140. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
141. Könczei Csaba deputat UDMR DA
142. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
143. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
144. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
145. László Attila senator UDMR DA
146. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
147. Lazăr Teodor deputat USR NU
148. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
149. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
150. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
151. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
152. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
153. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
154. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
155. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
156. Mang Ioan deputat PSD DA
157. Manta Claudiu deputat PSD DA
158. Mareș Mara deputat PNL DA
159. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
160. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
161. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
162. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
163. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
164. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
165. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
166. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD NU
167. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
168. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
169. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
170. Mina Marian deputat PSD DA
171. Mircea Florin deputat PSD DA
172. Mircescu Ion-Narcis senator USR NU
173. Mirea Siminica senator PSD DA
174. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
175. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
176. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
177. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
178. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
179. Molnar Ervin deputat PNL DA
180. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
181. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
182. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
183. Moșteanu Liviu-Ionuț deputat USR NU
184. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
185. Munteanu Remus deputat PSD DA
186. Murariu Oana deputat USR NU
187. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
188. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
189. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
190. Mutu Gabriel senator PSD DA
191. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
192. Nagy Vasile deputat - NU
193. Nassar Rodica deputat PSD DA
194. Năcuță Sorin deputat PNL DA
195. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
196. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
197. Neagu Nicolae senator PNL DA
198. Neață Eugen deputat PSD DA
199. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
200. Niță Nicu deputat PSD DA
201. Oprinoiu Aurel senator USR DA
202. Orban Ludovic deputat - NU
203. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
204. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
205. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
206. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
207. Pandea Ciprian senator PNL DA
208. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
209. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
210. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
211. Pălărie Ștefan senator USR NU
212. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
213. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
214. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
215. Plăiașu Gabriel deputat - NU
216. Polak Tudor deputat PNL DA
217. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
218. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
219. Popa Alexandru deputat PNL DA
220. Popa Maricel senator PSD DA
221. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
222. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
223. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
224. Popescu Ion-Dragoș senator - NU
225. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
226. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
227. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
228. Postică Andrei senator USR DA
229. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
230. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
231. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
232. Prunean Alin-Costel deputat - NU
233. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
234. Puiu Ovidiu senator PSD DA
235. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
236. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
237. Răducanu Sebastian senator PSD DA
238. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
239. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
240. Roman Nicolae deputat - Abținere
241. Roșca Mircea deputat PNL DA
242. Rotaru Ion senator PSD DA
243. Rujan Dumitru deputat PNL DA
244. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
245. Rusu Daniel-Gheorghe deputat - NU
246. Salan Viorel deputat PSD DA
247. Sandu Viorica deputat PSD DA
248. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
249. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
250. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
251. Seres Dénes deputat UDMR DA
252. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
253. Solomon Adrian deputat PSD DA
254. Stan Ioan senator PSD DA
255. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
256. Stancu Paul deputat PSD DA
257. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
258. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
259. Stângă George-Cătălin deputat PNL Abținere
260. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
261. Stoica Diana deputat USR NU
262. Stoica Elena deputat PSD DA
263. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
264. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
265. Stroe Felix senator PSD DA
266. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
267. Szabó Ödön deputat UDMR DA
268. Șandru Cosmin deputat PNL DA
269. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
270. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
271. Șișcu George deputat PNL DA
272. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
273. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
274. Șoptică Costel deputat PNL DA
275. Șovăială Constantin deputat - NU
276. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
277. Tănase Antonel deputat - NU
278. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
279. Tătaru Nelu deputat PNL DA
280. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
281. Terente Eugen deputat USR NU
282. Thellmann Christine deputat PNL DA
283. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
284. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
285. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
286. Toma Ilie deputat PSD DA
287. Toma Vasilică deputat PSD DA
288. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
289. Trăilă Cristina deputat PNL DA
290. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
291. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
292. Trufin Lucian senator PSD DA
293. Tudorache Daniel deputat PSD DA
294. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
295. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
296. Turos Lóránd senator UDMR DA
297. Tușa Adriana Diana deputat PSD DA
298. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
299. Țachianu Marian deputat PSD DA
300. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
301. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
302. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
303. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
304. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
305. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
306. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
307. Vicol Costel senator USR NU
308. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
309. Vlașin Sorin senator PSD DA
310. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
311. Weber Mihai deputat PSD DA
312. Wiener Adrian deputat USR NU
313. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
314. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
315. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 18 mai 2024, 19:42
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro