Calendar vot electronic
Sunteți în secțiunea: Prima pagină > Votul electronic > 20.12.2023 > 16:18 Versiunea pentru printare
Miercuri, 20 decembrie 2023, ora 16:18

Subiect vot: PL-x 801/2023 - Anexa 3/65
Centralizator:Total Camera Deputaților Senat
PSD PNL USR AUR UDMR Minoritati Neafil. PSD PNL USR AUR UDMR Neafil.
- prezenți:315 87 61 32 - 16 14 20 37 27 15 - 5 1
- voturi pentru (DA):246 82 61 - - 16 14 1 37 26 4 - 5 -
- voturi împotrivă (NU):63 - - 32 - - - 19 - - 11 - - 1
- abțineri:5 4 - - - - - - - 1 - - - -
- nu au votat:1 1 - - - - - - - - - - - -

Nr. Crt. Nume și prenume Parlamentar Grup Vot
1. Achiței Vasile-Cristian senator PNL DA
2. Adomnicăi Mirela Elena deputat PSD DA
3. Alda Adrian deputat PSD DA
4. Alexandru Victoria-Violeta deputat - NU
5. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL DA
6. Amet Varol deputat Minoritati DA
7. Anastase Roberta Alma senator PNL DA
8. Andronache Gabriel deputat PNL DA
9. Anisie Monica-Cristina senator PNL DA
10. Antal István-Loránt senator UDMR DA
11. Apostol Alin-Gabriel deputat USR NU
12. Badea Iulian-Alexandru deputat PSD DA
13. Badea Mihai-Alexandru deputat USR NU
14. Balan Ioan deputat PNL DA
15. Balint Liviu-Ioan deputat PNL DA
16. Banias Mircea Marius deputat PNL DA
17. Banu Claudia-Mihaela senator PNL DA
18. Barbu Costel deputat PNL DA
19. Barcari Rodica-Luminița deputat PNL DA
20. Barna Ilie Dan deputat USR NU
21. Băcanu Cristian-Tudor deputat PNL DA
22. Bălășoiu Aurel deputat PSD DA
23. Băltărețu Viorel deputat USR NU
24. Bejinariu Eugen deputat PSD DA
25. Benedek Zacharie deputat UDMR DA
26. Berea Cristinel-Gabriel senator USR DA
27. Bica Dănuț senator PNL DA
28. Biró Rozália-Ibolya deputat UDMR DA
29. Bîca Iulian-Mihail senator PNL DA
30. Bîlcea Ovidiu-Sergiu deputat PNL DA
31. Bîrcă Constantin deputat PSD DA
32. Blaga Daniel-Codruț deputat USR NU
33. Bob Virgil Marius senator USR NU
34. Bodea Marius senator USR NU
35. Bodog Florian-Dorel senator PSD DA
36. Bola Bogdan-Alexandru deputat - NU
37. Bota Călin-Ioan deputat PNL DA
38. Botez Mihai-Cătălin deputat USR NU
39. Brătescu Liviu senator PNL DA
40. Breahnă-Pravăț Ionela-Cristina senator PSD DA
41. Bucura-Oprescu Simona deputat PSD DA
42. Budăi Marius-Constantin deputat PSD DA
43. Buicu Corneliu-Florin deputat PSD DA
44. Bulai Iulian deputat USR NU
45. Bulai Oana-Gianina deputat PSD DA
46. Burciu Cristina deputat PNL DA
47. Buzoianu Diana-Anda deputat USR NU
48. Cadariu Constantin-Daniel senator PNL DA
49. Calista Mara-Daniela deputat PNL DA
50. Cambera Oana-Alexandra deputat - NU
51. Cazan Laurențiu-Nicolae deputat PNL DA
52. Cazanciuc Robert-Marius senator PSD DA
53. Cătăniciu Steluța-Gustica deputat PSD DA
54. Căuș Vasile-Aurel deputat PNL DA
55. Chichirău Cosette-Paula deputat - NU
56. Chirilă Virgil Alin deputat PSD DA
57. Chirteș Ioan-Cristian senator PNL DA
58. Ciofu Cătălina deputat PNL DA
59. Cionoiu Nicusor senator PSD DA
60. Ciornei Radu Tudor deputat USR NU
61. Cîmpeanu Sorin Mihai senator PNL DA
62. Cîtea Vasile deputat PSD DA
63. Constantin Daniel deputat PNL DA
64. Cozma Adrian-Felician deputat PNL DA
65. Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL DA
66. Cristea Andi-Lucian deputat PSD DA
67. Cristescu Radu-Mihai deputat PSD DA
68. Cristian Brian deputat USR NU
69. Crîstici Ognean deputat Minoritati DA
70. Crușoveanu Marian deputat PNL DA
71. Császár Károly Zsolt senator UDMR DA
72. Csép Éva-Andrea deputat UDMR DA
73. Csoma Botond deputat UDMR DA
74. Cuc Alexandru-Răzvan senator PSD DA
75. Cupșa Ioan deputat PNL DA
76. Damian Romulus-Marius deputat PSD DA
77. Dancă Ionel deputat - NU
78. Darău Ambrozie-Irineu senator USR NU
79. Dehelean Silviu deputat USR NU
80. Deneș Ioan senator PSD DA
81. Dinică Silvia-Monica senator USR NU
82. Dinu Cristina-Elena deputat PSD Abținere
83. Dogariu Eugen senator PSD DA
84. Dohotar Mihăiță senator PNL DA
85. Dragu Anca Dana senator USR NU
86. Dumitrache Ileana Cristina deputat PSD Abținere
87. Dumitrescu Raluca Giorgiana deputat PSD DA
88. Dumitru Florian-Emil deputat PNL DA
89. Dunca Marius-Alexandru senator PSD DA
90. Farago Petru deputat UDMR DA
91. Fădor Angelica deputat PNL DA
92. Făgărășian Valentin-Ilie deputat PNL DA
93. Fălcoi Nicu deputat USR NU
94. Feodor Silviu deputat Minoritati DA
95. Fifor Mihai-Viorel deputat PSD DA
96. Firczak Iulius Marian deputat Minoritati DA
97. Firea Gabriela senator PSD DA
98. Firu Stela senator PNL DA
99. Florea Oana-Consuela deputat PSD DA
100. Floroiu Ionel deputat PSD DA
101. Folescu Cornel-Vasile deputat PSD DA
102. Furtună Mirela deputat PSD DA
103. Gál Károly deputat UDMR DA
104. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati DA
105. Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat PSD DA
106. Genoiu Mihail senator PSD DA
107. Georgescu Laura senator PSD DA
108. Georgescu Nicolae deputat PSD DA
109. Gheorghiu Bogdan deputat PNL DA
110. Ghera Giureci-Slobodan deputat Minoritati DA
111. Ghica Cristian senator USR NU
112. Giugea Nicolae deputat PNL DA
113. Giurgiu Adrian deputat USR NU
114. Gîdei Laurențiu-Viorel deputat PSD DA
115. Gliga Dumitrița deputat PSD DA
116. Goleac Nicoleta-Matilda deputat PSD DA
117. Grosaru Andi-Gabriel deputat - DA
118. Gudu Michael deputat PNL DA
119. Guran Virgil senator PNL DA
120. Hangan Pollyanna-Hanellore deputat USR NU
121. Hatos Adrian senator PNL DA
122. Havârneanu Filip deputat USR NU
123. Hărătău Elena deputat PNL DA
124. Holban Georgeta-Carmen deputat PSD DA
125. Humelnicu Marius senator PSD DA
126. Hurduzeu Florin-Silviu deputat PSD DA
127. Huțu Alexandra deputat PSD DA
128. Huțucă Bogdan-Iulian deputat PNL DA
129. Ibram Iusein deputat Minoritati DA
130. Ichim Cristian-Paul deputat - NU
131. Ignat Ion-Alin-Dan deputat PNL DA
132. Ilișanu Claudiu-Augustin deputat PSD DA
133. Intotero Natalia-Elena deputat PSD Abținere
134. Ioan Raluca-Gabriela senator PNL Abținere
135. Ion Stelian-Cristian deputat USR NU
136. Iordache Ion senator PNL DA
137. Ivan Bogdan-Gruia deputat PSD DA
138. Kelemen Attila deputat UDMR DA
139. Kiss János deputat PNL DA
140. Kocsis-Cristea Alexandru deputat - NU
141. Kolcsár Anquetil-Károly deputat UDMR DA
142. Könczei Csaba deputat UDMR DA
143. Kovács Irina Elisabeta senator UDMR DA
144. Kulcsár-Terza József-György deputat UDMR DA
145. Ladányi László-Zsolt deputat UDMR DA
146. László Attila senator UDMR DA
147. Lazăr Ion-Marian deputat USR NU
148. Lazăr Teodor deputat USR NU
149. Leoreanu Laurențiu-Dan deputat PNL DA
150. Lőrincz Ștefan-Iulian deputat USR NU
151. Lungoci Dumitru-Lucian deputat PSD DA
152. Lungu Romeo-Daniel deputat PSD DA
153. Lupu Andrei-Răzvan deputat - NU
154. Macovei Silviu Nicu deputat PSD DA
155. Magyar Loránd-Bálint deputat UDMR DA
156. Manea Cătălin-Zamfir deputat Minoritati DA
157. Mang Ioan deputat PSD DA
158. Manta Claudiu deputat PSD DA
159. Mareș Mara deputat PNL DA
160. Marin Laurențiu-Daniel deputat PSD DA
161. Marșalic Jaro Norbert deputat PNL DA
162. Matei Constantin-Bogdan senator PSD DA
163. Mazilu Liviu-Lucian senator PSD DA
164. Mărculescu Dumitru deputat PNL DA
165. Mărgărit Mitică-Marius deputat PSD DA
166. Miftode Marius-Andrei deputat USR NU
167. Mihai Alfred-Laurențiu-Antonio senator PSD DA
168. Mihail Radu-Mihai senator USR NU
169. Mihalcea Remus-Gabriel deputat PSD DA
170. Miklós Zoltán deputat UDMR DA
171. Mina Marian deputat PSD DA
172. Mircea Florin deputat PSD DA
173. Mirea Siminica senator PSD DA
174. Miruță Radu-Dinel deputat USR NU
175. Mîndruță Gheorghiță senator PSD DA
176. Moagher Laura-Mihaela senator PSD DA
177. Moisin Radu-Marin deputat PNL DA
178. Moldovan Sorin-Dan deputat PNL DA
179. Molnar Ervin deputat PNL DA
180. Molnar Radu-Iulian deputat USR NU
181. Morar Olivia-Diana deputat PNL DA
182. Moș Patricia Simina Arina senator PNL DA
183. Muntean Lucica Dina senator PNL DA
184. Munteanu Remus deputat PSD DA
185. Murariu Oana deputat USR NU
186. Muraru Iulian-Alexandru deputat PNL DA
187. Mureșan Claudiu-Marinel senator USR DA
188. Mușoiu Ștefan deputat PSD DA
189. Mutu Gabriel senator PSD DA
190. Nacov Gheorghe deputat Minoritati DA
191. Nagy Vasile deputat - NU
192. Nassar Rodica deputat PSD DA
193. Năcuță Sorin deputat PNL DA
194. Neaga Florian-Claudiu deputat PSD DA
195. Neagu Denisa-Elena deputat USR NU
196. Neagu Nicolae senator PNL DA
197. Neață Eugen deputat PSD DA
198. Negoi Eugen-Remus senator USR NU
199. Niță Nicu deputat PSD DA
200. Oprinoiu Aurel senator USR DA
201. Orban Ludovic deputat - NU
202. Ostaficiuc Marius-Eugen deputat PSD DA
203. Oteșanu Daniela deputat PSD DA
204. Özmen Oana-Marciana deputat PNL DA
205. Pambuccian Varujan deputat Minoritati DA
206. Pandea Ciprian senator PNL DA
207. Paraschiv Rodica deputat PSD DA
208. Pauliuc Nicoleta senator PNL DA
209. Pavelescu Nicolae deputat PSD DA
210. Pălărie Ștefan senator USR NU
211. Petrețchi Nicolae-Miroslav deputat Minoritati DA
212. Piper-Savu Florin deputat PSD DA
213. Pistru Eusebiu-Manea senator PSD DA
214. Plăiașu Gabriel deputat - NU
215. Polak Tudor deputat PNL DA
216. Polițeanu Mihai-Laurențiu deputat - NU
217. Pop Rareș Tudor deputat USR NU
218. Popa Alexandru deputat PNL DA
219. Popa Maricel senator PSD DA
220. Popa Radu Mihai deputat PSD DA
221. Popa Ștefan-Ovidiu deputat PSD DA
222. Popescu Dan-Cristian deputat PSD DA
223. Popescu Virgil-Daniel deputat PNL DA
224. Popescu Vlad-Piedone deputat PSD DA
225. Popica Eduard-Andrei deputat PSD DA
226. Postică Andrei senator USR DA
227. Poteraș Cosmin-Marian senator - NU
228. Prișcă Răzvan Sorin deputat PNL DA
229. Prună Cristina-Mădălina deputat USR NU
230. Prunean Alin-Costel deputat - NU
231. Pufu Vlad-Mircea senator PNL DA
232. Puiu Ovidiu senator PSD DA
233. Purcărin Bianca-Mihaela senator PSD DA
234. Rasaliu Marian-Iulian deputat PSD DA
235. Răcuci Claudiu-Vasile senator PNL DA
236. Răducanu Sebastian senator PSD DA
237. Resmeriță Cornel-Cristian senator PSD DA
238. Rizea Cristina Camelia deputat - NU
239. Rodeanu Bogdan-Ionel deputat USR NU
240. Roșca Mircea deputat PNL DA
241. Rotaru Ion senator PSD DA
242. Rujan Dumitru deputat PNL DA
243. Rujan Ion-Cristinel senator PSD DA
244. Salan Viorel deputat PSD DA
245. Sandu Viorica deputat PSD DA
246. Sărmaș Ioan-Sabin deputat PNL DA
247. Sbîrnea Liliana senator PSD DA
248. Scarlat George senator PNL DA
249. Seidler Cristian-Gabriel deputat USR NU
250. Seres Dénes deputat UDMR DA
251. Simonis Alfred - Robert deputat PSD DA
252. Solomon Adrian deputat PSD DA
253. Stan Ioan senator PSD DA
254. Stancu Ionel deputat Minoritati DA
255. Stancu Paul deputat PSD DA
256. Stativă Irinel Ioan deputat PSD DA
257. Stănescu Vetuța deputat PNL DA
258. Stângă George-Cătălin deputat PNL DA
259. Stocheci Cristina-Mariana senator PSD DA
260. Stoica Diana deputat USR NU
261. Stoica Elena deputat PSD Abținere
262. Stoica Ștefan-Bucur deputat PNL DA
263. Streinu Cercel Adrian senator PSD DA
264. Stroe Felix senator PSD DA
265. Stroe Ionuț-Marian deputat PNL DA
266. Szabó Ödön deputat UDMR DA
267. Șandru Cosmin deputat PNL DA
268. Șerban Ciprian-Constantin deputat PSD DA
269. Șimon Gheorghe deputat PSD DA
270. Șișcu George deputat PNL DA
271. Șlincu Dan-Constantin deputat PSD DA
272. Șoldan Gheorghe deputat PSD DA
273. Șoptică Costel deputat PNL DA
274. Șovăială Constantin deputat - NU
275. Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL DA
276. Tănase Antonel deputat - NU
277. Tănăsescu Alina-Elena deputat PSD DA
278. Tătaru Nelu deputat PNL DA
279. Teniță Dragoș-Cătălin deputat - NU
280. Terente Eugen deputat USR NU
281. Thellmann Christine deputat PNL DA
282. Toader Bogdan-Andrei deputat PSD DA
283. Toanchină Marius-Gheorghe senator PSD DA
284. Toda Daniel-Liviu deputat - NU
285. Toma Ilie deputat PSD DA
286. Toma Vasilică deputat PSD DA
287. Torma Adrian-Constantin senator PSD DA
288. Trăilă Cristina deputat PNL DA
289. Trif Bogdan Gheorghe deputat PSD DA
290. Trifan Raoul-Adrian senator USR NU
291. Trufin Lucian senator PSD DA
292. Tudorache Daniel deputat PSD DA
293. Tuhuț Radu-Marcel deputat PSD DA
294. Tulbure Simina-Geanina-Daniela deputat - NU
295. Turos Lóránd senator UDMR DA
296. Tușa Adriana Diana deputat PSD -
297. Tuță George-Cristian deputat PNL DA
298. Țachianu Marian deputat PSD DA
299. Țapu Nazare Eugen senator PNL DA
300. Țepeluș Laurențiu-Cristinel deputat PSD DA
301. Țoiu Oana-Silvia deputat USR NU
302. Țuțuianu Marius-Horia deputat PSD DA
303. Ungureanu Emanuel-Dumitru deputat USR NU
304. Vecerdi Cristina-Agnes deputat PNL DA
305. Veștea Mihail senator PNL DA
306. Vexler Silviu deputat Minoritati DA
307. Vicol Costel senator USR NU
308. Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina deputat PSD DA
309. Vlașin Sorin senator PSD DA
310. Voiculescu Liviu-Dumitru senator PNL DA
311. Vulpescu Ioan deputat PSD DA
312. Weber Mihai deputat PSD DA
313. Zakarias Zoltán deputat UDMR DA
314. Zamfir Daniel-Cătălin senator PSD DA
315. Zisopol Dragoș Gabriel deputat Minoritati DA

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti vineri, 24 mai 2024, 12:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111 Utilizator:
E-mail: webmaster@cdep.ro